Урок розвитку зв’язного мовлення. Складання лічилок.

Про матеріал
Урок розроблений для учнів 1 класу. Діти будують асоціативний кущ, складають опис тваринки, вправляються у складанні лічилок.
Перегляд файлу

Тема. Урок розвитку зв’язного мовлення. Складання лічилок.

 

Мета. Вчити учнів складати лічилки.

           Розвивати зв’язне мовлення, вміння добирати влучні слова.

           Виховувати старанність, бережне ставлення до тварин.

 

Обладнання: малюнок білочки

                                      

                                             Хід уроку

 

І. Організаційна частина.

 

  • Ось і школа, ось і клас,

Він давно чекає нас.

Вчитись ми прийшли сюди,

Щоб розумними рости.

 

ІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

 

  • Які лічилки ви знаєте?
  • Хто складав лічилки?

Лічилки складають не тільки дорослі, але й дітки, які граються.

- Давайте спробуємо і ми скласти лічилку про білочку.

  1. Розгляд малюнка білочки.
  • Як ви гадаєте, навіщо нам малюнок білочки?
  1. Складання асоціативного куща
  • Що ви собі уявляєте, коли чуєте слово білочка? (хвіст, горішки, дупло, грибочки)
  • Подивіться уважно на малюнок і скажіть, що робить білочка? Який у тваринки настрій?
  • Де живуть білочки?
  • Що запасають білочки на зиму?
  1. Складаємо лічилку.

 При складанні лічилок використовують цифри.

- Спробуємо і ми…

- Один, два, три білочка знайшла гриби.

 - Як горішки ти з’їси, то жмуриться будеш ти.

- Запишемо лічилочки в зошит.

3. Підсумок уроку. Рефлексія.

 

  • Над чим працювали на уроці?
  • Чого навчилися?
  • Що вдалося виконати легко?
  • Що викликало у вас труднощі?

Оцініть свою роботу, користуючись кольорами світлофора,  ( зелений колір – все було легко, жовтий колір – потрібна допомога, червоний колір – я нічого не зрозумів)

doc
Пов’язані теми
Українська мова, Розробки уроків
НУШ
Додано
14 грудня 2022
Переглядів
343
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку