Розробка уроку математики І семестр, 3 клас(за підручником М.В.Богдановича)
на тему: "РОЗВ'ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ НА ДВІ І ТРИ ДІЇ" допоможе вчителю початкового навчання швидко та якісно підготуватися до уроку.
Розробка уроку математики І семестр, 3 клас(за підручником М.В.Богдановича)
Тема:РОЗВ'ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ НА ДВІ І ТРИ ДІЇ
Мета: формувати вміння розв'язувати задачі на дві і три дії; закріпити навички табличного множення і ділення чисел на 9; вдосконалювати обчислювальні навички; розвивати логічне мисленняі; виховувати пам'ять, культуру письма.
Хід уроку
Добрий день вам, добрі люди!
Хай вам щастя і доля буде!
Не на день і не на рік,
А на довгий – довгий вік.
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1. Перевірка домашнього завдання
2. Усні обчислення
Математичний диктант ( учні обчислюють приклади усно, записують в зошит тільки відповідь)
5×8, 24 – 7, 9+6, 3×0, 100-26, 5×1, 99-80.
3. Фронтальне опитування
1) Складання рівняння.
— На яке число треба поділити 63, щоб дістати 9?
— Давайте складемо рівняння і розв’яжемо його.
— Як називаються числа при діленні?
— Скажіть мені,а як знайти невідомий дільник?
2) Складання задач за схемами короткого запису.
На дошці записані схеми, учні складають задачі.
III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ УРОКУ
— Діти сьогодні на уроці ми з вами будемо розв’язувати задачі на дві і три дії, будемо складати числові вирази та знаходити їх значення, розв’язувати рівняння.
IV. РОБОТА НАД ТЕМОЮ УРОКУ
1. Робота над задачею (с. 43, завдання 307)
1) Вчитель разом з учнями робить аналіз умови задачі.
Привезли — 60 плеєрів
Продавали — 9 днів по 6 плеєрів
Залишилось — ?
2. Складання виразів (с. 43, завдання 309)
Відповіді: 45, 7, 9, 36, 17, 9.
Фізкультхвилинка
Буратіно потягнувся.
Раз – нагнувся, два – нагнувся,
Руки в сторону развів –
Мабуть, ключик загубив.
А щоб ключик відшукати,
Треба нам навшпиньки встати.
V. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ
1. Робота над задачею (с. 43, завдання 308)
Аналіз задачі за питаннями вчителя. Складання короткої умови.
План розв’язання задачі:
1) Скажіть, будь ласка, скільки груш у саду?
2) А скільки слив і груш разом?
3) Скільки яблунь росло у саду?
— Діти, запишіть розв’язання задачі.
Цей вид роботи можна зробити так: сильніші учні розв’язують по діях,а решта дітей розв’язують за допомогою вчителя.
Розв’язання
1) 36 : 4 = 9 (груш)
2) 36 + 9 = 45 (слив і груш)
3) 45 + 16 = 61 (яблуня)
Відповідь: 61 яблуня у саду.
2. Самостійна робота (с. 43, завдання 310)
— Учні розв’язують рівняння самостійно:
1 варіант — 1-ше і 4-те рівняння;
2 варіант — 2-ге і 3-те рівняння.
3. Завдання з логічним навантаженням (с. 43, завдання 311)
—Будь ласка, запишіть три числа, кожне з яких ділиться на 2; 3.
Діляться на 2: 4; 6; 8.
— А зараз запишіть три числа, кожне з яких ділиться на 2 і на 3.
Діляться на 2 і на 3: 6; 12; 18.
VI. ПІДСУМОК УРОКУ
— Яке завдання на уроці вам сподобалося більше всього?
— Де виникали труднощі?
— Хто задоволений своєю роботою?
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
С. 44, завдання 313.