Урок "Розв’язування задач на відсотки (6 клас)"

Про матеріал

Урок "Розв'язування задач на відсотки (6 клас)." Урок присвячено річниці від дня утворення Черкаської області. Учні мають змогу узагальнити свої знання з теми "Розв'язування задач на відсотки (6 клас)." та дізнатися дещо цікаве про свій рідний край.

Перегляд файлу

Тема уроку. Розв’язування задач на відсотки (6 клас).

Мета.  

Знаннєвий компонент:

  • закріпити уміння і навички знаходити відсоток від числа і величину числа за його відсотком, переводити відсоток в десятковий дріб і навпаки;

Діяльнісний компонент:

  • удосконалити  уміння  учнів  розв’язувати  текстові  задачі  на відсотки  різними методами;
  • розвивати  процедурну та дослідницьку компетентності; 
  •                     уміння і навички порівнювати; 
  •                     увагу, математичне мислення, винахідливість, кмітливість, пам'ять;

Ціннісний компонент:

  • виховувати шановного відношення один до одного і уміння колективно працювати;
  •                      в учнів пізнавальний інтерес до математики;
  •                      прагнення до безперервного вдосконалення своїх знань; 
  •                      любов до рідного краю.

Основні поняття: відсоток, відсоток від числа.

Тип: застосування знань, умінь і навичок.

Обладнання: дошка, картки із завданнями, листи А4, кольорові олівці, фломастери, куб Блума.

Методи навчання:

За рівнем активності учнів:

  • «активні» (картки, інтелект-карти);

За джерелом отримання знань:

  • словесні методи (бесіда, пояснення);
  • наочні методи (карти, таблиці).

За дидактичною метою:

  • методи формування умінь і навичок;
  • методи набуття нових знань;
  • методи використання знань;
  • методи закріплення та перевірки знань, умінь і навичок.

За характером пізнавальної діяльності:

  • пояснювально-ілюстративні;
  • частково-пошукові (евристичні) методи;
  • проблемного викладу.

Форми навчання:

  • групова;
  • колективна.
  • індивідуальна;

Технології навчання:

  • розвивальне навчання;
  • особистісно - зорієнтованого навчання;
  • технологія розвивального навчання;
  • технологія проблемного навчання;
  • технологія розвитку критичного мислення.

 

 

 

 

 

 

 

 

План уроку:

Етапи уроку

Час

1.Організаційний момент.

2.Актуалізація базових знань.

3.Формування умінь і навичок.

4.Домашне завдання.

5.Підсумок уроку.

2-3 хв.

5 хв.

30 хв.

3 хв.

4 хв.

 

Хід уроку:

І. Організаційний момент

Епіграф:

“Черкащино!

Вкраїни рідної окраса,

Земля безсмертного Тараса”

Людмила Тараненко

 У січні 2018 року Черкащина відзначала 64 роки з дня утворення. Славетна історія нашого краю невіддільна від історії України. З давніх-давен на Черкащині живуть люди, котрі поєднують у собі працелюбність, терпимість, доброзичливість, толерантність, стійкість, волю, вміння виборювати незалежність. Я бажаю вам вже сьогодні на уроці переконатися у цьому. 

ІІ. Актуалізація базових знань

 Інтерактивна вправа "Два — чотири — всі разом"

1. Учні в парах виконують завдання:

Заповніть порожні клітинки

%

десятковий дріб

 

%

десятковий дріб

3%

 

 

 

0,09

43%

 

 

34%

 

 

0,11

 

 

1,01

 

0,13

 

 

0,02

76%

 

 

650%

 

237%

 

 

7%

 

 

2. Учні об‘єднуються в четвірки. дають відповіді на запитання, створюють Інтелект-картки, застосовуючи метод критичного мислення «Думай, збирайся, ділись» ( класичний інструмент для побудови ефективної дискусії та для взаємодії між однокласниками. Діти навчаться думати, перш ніж говорити, оформлювати думки у письмовому форматі, вести конструктивний діалог, брати до уваги чужі думки та корегувати власні висновки на основі цього, виступати перед публікою, виголошуючи командне рішення):

  1. Що таке відсоток?
  2. Скільки відсотків становить уся величина? половина величини? чверть величини?
  3. Як знайти 1% від числа?
  4. Як знайти 3% від числа?
  5. Як знайти число, 10% якого дорівнюють 9?
  6. Як знайти число, 50% якого дорівнюють 90?

 3. Колективно учні складають математичний "Сенкан" до теми "Відсоток".

1.     Відсоток

2.     Великий, малий

3.     Визначає, знаходиться, допомагає

4.     Відсоток використовується у повсякденному житті

5.     Процент

 

 

 Фізкультхвилинка загального впливу

Всі піднесли руки - раз,

І навшпиньки став весь клас.

Два – присіли, руки вниз.

На сусіда не дивись.

Будем дружно ми вставати,

Щоб ногам роботу дати.

Хто старався присідати –

Може вже відпочивати.

ІІІ. Формування умінь і навичок

1) Фронтальна робота

Задача. Від створення Черкаська область складалася з 29 районів: 6 районів Полтавської області, 2 - Кіровоградської, 1 - Вінницької, але найбільше районів до неї відійшло від Київської області - близько 69%. Скільки районів нашої області належало раніше до столичної області? (Результат округліть до розряду цілих.)

 Розв‘язання: 29:100*69=20,01≈20(р.)

 Відповідь: 20 районів.

Фізкультхвилинка. Розминка для очей

Сплять маленькі совенята

(Очі заплющені).

Раз — розкрили оченята,

Подивилися навколо

(Круговірухи очима),

Потім вгору і додолу.

(Лише очима, головою не рухати.)

Оченята — блим, блим, блим!

Відпочити треба їм!

Вправо, вліво оченята

Повертали совенята.

Совенята будуть спати,

А ми будемо читати.

 

2) групова робота

(учні діляться на дві групи, потім представник пояснює свою задачу біля дошки)

Група 1. На час створення Площа Черкаської області становила 21,1 тис. км, а сьогодні ця площа складає 99% від початкової площі. Визначте, яка теперішня площа області. (Результат округліть до розряду десятих.)

 Розв‘язання: 21,1:100*99=20,889≈20,9(тис. км)

 Відповідь: 20,9 тис. км.

 

Група 2. В 1957 році 1242510 чоловік, що складає 83% від усього населення області, проживало у сільській місцевості. Яка чисельність населення області була у 957 році?

 Розв‘язання:

  1. 1242510:83=14970
  2. 14970*100=1497000(чол.)

 Відповідь: 1497000 чол.

ІV. Домашнє завдання

V. Підсумок уроку

 Вправа «Куб Блума» - ланцюжком.

  • Назви…
  • Поясни…
  • Придумай…
  • Запропонуй…
  • Чому…
  • Поділись…

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток.

%

десятковий дріб

 

%

десятковий дріб

3%

0,03

 

9%

0,09

43%

0,43

 

34%

0,34

11%

0,11

 

101%

1,01

13%

0,13

 

2%

0,02

76%

0,76

 

650%

6,5

237%

2,37

 

7%

0,07

 

 

Використані джерела:

 

 

 

doc
Додано
29 березня 2018
Переглядів
4497
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку