Урок розвитку мовлення
Тема : Складаємо текст – розповідь. Як відлітають пташки?
Мета : удосконалювати навички написання за власним досвідом та медіа матеріалами; формувати компетентність спілкування рідною мовою, соціальну, громадянську; розвивати зв’язне мовлення учнів, виховувати бажання пізнавати світ, шанобливе ставлення до живої природи.
Обладнання: ґаджети для доступу до медіа матеріалів з теми, таблиця «Як відлітають пташки?», запис співу птахів.
Хід уроку
Слухання співу птахів.
-Про що співають птахи?
2.Мотивація навчальної діяльності
- Які проблеми у них в різні пори року?
Яка проблема у птахів восени?
Лелеки, лелеки,
Куди ви літали?
— За море, далеко,
— Лелеки сказали.
Отак і сказали,
Присівши у лузі.
На все вони кажуть,
Бо ми — їхні друзі.
Матеріал взято з сайту
-Сьогодні ми складемо текст-розповідь.
- Як ви гадаєте, про кого ми будемо розповідати?
4. Знайомимося зі словником ( таблиця «Уроки розвитку мовлення 4 клас»)
5.Складання плану тексту за словником
- Про яких перелітніх птахів ми будемо розповідати?
- Куди птахи змушені відлітати восени?
- Які птахи відлітають першими? А хто з птахів відлітають останніми?
- Як готуються птахи до перельоту?
- Чи однаковий вигляд має гурт птахів, що летять у вирій?
- Яке у вас враження від життя перелітніх птахів?
6. Вправа « Що мені відомо про текст» ( продовж речення)
Текст -це…
Текст складається з…..
У зачині….
У головній частині - ….
У кінцівці-…
7. Працюємо з медіа. ( пошук інформації за планом)
Діти відшукують інформацію про перелітніх птахів за питаннями плану та словником та записують розповідь.
8. Хвилинка відпочинку « Якщо ви любите птахів…»
Якщо ви любите птахів – підніміть руки вгору;
Якщо не руйнуєте пташиних гнізд – покладіть руки на плечі;
Якщо ви підгодовуєте пташок узимку – поплескайте в долоні;
Якщо вам радісно, коли ви чуєте спів пташок – помахайте руками;
Якщо ви бачили дорогою до школи птахів – кивніть головою;
Якщо ви вважаєте , що птахи – наші друзі – потупотіть.
9. Продовження запису тексту.
10. Зачитування утворених розповідей ( за бажанням)
11. Підсумок уроку
- Чи принесла задоволення вам робота над текстом?
- Що саме сподобалося?
- Що більше допомогло у складанні розповіді?