Урок розвитку зв'язного мовлення"Ходить осінь рідним краєм"

Про матеріал

Конспект можна використати для проведення уроку розвитку звязного мовлення у 3 класі. Матеріал вчить спостерігати, порівнювати природні предмети та явища; розвиває вміння виражати словом побачене, виділяти в тексті головне.

Перегляд файлу

                                                  Урок розвитку зв’язного мовлення

Тема: «Ходить осінь рідним краєм».

            Побудова запитань і відповідей на них за прослуханим текстом. Переказ. Слухання

            Казки. Звукова модель слова.

Мета: вчити спостерігати, порівнювати  природні предмети та явища; розвивати вміння

           виражати словом побачене, виділяти в тексті головне, слухати казку, розповідь,

          ставити  запитання до прослуханого, розвивати логічне мислення; збагачувати

          словниковий запас; виховувати дбайливе ставлення до природи.

 

Обладнання: предметні малюнки, ілюстрації, костюм дівчинки – осені; завдання на картках,

                       набірне полотно, дарунки осені – яблука, груші, горіхи.

 

                                                      Хід уроку.

І.  Організаційний момент.

ІІ. Швидка логічна розминка.

  • Який зараз місяць?
  • Який сьогодні день?
  • Який був учора?
  • Який буде завтра?
  1. Вступна бесіда.
  • Діти, який сьогодні був ранок?
  • Так, сонечко довго з-за хмари не виходило. Прохолодно і сумно було трішки. А чому це так? Як ви вважаєте? Так, діти, зараз надворі господарює осінь. Послухайте загадку і відгадайте її

 

Голі поля,

Мокне земля,

Дощ поливає,

Коли це буває?

 Правильно, діти. Ця пора року називається осінь. Настав час покликати сьогоднішню господиню до класу.

  Діти дружно гукають осінь. (До класу заходить дівчинка – осінь у вінку з листя. В руках вона тримає чарівну скриньку. Звідти вона дістає завдання.)

 

Осінь. Відгадайте загадку.

 

 

  У садах, гаях блукає,

  Жовті шати одягає,

  Золотисту стелить постіль –

  Жде сестрицю білу в гості.

  Хто це?   (Осінь).

  1. Спостереження за осінніми явищами в природі.

Діти, чи все так залишилося в природі, як було улітку? Що змінилося?

Якими були рослини влітку?

В які кольори  розфарбувала їх осінь?

 Кожна пора року

має свій колір. Зима – білий, весна – зелений, а от  барви осені неможливо описати одним словом.

А який колір дерев, які ви бачили по дорозі до школи, вам найбільше сподобався?

Що надзвичайного, цікавого ви помітили?  (Розповіді дітей).

  1. Слухайте казки В. Сухомлинського « Як починається осінь». Читає дівчинка – осінь.

Осінь – це дочка Діда Мороза. Старша  дочка, бо є ще в нього молодша – Весна.

В Осені коси заквітчані пшеничними колосками й червоними ягідками калини.

Ходить осінь лугами, берегами. Де зітхне, там холодом війне. Любить вона ночами слідити на березі ставка. А вранці над водою підіймається  сивий туман і довго не розходиться. Оце й починається осінь. Бояться осені пташки. Як тільки побачить її ластівки, злітаються і про щось тривожно радяться. Журавлі підіймаються високо в небо й тривожно курличуть. А дятли радіють, зустрівшись з осінню: голосно щебечуть, перелітають з місця на місце, шукають поживи на деревах.

    Любить Осінь заходити в садки. Доторкнеться до яблуні – яблука жовтіють.

    Сьогодні теплий сонячний день. Низько стоїть сонце – світить, але не дуже гріє. Сіла старша донька Діда Мороза під стогом сіна, розплітає косу, гріється. Співає пісню про срібні павутинки..

  • Чим вам подобається осінь?
  • Якою ви її уявляєте?
  • Про що можете запитати, прослухавши казочку?
  • Чи хочете ви про щось запитати дівчинку – осінь?
  • Хто коротко перекаже казочку?
  1. Гра «Дарунки осені».

На набірному полотні ілюстрації дарунків осені: гриб, яблуко, груша, горіхи, морква.

Завдання. Хто найбільше складу звукових моделей слів, які належать до дарунків осені.

  1. Підсумок уроку.

Дівчинка – осінь пригощає присутніх осінніми дарунками.

 

docx
Пов’язані теми
Українська мова, Розробки уроків
НУШ
Додано
13 листопада 2018
Переглядів
794
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку