Урок .Розвиток звязного мовлення. "Лист. Зразок написання листа".

Про матеріал
Діти вчаться писати листи-привітання. Знайомляться із професією листоноші, схемою написання листа та структурою написання привітання. Ознайомлюються із зразком конверта та вчаться його адресувати комусь.
Перегляд файлу

УРОК РОЗВИТКУ ЗВЯЗНОГО МОВЛЕННЯ. 3 клас

ТЕМА: Листи. Схема написання листа.

Мета:  ознайомити учнів зі зразком ділового мовлення; вчити складати листи, письмові привітання; закріплювати навички вживання звертань; розвивати культуру усного і писемного мовлення.

Обладнання: відеоролик про професію листоноші; великий конверт,  макет мікрофона.

                                                    ХІД УРОКУ:

І.Організаційний момент.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

  1. Загадка

Крил не маю, та літаю

І в міста і в села

Несемо до вас ми діти

Звістки щирі і привіти.  (ЛИСТ)

  • Що допомогло відгадати загадку?
  • Чи доводилось вам отримувати листи? Чи писали ви листи і кому?
  • Як ви гадаєте хто розносить листи?
  1. Пропоную подивитися відеоролик про професію листоноші.

Гра «Мікрофон»

  • Що цікавого ви дізналися про професію листоноші?

(той у кого мікрофон відповідає)

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

  • Сьогодні ми будемо вчитися писати листи, привітання своїм рідним, друзям.
  • Для того щоб привітати рідних зі святом, не потрібно писати лист, достатньо надіслати письмове привітання.

IV. Робота з мовним матеріалом.

  1. Ознайомлення зі схемою написання листа.

Лист - це написаний або надрукований текст, який надсилається певній особі, групі осіб.

 

  1. Будова листа

Зачин – Привітання. Звертання до того, кому адресовано лист.

 

Основна частина – Зміст листа (запитання до того, кому пишуть лист; повідомлення про новини).

 

Кінцівка – Повторні вітання. Прощання. Дата. Підпис.

  1. Ознайомлення із конвертом.

Конверт – паперовий пакет, який зберігає таємницю послання.

 

Адреса – напис на конверті, паку тру, що вказують на місце призначення та одержувача.

 

Індекс – цифрове умовне позначення міста, села.

 

Адресант – той, хто посилає лист.

Адресат – одержувач листа.

  1. Демонстрація конверта із вказаною адресою.

коверт.jpg

 

  1. Цікаво знати.

Писати – листи виникло давно. Листи писали на дереві, камені, папірусі, глиняних дощечках. А зараз люди пишуть по іншому?

  • Сьогодні ми навчимося, як правильно писати лист?
  • Що потрібно пам’ятати при написанні листа.
  1. Дотримуватись мовленнєвого етикету ( ввічливі слова, шанобливі форми: Ви, Вас, які пишуться з великої букви);
  2. У кінці також потрібно ввічливо звернутися з проханням ( подякувати).
  3. У листі використовують слова – звертання, слова – привітання, слова, що виражають прохання, вдячність.
  1. mykolay.jpgОпрацювання зразка написання листа.  

                                        

 

 

                                      

                                 Дорогий Святий Миколай!

Я дуже радий, що Ви прочитаєте мій лист. Протягом всього року я був слухняним, допомагав мамі прибирати в будинку, складав свої іграшки, старанно вчився. Я знаю, що Ви добрий чарівник, тому хочу попросити Вас виконати моє заповітне бажання. Я дуже хочу новий телефон. Святий Миколай! Виконай, будь ласка, моє бажання, а я обіцяю бути слухняним цілий рік.

20. 11 2019р.                                                      учень 3 класу

                                                                              Гординський Денис

 

 

 

  1. Руханка.
  2. Самостійне написання листа учнями до свого друга у якому ви вітаєте його з Новим роком та Різдвом Христовим.
  3. Ознайомлення із структурою привітання.

Привітання → звертання → вітання з подією → побажання → дата, підпис

  1.  Самостійна робота. (учні складають лист – привітання)
  2.  Презентація листів.
  3. Гра «Пограємо в пошту»

Підписування конвертів за зразком, поданим учителем на дошці.

  • Доцільно нагадати учням, що адреса відправника  пишеться вгорі у лівому кутку конверта, адреса одержувача – внизу у правому кутку конверта.

V. Підсумок уроку.

- Що нового ви дізналися на сьогоднішньому уроці?

- Чому потрібно вміти писати листи?

- Коли ми пишемо привітання?

- Чому потрібно вміти правильно підписати конверт?

- Що в сьогоденні замінили листи? (СМС)

 

 

docx
Додано
8 грудня 2019
Переглядів
3266
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку