Урок розвитку мовлення

Про матеріал
розширити знання учнів про добро, доброту, активізувати тематичну групу слів із теми, вчити складати речення за опорними, словами, ілюстраціями; розвивати вміння висловлювати свою думку, робити елементарні висновки
Перегляд файлу

Урок розвитку зв’язного мовлення у 1 класі НУШ «Поговоримо про добро»

 

Тема: Урок розвитку мовлення «Поговоримо про ДОБРО»

Мета: розширити знання  учнів про добро, доброту, активізувати тематичну групу слів із теми, вчити складати речення за опорними,  словами, ілюстраціями;  розвивати вміння висловлювати свою думку, робити елементарні висновки, вміння узагальнювати, збагачувати словниковий запас;  формувати соціальну, загальнокультурну, інформаційно-комунікативну  компетентності,   компетентність спілкування рідною мовою;  виховувати ,дружелюбність, повагу до оточуючих, вміння оцінювати свої вчинки і вчинки інших на  прикладі вчинків казкових героїв

Обладнання: дидактичний та ілюстративний матеріали 

 

Хід уроку

І.Організаційний момент

Ти усміхнися небу,
Усім, хто біля тебе:
І братику, й сестричці,
І сонечку, й травичці.
Люби усіх довкола,
Удома та у школі,
І ця любов із неба
Повернеться до тебе

 

1.1 Вправа «Посмішка»

– Розгадайте загадку : «Вона створює щастя в домі, атмосферу доброзичливості  в справах і є паролем для друзів». То що ж це?

  •         Звісно, усмішка!

Кожній людині  приємно подарунки отримувати, але ще приємніше їх дарувати. Даруйте радість, добрий настрій.

Торкнувшись до плеча сусіда за партою, подаруй йому посмішку, побажай щось хороше.

 

ІІІ. Розвиток зв’язного мовлення

 

3.1. Вступне слово вчителя

–Далеко-далеко, за глибокими морями, за густими-прегустими лісами, за високими горами розкинулося королівство Доброти. Всі жителі цього

королівства творять добро і ніколи не чинять зла.

  •         Хто з з вас хоче потрапити в королівство Доброти?

-Отже, королева Доброти  запрошує до себе в гості. Але щоб дійти туди, треба виконати її завдання, адже у країну Добра можуть потрапити тільки добрі, чесні та чуйні люди.

Королева прислала нам ось цей конверт із завданнями, які ми повинні виконати.

(Відриваю конверт і діти по черзі читають завдання і дають відповіді):

  •         Що  таке добро?
  •         Яку людину називають доброю?
  •         А що означає «творити добро»?

–Так, добра людина  добрими вчинками  розраджує, заспокоює, вміє пробачати. Вона ввічлива, тактовна, її шанують, цінують, з нею приємно спілкуватися.

  •         Отже, перше завдання ви виконали і стали ближче до королівства Доброти.

 

3.2. Дидактична гра «Посели слово в реченні»

 

  •         А тепер наступне завдання «Посели слово в реченні»

Кожен з вас із чарівної скриньки дістане слово-дію і складе з ним речення

 

(У скриньці слова: люблю, допомагаю, піклуюся тощо)

  •         Діти,  всі справилися із завданням.  Ваші речення досить цікаві. Я б не зуміла краще за вас їх скласти.

3.3. Робота над казкою «За добро добром»

- Королева хоче дізнатися, чи всі дітки вміють читати і розуміти текст, тому підготувала вам цікаву казочку, яку ви повинні прочитати, а потім дати відповіді на запитання. Готові? Поїхали!

3.1.1. Читання учнями вголос.

За добро добром

      Летіла бджола і потрапила в колодязь. Крила намочила, вилетіти не може. Голуб побачив її в біді, виломив дзьобом гілку і впустив у колодязь. Бджола вилізла на листя, крила її обсохли, і вона полетіла у свій вулик.                                                                                                                                                                                               

  А через якийсь час бджола врятувала голуба, коли його хотів убити мисливець. Тільки він прицілився, як прилетіла бджола і вжалила стрільця в ніс. Він вистрелив – та не влучив у голуба.

Отак і врятували одне одного.

                                               ( З народного)

3.1.2. Бесіда за змістом

 

  •         Куди потрапила бджола?
  •         Хто її врятував?
  •         А як бджола врятувала голуба?
  •         Хто з героїв казки вчинив добре, а хто – ні?
  •         Який висновок ми можемо зробити з прочитаного?

– Я думаю, що королева задоволена тим, як ви читаєте і відповідаєте.

3.4. Складання розповіді за ілюстраціями

– Ще одне завдання, яке ви маєте виконати, – це скласти розповідь за ілюстрацією, яку ви отримали.

(Діти складають розповіді про добрі вчинки)

3.5. Гра «Добрі й погані вчинки», використовуючи цеглинки LEGO

(Діти визначають вчинок і піднімають червону або зелену цеглинку)

– Якщо я називаю поганий вчинок, ви піднімаєте червону цеглинку, якщо добрий – зелену.

– Допомагати другові в біді

– Когось образити

– Захистити слабкого

– Когось обманути

– Ділитись тим, що маєш

– Не слухатися старших

– Вихвалятися перед кимось

– Радіти з чужої біди

– Співчувати, якщо з кимось сталося нещастя

– Ображатись через дрібниці

– Пробачати і просити пробачення, якщо когось образив

– Поважати інших

– Ви справились із цим завданням..

  1. Дидактична гра «Мішечок добрих справ»

Пригадайте, яку добру справу ви зробили вчора, сьогодні чи кілька днів тому назад. Розкажіть про неї. Діти розповідають і кидають жовту цеглинку в мішечок.

 -Молодці. Ось ви виконали всі завдання і прийшли у країну Доброти

 

 

 

ІV. Заключна частина.

  1. Гра Мікрофон»

- Про що говорили на уроці?

– Що запам’ятали?

 

3.Рефлексія. Вправа «Сенкан» до слова ДОБРО

 

ЩО?

ЯКИЙ? ЯКИЙ?

ДІЯ? ДІЯ? ДІЯ?

РЕЧЕННЯ

ЩО?

Гра «Дзвіночок мамі»

    Поділіться враженнями від уроку.

За допомогою смайликів оцініть:

  свою роботу на уроці

  загальне враження від уроку

Картинки по запросу смайлики  Картинки по запросу смайлики  Картинки по запросу смайлики  Картинки по запросу смайлики нейтральний вираз обличчя

Роби добро — добром тобі воздасться.
І словом й ділом в світ його неси.
І матимеш від того стільки щастя,
Тепла, любові, світла і краси,
Що світ нараз веселкою заграє,
І засиніють чисто небеса.
І серденько від щастя заспіває,
Відчуєш і побачиш чудеса.

Автор: Н. Красоткіна

 

docx
Додано
14 лютого 2025
Переглядів
195
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку