Урок розвитку мовлення "Наша школа"

Про матеріал
Дана розробка уроку допоможе вчителям провести систематичну роботу на уроках розвитку мовлення; складати і писати зв’язні висловлювання, працювати з різними видами текстів, виконувати різні мовні завдання.
Перегляд файлу

Урок розвитку мовлення 2 клас

Тема: Наша школа

Мета: вчити дітей складати розповідь, добирати заголовок до поданого тексту; розширювати знання учнів про школу, її призначення; формувати уявлення учнів про роль знань у житті людини; розвивати зв’язне мовлення, мислення, творчу уяву, усне і писемне мовлення; виховувати любов до школи, повагу до вчителя.

Обладнання: інтерактивна дошка, ноутбук, відео «Писемність та освіта в Київській Русі,», малюнки, кросворд.

Хід уроку

І.Організація класу до уроку

Продзвенів шкільний дзвінок,

Всіх покликав на урок.

Всі ми стали біля парт.

Добрий ранок, в добрий час.

ІІ.Актуалізація опорних знань учнів

Відгадування загадок.

1.Чисті віконця сміються до сонця.

Діточки довкола –

Наша люба … (Школа)

2.Не сорочка, а зшита.

Не дерево, а з листочками. (Книга)

3.Біле поле, чорне насіння.

Хто не вміє, той не посіє. (Зошит)

ІІІ.Повідомлення теми і теми уроку

Сьогодні на уроці ми будемо складати розповідь про школу і свій клас, добирати заголовок до тексту.

IV.Робота над темою уроку

1.Розповідь учителя

- Що ж таке школа?

  Школа – навчально-виховний загальноосвітній заклад, покликаний здійснювати розумове, моральне, фізичне, трудове і естетичне виховання молодого покоління; приміщення де він розташований. Школа – це галаслива і непосидюча дитяча країна. Вона є лабораторією для відкриття унікальної особистості кожної дитини, допомагає учням усвідомлювати і розкривати власні можливості та потреби. Такі заклади є в кожному місті і в селі.

2.Перегляд відео «Писемність та освіта в Київській Русі» https://www.youtube.com/watch?v=GIuBwNCz7M0

3.Колективна робота. Розглянути малюнок прочитати текст і придумати заголовок (фото рідної школи)

Наприклад: Нашій школі багато років. В ній вчилися ще наші батьки.

     Школа потопає в зелених каштанах, різнобарвних квітах. Весною і влітку тут все зеленіє, а восени вкривається золотавим килимом.

     Класи світлі, просторі, чисті. На підвіконнях стоять кімнатні квіти. Їх принесли діти і доглядають за ними.

      Діти йдуть до школи з радістю. “Поспішаймо робити добро” – такий девіз нашої школи.

Обґрунтуйте вибір заголовку.

Поясніть вислів «Поспішаймо робити добро»

4.Робота в парах. З’єднати частини прислів’їв.

Без охоти –

Поважай друзів

Хто багато читає,

той багато знає.

і тебе поважатимуть.

немає роботи.

(Без охоти немає роботи. Поважай друзів і тебе поважатимуть. Хто багато читає, той багато знає.)

Як ви розумієте ці вислови? Поясніть.

Фізкультхвилинка

На подвір'ї біля школи

(імітація кидання м'яча)

Петрик м'ячик кинув Олі.

Одне одному кидали,

Діти грались і співали.

Раптом м'ячик швидко зник,

(руки в сторони, імітація зникнення м'яча)

I ніхто знайти не зміг.

5.Повторення структури тексту

 З яких частин складається текст? (зачин, основна частина, кінцівка)

6.Робота в групах. Скласти усну розповідь за планом на основі власних спостережень.

Орієнтовний план

1.В якому класі ти навчаєшся?

2.Опис класної кімнати.

3.Повідомлення про учнів класу.

4.Моє відношення до класу.

Обмірковування тексту – розповіді. Складання усної розповіді. (Звернути увагу на побудову речень).

Наш клас

   Я навчаюсь в 2 класі. Моя класна кімната чиста, велика і простора. Її прикрашають кімнатні рослини. Чергові щодня піклуються про них.

  Учні в класі дружні і працьовиті. Нас навчає Людмила Василівна. Вона нас дуже любить і хоче щоб ми виросли справжніми людьми.

  Я дуже задоволена, що навчаюся  в такому класі.

1) Самостійна робота. Написання розповіді.

2) Самоперевірка

3) Читання розповідей у класі, їх аналіз (2-3 учні).

V.Закріплення вивченого матеріалу

1.Розгадування кросворда.

 

 

 

 

 

 

1

 

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5

 

 

 

 

 

 

 

6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.Іде в поле – як дощечка

А з поля – як бочечка. (корова)

 

2. Майстер цей з’явився рано,

 На даху помудрував,

 І без цегли, і без крана

Дім собі побудував. (лелека)

3.Стоїть дід над водою,

Трясе собі бородою. (Очерет)

4.Скринька, вертушка,

Шнур і довге вушко. (Телефон)

 5.Морячок наш чорно-білий

Ловить рибку дуже вміло,

 Схожий трішечки на діжку,

 Має крильця, має ніжки.

 Між крижин відважно плава,

 Обганяє пароплави.

 Ви вже знаєте, що він

 Називається … (пінгвін)

 6.І хоч він зуби має,

Але ними не кусає. (Гребінець)

7.Повернулося до сонця золоте віконце.

                                                           (Соняшник)     

2.Робота з таблицею. Знайти, прочитати і запам’ятати, що потрібно для писемного мовлення

К

І

Р

Л

І

Т

Е

Р

И

А

З

Н

А

К

И

Р

О

Ю

Я

Л

В

Т

Ц

И

Ф

Р

И

Б

Р

Ь

Р

О

З

Д

І

Л

О

В

І

З

Ч

С

М

П

Д

Ц

И

К

А

Н

 

 VІ. Підсумок уроку

Про що ми говорили на сьогоднішньому уроці?

Ось і школа. Квіти, квіти

Загойдалися вгорі.

Ті, що звались просто діти.

Нині звуться школярі.

-Школа, - вчителька сказала, -

Це не просто гарний дім.

І не просто класи, зали –

Треба знати це усім.

В школі всіх наук джерела

Дбало зібрані людьми.

За віки міста і села

Школа вивела з пітьми.

                                      (П.Воронько)

VI.Домашнє завдання

Скласти 3-4 речення про свою школу (усно) і намалювати її.

 

 

docx
Додано
3 жовтня 2022
Переглядів
1626
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку