6 клас
Тема уроку: Схема розв'язування рівнянь
Мета уроку:
Навчальна: домогтися засвоєння схеми розв'язування рівнянь, вміння розв'язувати рівняння;
Розвивальна: розвивати логічне мислення, пам'ять, увагу;
Виховна: виховувати інтерес до математики, культуру мовлення.
Тип уроку: засвоєння знань, умінь та навичок
Ключові компетентності: спілкування рідною мовою, математична компетентність та інформативна компетентності, ініціативність і підприємливість.
Обладнання: мультимедійний комплекс, презентація PowerPoint, роздатковий матеріал
Структура уроку
1. Фронтальне опитування
2. Виконання усних вправ
1) Розкрийте дужки
2) Спростіть вираз
1. Виконання усних вправ
2. Колективне виконання завдань під керівництвом вчителя
1). Розв'яжіть рівняння
2) Знайдіть корінь рівняння
3) Знайдіть х, при якому набувають однакових значень вирази
4) Самостійно (із взаємоперевіркою)
Хід уроку
І. Організаційна частина
Перевірка присутніх
II. Актуалізація опорних знань
1. Фронтальне опитування (Слайд 2)
(Рівняння - це рівність, яка містить невідоме. Невідомі числа в рівнянні називають змінними. Змінні найчастіше позначають буквами х, у, г, хоч можна позначити їх і іншими буквами)
(Число, яке задовольняє рівняння, називається його коренем, або розв'язком)
2. Виконання усних вправ (Слайд 3-4)
Лекція з елементами бесіди |
Колективне виконання завдань під керівництвом учителя |
Схема розв’язування рівнянь |
Розв'яжіть рівняння
|
1.Якщо потрібно, розділіть або помножте обидві частини рівняння на одне й те саме число, яке не дорівнює нулю. |
1) Розділимо обидві частини рівняння на 6:
|
2. Якщо потрібно розкрийте дужки. |
2) Розриємо дужки: |
3. Перенесіть доданки, які містять змінну, в ліву частину рівняння, а доданки, які не містять змінної, - в праву. |
3) Перенесемо доданки, які містять змінну, в ліву частину рівняння, а доданки, які не містять змінної, - в праву, змінивши їх значення на протилежні:
|
4.Спростіть вираз в обох частинах рівняння. |
4)Спрости вирази в правій та лівій частинах рівняння:
|
5. Знайдіть невідоме |
5) Знайдемо
Відповідь: |
V. Застосування знань, умінь та навичок
1. Виконання усних вправ (Слайд 8)
Розв'яжіть рівняння:
2.Колективне виконання завдань під керівництвом вчителя
1) Розв'яжіть рівняння (Слайд 9):
2) Знайдіть корінь рівняння (Слайд 10)і
3) Знайдіть х, при якому набувають однакових значень вирази (Слайд 11):
- Найбільший хижак України бурий ведмідь, сама якого сягає до 600 кг. Найбільшого бурого ведмедя знайшли на острові Кадьяк, розташований біля південного узбережжя Аляски, належить СІЛА, масою 1134 кг.
4)Самостійно (із взаємоперевіркою) (Слайд 12-13)
Запишіть твердження у вигляді рівняння і розв'яжіть його.
Перевірка (Слайд 14)
VI. Підсумок уроку (Слайд 15)
- Використовуючи схему розв'язування рівнянь знайдіть значення а, зайого рівняння має корінь, що дорівнює З?
VII. Домашнє завдання (Слайд 16)
1.Розв’яжіть рівняння:
2. Знайдіть корінь рівняння:
3. Використовуючи рисунок, складіть рівняння, яке відповідає умові задачі: «У саду росте 40 фруктових дерев – яблуні та груші. Яблунь на 10 більше, ніж груш. Скільки груш росте у саду?»