Урок з використанням методу “мікрофон”
Тема. Пишемо листи друзям і знайомим,
Щоб усе цікаве було їм відоме.
( написання листа з попереднім складанням плану)
Мета: вчити дітей систематизувати спостереження,послідовно і логічно висловлювати свої думки; формувати вміння складати тексти листів про свої справи; познайомити з частинами листа; вчити послідовно висловлювати свої думки; розвивати мовлення; виховувати культуру мовлення і етику мовленнєвого спілкування.
Обладнання: зразки листів та конвертів.
Хід уроку
I.Організація класу.
Вчитель: - Доброго ранку!
Діти: - Доброго ранку!
Вчитель:— Японські екстрасенси радять: щоб гарно пройшов день, коли прокинешся — треба голосно засмійся.
— Давайте і ми з вами запрограмуємо себе на все добре!
Дівчата.
—Я всміхаюсь сонечку!
— Я всміхаюсь квіточці!
-Я всміхаюсь дощику.
Хлопці
— Здрастуй, золоте!
— Хай вона росте!
-Лийся мов з відра!
Всі: -Друзям усміхаюся, зичу їм добра!
Вчитель:
— Я теж бажаю усім добра, успішного трудового дня і приємного спілкування!
II. Актуалізація знань і чуттєвого досвіду учнів.
Вчитель. - Любі діти, сьогоднішній урок ми проведемо використовуючи усім відому гру “Мікрофон”
- Нагадую правила гри:
| - говорить тільки той у кого мікрофон; - висловлюватись треба коротко і точно; - коли хтось висловлюється, інші не мають права викрикувати, чи перебивати |
1. Бесіда.
- Відгадайте загадку.
Ми хоча і не крилаті,
Летимо в міста і села,
Несемо для вас, малята,
Звістки щирі та веселі.
(Листи.)
- Що допомогло відгадати загадку?
- Чи доводилось вам писати листи? Кому?
- Як можна надіслати листа?
ПІ. Повідомлення теми і мети уроку.
- На сьогоднішньому уроці ми будемо вчитись грамотно і правильно писати листи, підписувати конверти.
IV. Колективна підготовча робота.
1. Повторення вивченого матеріалу
- Готуючись до сьогоднішнього уроку ви одержали завдання і зараз послухаємо, як ви підготувались.
- Закінчіть мою фразу:
- Лист-це аркуш паперу.... (з письмовим повідомленням про щось)
- Лист надсилається (поштою у конверті)
- Лист повинен бути.... (змістовним, образним, логічним)
- Лист складається із..(трьох частин: зачину, основної частини і кінцівки)
- Адресат-... (той, хто одержує лист
- Адресант-... (той, хто надсилає лист)
- Адреса-... (місце проживання особи, напис на конверті)
2. Повідомлення вчителя.
- Коли пишеш лист, слід дотримуватись мовленнєвого етикету. На початку листа потрібно ввічливо привітатися, використовувати шанобливі форми звертання Ви, Вас, які пишуться з великої букви. В кінці слід так само ввічливо попрощатися, побажати всього найкращого.
- Коли ви хочете щось попросити, потрібно ввічливо звернутися з проханням (потім обов'язково треба подякувати за виконане прохання). У листах використовують слова-звертання, слова- привітання, слова, що виражають прохання, вдячність. З.Ознайомлення із зразком листа.
| Доброго дня, люба сестричко Наталочко! Листа від тебе одержала. Щиро дякую. Ти питаєш про мої шкільні справи. Успіхи у мене гарні. Вчуся добре. Нещодавно одержала “12" з математики та перемогла у шкільній олімпіаді з української мови. Співаю у шкільному хорі та захоплююсь вишивкою. Наталочко, як навчаєшся ти? Щиро бажаю усього найкращого. 30жовтня 2015 рік. Твоя сестричка Олеся |
4. Бесіда.
- З чого починається лист?
- Про що в листі розповідає брат?
- Чим закінчується лист?
5. Гра “ Подумай і запиши. ”
- А зараз пограємо у гру. Допишіть потрібні слова. Слова-звертання: дорога,__________________бабусю.
Слова-привітання: доброго___________________ранку
Слова-прощання: допобачення, __________________є
Слова, що виражають прохання, вдячність: будь ласка,
_____________________________________________.
6. Ознайомлення із пам 'яткою щодо написання листа.
| Пам'ятка. 1. Привітання та подяка за одержаний лист. 2. Розповідь про себе (відповіді на запитання). 3. Звертання до друга (бабусі, дідуся) зі своїми запитаннями. 4. Прощання. |
7. Фізкультхвилинка
.Ось на дудочці ми граєм:
Ду-ду-ду, ду-ду-ду!
На лужку зайці у танці:
Ду-ду-ду, ду-ду-ду!
Граєм ми на балалайці:
Тренді-брень, тренді-брень! .
На лужку зайці у танці:
Тренді-брень, тренді-брень!
А тепер на барабані:
Косоокі всі навтьоки
По кущах та по кущах.
8.Хвилинка — веселинка.
- А зараз друзі ви послухаєте ще один лист. Подумайте чи хотіли б ви отримати такого листа. Знайдіть у тексті помилки і виправте їх.
“ Нових у мене друзів стільки!
Я, мамо, добре відпочився!
І апельсинів тут наївся,
І накупався, як ніколи....
Пеши. Вітаєм Я й Микола”.
А мама так йому писала:
“ Без тебе дома скучно стало...
Але тобі на користь море.
І ми зустрінемося скоро.
- Ти молодець, що “відпочився”
,- Коли б ще й грамоти навчився!”
(Г. Бойко)
- Ось такий лист написав син мамі. І щоб наші мами одержували задоволенні від наших листів ми повинні навчитися їх писати гарно та грамотно.
- Отже до роботи.
9. Колективне складання плану листа.
План
1. Кому пишу? (Звертання.)
2. Про що пишу? (Зміст.)
3. Чим закінчую? (Дата, підпис.)
10. Самостійна робота.
(Діти самостійно обирають адресата і пишуть лист)
11. Перевірка самостійної роботи.
(За власним бажаннями учні зачитують листи).
V. Підсумок уроку.
- Чого ви навчились на уроці?
- Що таке електронна пошта? Розкажіть.
- Під час уроку ви усі намагалися давати чіткі та повні відповіді.
- Ви усі молодці.
- Сподобалась вам робота із “мікрофоном”. Надалі ми теж будемо працювати за таким методом.
- Дякую за співпрацю!
Урок з використанням методу “мікрофон”
Тема. Пишемо листи друзям і знайомим,
Щоб усе цікаве було їм відоме.
( написання листа з попереднім складанням плану)
Мета: вчити дітей систематизувати спостереження,послідовно і логічно висловлювати свої думки; формувати вміння складати тексти листів про свої справи; познайомити з частинами листа; вчити послідовно висловлювати свої думки; розвивати мовлення; виховувати культуру мовлення і етику мовленнєвого спілкування.
Обладнання: зразки листів та конвертів.
Хід уроку
I.Організація класу.
Вчитель: - Доброго ранку!
Діти: - Доброго ранку!
Вчитель:— Японські екстрасенси радять: щоб гарно пройшов день, коли прокинешся — треба голосно засмійся.
— Давайте і ми з вами запрограмуємо себе на все добре!
Дівчата.
—Я всміхаюсь сонечку!
— Я всміхаюсь квіточці!
Хлопці
— Здрастуй, золоте!
— Хай вона росте!
Всі: -Друзям усміхаюся, зичу їм добра!
Вчитель:
— Я теж бажаю усім добра, успішного трудового дня і приємного спілкування!
II. Актуалізація знань і чуттєвого досвіду учнів.
Вчитель. - Любі діти, сьогоднішній урок ми проведемо використовуючи усім відому гру “Мікрофон”
- Нагадую правила гри:
1. Бесіда.
- Відгадайте загадку.
Ми хоча і не крилаті,
Летимо в міста і села,
Несемо для вас, малята,
Звістки щирі та веселі.
(Листи.)
- Що допомогло відгадати загадку?
- Чи доводилось вам писати листи? Кому?
- Як можна надіслати листа?
ПІ. Повідомлення теми і мети уроку.
- На сьогоднішньому уроці ми будемо вчитись грамотно і правильно писати листи, підписувати конверти.
IV. Колективна підготовча робота.
1. Повторення вивченого матеріалу
- Готуючись до сьогоднішнього уроку ви одержали завдання і зараз послухаємо, як ви підготувались.
- Закінчіть мою фразу:
- Лист-це аркуш паперу.... (з письмовим повідомленням про щось)
- Лист надсилається (поштою у конверті)
- Лист повинен бути.... (змістовним, образним, логічним)
- Лист складається із..(трьох частин: зачину, основної частини і кінцівки)
- Адресат-... (той, хто одержує лист
- Адресант-... (той, хто надсилає лист)
- Адреса-... (місце проживання особи, напис на конверті)
2. Повідомлення вчителя.
- Коли пишеш лист, слід дотримуватись мовленнєвого етикету. На початку листа потрібно ввічливо привітатися, використовувати шанобливі форми звертання Ви, Вас, які пишуться з великої букви. В кінці слід так само ввічливо попрощатися, побажати всього найкращого.
- Коли ви хочете щось попросити, потрібно ввічливо звернутися з проханням (потім обов'язково треба подякувати за виконане прохання). У листах використовують слова-звертання, слова- привітання, слова, що виражають прохання, вдячність. З.Ознайомлення із зразком листа.
4. Бесіда.
- З чого починається лист?
- Про що в листі розповідає брат?
- Чим закінчується лист?
5. Гра “ Подумай і запиши. ”
- А зараз пограємо у гру. Допишіть потрібні слова. Слова-звертання: дорога,__________________бабусю.
Слова-привітання: доброго___________________ранку
Слова-прощання: допобачення, __________________є
Слова, що виражають прохання, вдячність: будь ласка,
_____________________________________________.
6. Ознайомлення із пам ’яткою щодо написання листа.
7. Фізкультхвилинка
.Ось на дудочці ми граєм:
Ду-ду-ду, ду-ду-ду!
На лужку зайці у танці:
Ду-ду-ду, ду-ду-ду!
Граєм ми на балалайці:
Тренді-брень, тренді-брень! .
На лужку зайці у танці:
Тренді-брень, тренді-брень!
А тепер на барабані:
Косоокі всі навтьоки
По кущах та по кущах.
8.Хвилинка — веселинка.
- А зараз друзі ви послухаєте ще один лист. Подумайте чи хотіли б ви отримати такого листа. Знайдіть у тексті помилки і виправте їх.
Писав із табора Василько:
“ Нових у мене друзів стільки!
Я, мамо, добре відпочився!
І апельсинів тут наївся,
І накупався, як ніколи....
Пеши. Вітаєм Я й Микола”.
А мама так йому писала:
“ Без тебе дома скучно стало...
Але тобі на користь море.
І ми зустрінемося скоро.
- Ти молодець, що “відпочився”
,- Коли б ще й грамоти навчився!”
(Г. Бойко)
- Ось такий лист написав син мамі. І щоб наші мами одержували задоволенні від наших листів ми повинні навчитися їх писати гарно та грамотно.
- Отже до роботи.
9. Колективне складання плану листа.
План
1. Кому пишу? (Звертання.)
2. Про що пишу? (Зміст.)
3. Чим закінчую? (Дата, підпис.)
10. Самостійна робота.
(Діти самостійно обирають адресата і пишуть лист)
11. Перевірка самостійної роботи.
(За власним бажаннями учні зачитують листи).
V. Підсумок уроку.
- Чого ви навчились на уроці?
- Що таке електронна пошта? Розкажіть.
- Під час уроку ви усі намагалися давати чіткі та повні відповіді.
- Ви усі молодці.
- Сподобалась вам робота із “мікрофоном”. Надалі ми теж будемо працювати за таким методом.
- Дякую за співпрацю!
|
|
|