Урок розвитку зв’язного мовлення

Про матеріал

Урок розвитку зв'язного мовлення

Тема. Складання казки з деформованих речень

Мета. Вчити учнів складати казку з деформованих речень, добирати заголовки по темі. Закріплювати вміння правильно записувати речення і виділяти абзаци у казці. Сприяти створення емоційної ситуації, яка б дала можливість співпереживати героям казки.

Виховувати в учнів бажання читати казки , складати власні .

Розвивати писемне мовлення, фантазію, творчість.

Обладнання. Ілюстрація казкової галявини, казкові герої, таблиці, індивідуальні картки для кожного учня.

Хід уроку

І Організація учнів до уроку

Усі сідайте тихо, діти,

Домовляйтесь – не шуміти.

Руку піднімати,

На уроці не дрімати. Всі готові до уроку?

Тож, гаразд часу не гаймо

І урок наш починаймо.

А урок наш незвичайний.

В казку весело рушаймо.

ІІ Актуалізація опорних знань учнів

(Відривається дошка зі словами)

Чарівний світ казок усіх вітає,

Дарує він радість і сміх.

Там диво-дивнеє усіх зустрічає

І нам приносить сотні втіх.

  • -Казкова галявина. Кого не вистачає на ній?
  • -Звичайно казкових героїв.

ІІІ Оголошення теми і мети уроку.

Сьогодні на уроці розвитку зв'язного мовлення ми будемо складати казку з розсипаних слів.

Від вашої роботи залежить чи всі казкові герої з'являться ось на цій лісовій галявині.

Також головний чарівник лісу хотів відзначити учнів ..

За активну роботу на уроці…..

За знання правил …….

За охайність у зошиті…..

За зразкову поведінку на уроці…

За кмітливість….

ІV Робота над матеріалом уроку

Чарівник Лісовичок розсипав в усіх реченнях слова. Їх треба розмістити по своїх місцях.

  • 1.Пригадайте все, що знаєте про речення: (відповіді учнів)
  • Речення має закінчену думку.
  • Перше слово у реченні пишеться з великої букви.
  • В кінці речення ставиться (. ), (!), (?).
  • 2. Робота з таблицями:
  • 1галявині, маленькі, На, лісовій, бавилися, звірята.
  • 2ганяли, Зайчата, м'яча.
  • 3грали, і, схованку , Ведмежата, у, їжаченя.
  • 4із, кущів, Раптом, вовк, вискочив.
  • 5Усі, з, розбіглися, вереском.
  • 6ведмежата, тільки, Не тікали, .
  • 7відважно, прогнали , Вони, вовка.
  • 8звірята, Вдячні, своїм, захисникам, подякували.

- Складіть речення з розсипаних слів. Яке речення склав ти?

  • -Які казкові герої повинні з'явитися на галявині. Назвіть. Ведмежата, зайчата, їжаченя , вовк. ( На окремій дошці відкриваються всі герої).
  • -Щоб вони всі потрапили на галявину необхідно, правильно записати казку ,виділяючи основні частини казки. Які?
  • -(зачин,основна частина, кінцівка ) Зачитайте. Скільки у казці буде абзаців?

3.Добір заголовка

  • - Разом із товаришем доберіть заголовок з поданих або придумайте свій.

Лісова пригода

Хоробрі захисники

На лісовій галявині

  • 4.Словникова робота

Ведмежата, їжаченя, галявина, м'яча.

  • -Назвіть хитринки - орфограми , у яких словах, треба бути особливо уважним.
  • ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА
  • Йшли зайчата й ведмежата.
  • Нахилились до землі.
  • Потім встали, руки в боки,
  • І зробили три підскоки.
  • Потім розминали плечі.
  • Рівні спинки у малечі!
  • Руки вгору, опустили
  • І за парти тихо сіли.

5.Написання казки . Робота в парах.

  • -Запишіть казку , дозволяється допомагати товаришу по парті .

Для тих хто першим виконає завдання додаткова робота ( придумати слова із букв слова «ЧАРІВНИК»)

6.Перевірка роботи

  • -Прочитайте казку і кожен герой займе своє місце на галявині.
  • -Яка тема казки? Мета ?
  • Чарівник Лісовичок задоволений вашою роботою і звертається до вас :
  • Дружіть із казкою , малята,
  • І між собою теж дружіть,
  • Бо з друзями завжди цікаво.
  • І веселіше в світі жить.
  • -Як ви зрозуміли його звернення?

V Підсумок уроку

  • -Що нового ви навчилися робити на уроці?
  • -Що найбільше сподобалося і запам'яталося ?

VІ Оцінювання

За активну роботу на уроці…..

За знання правил …….

За охайність у зошиті…..

За зразкову поведінку…...

За кмітливість …

VІІ Домашня робота

Переписати казку на аркуш А-4 , намалювати малюнок, творчій групі обов'язково і хто бажає дописати свою кінцівку . Кращі роботи увійдуть до «Краплинок вашої творчості»

(казка, малюнок, кінцівка)

Перегляд файлу

Урок розвитку зв’язного мовлення

Тема. Складання казки з деформованих речень

Мета. Вчити учнів складати казку з деформованих речень, добирати заголовки по темі. Закріплювати вміння правильно записувати речення і виділяти абзаци  у казці. Сприяти створення емоційної ситуації, яка б дала можливість співпереживати героям казки.

Виховувати в учнів бажання читати казки , складати власні .

Розвивати писемне мовлення, фантазію, творчість.

Обладнання. Ілюстрація казкової галявини, казкові герої, таблиці, індивідуальні картки для кожного учня.

Хід уроку

І Організація учнів до уроку

Усі сідайте тихо, діти,

Домовляйтесь – не шуміти.

Руку піднімати,

На уроці не дрімати. Всі готові до уроку?

Тож, гаразд часу не гаймо

І урок наш починаймо.

А урок наш незвичайний.

В казку весело рушаймо.

ІІ Актуалізація опорних знань учнів

(Відривається дошка зі словами)

Чарівний світ казок усіх вітає,

Дарує він радість і сміх.

Там диво-дивнеє  усіх зустрічає

І нам приносить сотні втіх.

  • Казкова галявина. Кого не вистачає на ній?
  • Звичайно казкових героїв.

ІІІ Оголошення теми і  мети уроку.

Сьогодні на уроці розвитку зв’язного мовлення ми будемо складати казку з розсипаних слів.

Від вашої роботи залежить чи всі казкові герої  з’являться ось на цій лісовій галявині.

Також головний чарівник лісу хотів відзначити учнів ..

За активну роботу на уроці…..

За знання правил  …….

За охайність у зошиті…..

За зразкову поведінку на уроці…

За кмітливість….

ІV Робота над матеріалом  уроку

Чарівник Лісовичок розсипав в усіх реченнях слова. Їх треба розмістити по своїх місцях.

  1. Пригадайте все, що знаєте  про речення: (відповіді учнів)
  • Речення має закінчену думку.
  • Перше слово у реченні пишеться з великої букви.
  • В кінці речення ставиться (. ), (!), (?).
  1.  Робота з таблицями:
  1. галявині, маленькі,  На, лісовій, бавилися, звірята.
  2. ганяли, Зайчата, м’яча.
  3. грали,  і, схованку , Ведмежата, у, їжаченя.
  4. із,  кущів,  Раптом,  вовк,  вискочив.
  5. Усі, з, розбіглися, вереском.
  6. ведмежата, тільки, Не  тікали, .
  7. відважно,  прогнали , Вони, вовка.
  8. звірята, Вдячні, своїм, захисникам, подякували.

       - Складіть речення з розсипаних слів. Яке речення склав ти?

  • Які казкові герої повинні з’явитися на галявині. Назвіть. Ведмежата,  зайчата, їжаченя , вовк. ( На окремій  дошці відкриваються всі герої).
  • Щоб вони всі  потрапили на галявину необхідно,  правильно записати казку ,виділяючи основні частини казки. Які?
  • (зачин,основна частина, кінцівка )   Зачитайте. Скільки у казці буде  абзаців?

      3.Добір заголовка

- Разом із товаришем доберіть заголовок з поданих або придумайте свій.

Лісова пригода

Хоробрі захисники

На лісовій галявині

4.Словникова робота

Ведмежата, їжаченя, галявина, м’яча.

  • Назвіть хитринки - орфограми , у яких словах,  треба бути особливо уважним.

ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА

Йшли зайчата й ведмежата. 

Нахилились до землі.

Потім встали, руки в боки,

І зробили три підскоки.

Потім розминали плечі.

Рівні спинки у малечі!

Руки вгору, опустили

І за парти тихо сіли.

     5.Написання казки . Робота в парах.

  • Запишіть казку , дозволяється допомагати товаришу по парті .

Для тих хто першим виконає завдання додаткова робота ( придумати слова із букв  слова «ЧАРІВНИК»)

 

 

6.Перевірка роботи

  • Прочитайте   казку і кожен герой займе своє місце на галявині.
  • Яка тема казки? Мета ?

Чарівник Лісовичок задоволений вашою роботою і звертається до вас :

     Дружіть із казкою , малята,

     І між собою теж дружіть,

     Бо з друзями завжди цікаво.

     І веселіше в світі  жить.

  • Як ви зрозуміли його звернення?

V Підсумок уроку

  • Що нового ви навчилися робити на уроці?
  • Що найбільше сподобалося і запам’яталося ?

VІ Оцінювання

За активну роботу на уроці…..

За знання правил  …….

За охайність у зошиті…..

За зразкову поведінку…...

За кмітливість …

VІІ Домашня робота

Переписати казку на аркуш А-4 , намалювати малюнок, творчій групі обов’язково і хто бажає дописати свою кінцівку . Кращі роботи увійдуть до «Краплинок вашої творчості»

(казка, малюнок, кінцівка)

 

 

docx
Додано
6 травня 2018
Переглядів
2691
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку