Урок у 5 класі розроблено до теми "Вирази. Вирази із змінними. Рівняння" В розробці уроку запропоновано різні форми роботи з учнями по закріпленню завдань з вивчених тем.
Тема: Розв'язування вправ до теми « Вирази. Вирази із змінними. Рівняння»
Мета: закріплювати вміння та навички учнів застосовувати закони множення при спрощенні виразів, при розкритті дужок, вміння розв’язувати ускладнені рівняння, складати буквений вираз до задач, вміння застосовувати поняття квадрата і куба числа при обчисленнях, вміння знаходити значення буквеного виразу.
Розвивати увагу, пам'ять, логічне мислення, творчі здібності, спостережливість, обчислювальні навички.
Виховувати активність, самостійність, відповідальність, наполегливість, повагу, культуру записів і мовлення.
Тип уроку: формування вмінь і навичок.
Обладнання: таблиці з завданнями.
Хід уроку
І Організаційний момент
ІІ Мета і завдання уроку
ІІІ Перевірка домашнього завдання ( перевірити розв’язання, запропоноване в презентації)
№ 673 а) + б) в) + г)
№710 10х + х = 33 11х = 33 х = 33 : 11 х = 3
13х – 10х = 9 3х = 9 х = 9: 3 х= 3
№ 731 !7х + 15х – 94 = 162 32х = 162+ 94 32х = 256 х = 8
28х- 13х + 49 = 274 15х = 274 – 49 15х = 225 х = 15
ІV Актуалізація опорних знань
Усний журнал (таблиці із завданнями)
1.Чи згодні ви, що 5· 4m· 2n = 40mn ? |
2. А ви б так спростили 9х + 4х +3 – 2х = 14х ? |
3. Чи правильно Незнайко розкрив дужки 6( 4b – 7 ) = 24b -7 ? |
4. Вас влаштовує обчислення · 2 + = 77 ? |
5. Чи все гаразд в обчисленнях? Якщо у = 8, то 3у = 3 + 8 = 11? |
6. Чи правильно складено вираз до задачі Ід х км ІІд в 7 раз більше км Скільки км подолали за два дні? х+ 7х = 8х ? |
Математичний диктант
Взаємоперевірка
Склади малюнок( кожному учню завдання на частині малюнка до якого прикріплено магніт) На дошці таблиця з відповідями. Кожен учень розв’язує своє завдання і виходячи до дошки, прикріплює на відповідь. Якщо такої відповіді немає, то розв’язує знову.
1. Рівняння 6х – 2х + х = 5х |
2 .Спрости 3 · 2х · 7 |
3 .Рівняння 5х – 2х 12 |
4. Збільши х в 3 рази |
5. Знайти значення виразу 7х, якщо х = 9 |
6. Рівняння 3х +4х = 21 |
7.Спрости 8х + 9х – х |
8.обчисли – 9 |
9.Спрости 2 · 6х · 3 |
10. Обчисли + 15 |
11. Рівняння 8х = 40 |
12. Знайти значення виразу 2а + 9, якщо а = 6 |
13. Спрости 21х + 4х – 6х |
14. Збільши х в 4 рази |
15.Обчисли - |
Робота біля дошки по рівнях ( 5 учнів)
І рівень |
ІІ рівень |
ІІІ рівень |
ІV рівень( робота в парі) |
1.Спростити 5 · 3а · 2 = 30а |
1.Розкрити дужки 6( 8 – 3р) = 48 – 18р |
1.Спрости вираз 5х + 9х – 4 – 2х і знайди його значення. Якщо х = 3 12х – 4 = 32 |
1.Склади вираз до задачі за схемою Іц хл ІІц в 5 раз більше л, ніж у І ІІІц на 6 л менше, ніж у І х + 5х + х – 6 = 7х - 6 |
2. Рівняння 7х – 3х = 20 х = 5 |
2. Розв'язати рівняння 6х + 2х – 12 = 36 х = 6
|
2.Рівняння ( 6х – 3х - 2) + 15 = = 49 х = 12 |
2.Рівняння ( 9х +3х - 18)· 5 = 210 х = 5 |
В цей час один учень виконує завдання на знаходження помилки з таблиці, яка запропонована в презентації
1. 5х • 2 = 7х |
2. 8с + с = 9с |
3.3( 2х – 5 ) = 6х - 15 |
4. 10а +3 – 8а = 5а |
5. Якщо х = 6, то 8х = 14 |
Останні учні виконують тестову роботу
1Спростити 7 • 4а • 2р А) 13 + а + р Б) 56ар В) 8ар + 7 Г) 11а +2р |
2.Рівняння х + 5х = 30 А ) 5 Б) 6 В) 25 Г) 24 |
3.Знайти значення виразу 8х – 3, якщо х = 5 А) 10 Б) 37 В) 16 Г) 6 |
Тест перевірити.
Перевірити і прокоментувати розв’язання завдань по рівнях.
Рефлексія
Домашнє завдання