«____»___________20___ року
Конспект уроку математики
Тема: Шукаємо шлях розв'язування складеної задачі. Обчислення значень виразів.
Мета: формувати поняття складеної задачі, загальне вміння розв’язувати складені задачі.
Дидактична задача: актуалізувати поняття складеної задачі; формувати вміння здійснювати аналітичний пошук розв’язування задачі (від запитання до числових даних), знаходити значення виразів за діями; закріпити знання залежності результату арифметичних дій додавання або віднімання від зміни одного з компонентів, вміння знаходити довжину ламаної лінії.
Розвивальна задача: формувати вміння використовувати прийоми обчислень для розвитку навичок швидкої лічби.
Виховна задача: виховувати пізнавальний інтерес до вивчення математики.
Обладнання: навчальний посібник С.О. Скворцова та О.В. Онопрієнко,
девіз уроку, мультимедійний комплект, картки, ЛЕГО, грошові купюри, блокнот, ручка.
Тип уроку: комбінований.
Хід уроку
І. Організація класу. Слайд №2
Створення позитивного психологічного клімату класу.
«Крапелька тепла».
ІІ. Актуалізація та коригування опорних знань
Слайд №4 «Запускаємо повітряного змія»
Слайд №6-8 Підручник с. 50 №3
Червона цеглинка – хибне твердження, зелена – істинне.
ІV. Повідомлення теми, мети і завдань уроку. Мотивація пізнавальної діяльності
VІ. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу.
Щоденні 3. Математика письмово.
А) Підручник с. 50 №1
Слайд 10. Читання задачі вчителем.
Складання виразів до задачі.
2+10=12 12+4=16
Слайд 11. Фізкультхвилинка.
Б) Підручник с. 50 №2
Читання задачі.
Інтерактивна технологія «Театралізація» (складеної задачі)
(Інсценізація задачі «У магазині»)
Було -17 грн.
Купила – 5 грн. і 4 грн.
Залишилося - ? грн.
Слайд 12. Поясніть розв’язання задачі, користуючись схемою аналізу.
Запис розв'язку.
Відповідь: 8 гривень залишилося в Оленки.
Перевірка.
VІ. Узагальнення та систематизація знань
В океанській бухті дельфінів на 12 більше ніж акул. Скільки дельфінів і акул в бухті?
Склади вираз.
Мурашка подолала 1 дм 2 см шляху. Визнач, у якій точці зупинилася мурашка. Якої довжини доріжка від куща до гриба?
V. Перевірка знань та вмінь учнів. Контроль за самостійністю виконання завдань
Щоденні 3. Математика самостійно.
1. Самостійна робота. Підручник С. 50 №4
Визнач порядок виконання дій і знайди значення виразів.
Дівчатка – 88 - (8+6) - 42
Хлопчики – (12-7) + (9+2)
3. Розв’язування логічних задач.
В автосалоні 2 машини і 4 мотоцикли. Скільки всього коліс мали транспортні засоби? (Можна додавати частинами)
Кришка парти має 4 кути. Один із них відрізали. Скільки кутів стало в кришки парти? (5)
VІІ. Підсумок уроку
Вправа «Інтерв'ю»
- Як називаються задачі на запитання яких можна відповісти однією дією?
- Як називаються задачі, які складаються з кількох простих задач?
- Що для вас на уроці було цікавим?
- Що вам найкраще вдається?
- Над чим ще слід ретельно попрацювати?
- Чи задоволені ви своєю роботою на уроці?
VІІІ. Рефлексія
Створення пірамідки настрою