Урок побудований за системою розвивального навчання
"Поглибити вміння дітей визначати ціле та його частини. Вчити порівнювати величини, виділяти відому та невідому частину, визначати невідому частину. Закріпити вміння складати схеми та за схемою визначати невідому частину".
Тема: Що таке рівняння, як його розв’язувати.
Мета: поглибити вміння дітей визначати ціле та його частини. Вчити порівнювати величини, виділяти відому та невідому частину, визначати невідому частину. Закріпити вміння складати схеми та за схемою визначати невідому частину.
Виховувати вміння працювати у групах і парах та виховувати навики самостійної роботи.
Обладнання: картки для роботи в групах, індивідуальні завдання, моделі схем знаходження невідомого, грамзапис.
Хід уроку.
І. організаційний момент.
кращі відповіді та розв’язки будуть отримувати
ялинкові прикраси, якими ми потім прикрасимо
нашу ялинку.
( іграшки і ялинка намальовані на папері).
ІІ. Актуалізація опорних знань
Задачі:
Он летять до годівниць.
Скільки птахів підкажіть,
Відповідь красиво запишіть ? (6 ).
цю цифру ? ( з правого куточка верхньої частини
клітинки).
Ніс сім яблук на пиріг.
Двоє впало, покотилось,
Скільки яблук залишилось? (5 ). ( третя іграшка тому, хто
редньому уроці? (креслити схеми). На дошці модель відрізка
невідома одна частина ).
ІІІ. Контрольно-оцінювальні дії щодо наявності знання.
№ 50
– Чого більше ґудзиків, чи петельок ? діти креслять схеми,
цілого відняти відому частину ).
IV. Формування дій контролю і оцінки.
Моделі зробити рухомі
В
цілого відняти відому
Х частину .
А
В = А – Х
Х= А – В
Скласти схему і рівняння.
(2 іграшки, бо дві групи)
Було – 6 редисок
Взяли – Х
Залишилось -4 редиски.
Скільки редисок взяли на салат?
V.Самостійна робота.
Гра «Посели цифру в свій будиночок». Приклади на ( 1 іграшка)
склад числа.
VI. Підсумок уроку.
Гра «Мікрофон».
VII. Мотивація на наступний урок.
олівців.
кількість олівців рівною ?