Урок "Сила тяжіння. Вага тіла. Невагомість"

Про матеріал
КОМПЕТЕНТНІСНО ОРІЄНТОВАНИЙ УРОК на тему "Сила тяжіння. Вага тіла. Невагомість"
Перегляд файлу

1

 

Дата ___________________

№ уроку________________

Тема уроку: Сила тяжіння. Вага тіла. Невагомість

Мета уроку:

Навчальна. Увести поняття сили тяжіння та ваги тіла, ознайомити учнів з природою цих сил; надати уявлення про невагомість; показати, чим поняття «вага» відрізняється від поняття «маса тіла»; показати відмінність ваги та сили тяжіння.

Розвиваюча.  Розвивати вміння спостерігати та аналізувати фізичні явища, логічне мислення, самостійність; формувати вміння працювати за зразком, вказівками вчителя, вчити коментувати свої дії при розв’язуванні задач.

Виховна. Виховати почуття відповідальності, вимогливості до себе, охайності.

Тип уроку: комбінований урок.

Основні поняття: сила тяжіння, вага тіла, невагомість.

 Обладнання: навчальна презентація, таблиця фізичних величин, експозиція книжок з фізики, роздатковий матеріал,комп’ютер, підручник.

  Очікувані результати: учні зможуть:

  • знати й описувати процес тяжіння;
  • застосовувати формулу сили тяжіння під час розв’язування задач;
  • графічно зображувати силу тяжіння.

        Формувати в учнів такі компетенції:

  • полікультурної (використання інформації з історії фізичних відкриттів);
  • інформаційної (залучення додаткових інформаційних ресурсів);
  • комунікативної (уміння відстоювати й розвивати свою точку зору, уміння вести бесіду, здатність формувати вміння визначати мету роботи, діяльності, здатність робити висновки за результатами, коментувати й робити узагальнення за виконаними завданнями);
  • математичної (уміння обчислювати, диференціювати, використовувати математичні знання на практиці);
  • ключових (компетентність в природничих науках і технологіях, екологічна, інформаційно-комунікаційна).

Наскрізні лінії:

  • Екологічна безпека та сталий розвиток;
  • Громадянська відповідальність;
  • Здоров'я і безпека;
  • Підприємливість і фінансова грамотність.

 

 

Структура уроку:

  1. ОРІЄНТАЦІЯ, МОТИВАЦІЯ ДІЯЛЬНОСТІ
  2. ЦІЛЕПОКЛАДАННЯ
  3. ЦІЛЕРЕАЛІЗАЦІЯ
  4. РЕФЛЕКСИВНО-ОЦІНЮЮЧИЙ ЕТАП

 

           

 

Розум полягає не тільки в знанні, але й в

                     умінні використовувати знання на практиці.

                                                                                                                    Аристотель

 Хід уроку

ІІ. ОРІЄНТАЦІЯ, МОТИВАЦІЯ ДІЯЛЬНОСТІ

Добрий день, діти! Сядьте рівно й правильно, бо від того, як ви будете сидіти, залежить ваше здоров’я.

У вас на партах знаходяться листи самооцінювання. Сьогодні ви самі зможете себе оцінити. То ж бажаю бути всім активними і з користю провести час.

   Чому будь-яке тіло: крапля дощу, яблуко з дерева – падає донизу? Чому горизонтально кинутий м’яч падає на землю? Чому Місяць рухається навколо Землі?

Причина всіх цих явищ полягає в тому, що Земля притягує до себе всі тіла.

  ІІІ. ЦІЛЕПОКЛАДАННЯ

 

Тема нашого уроку «Сила тяжіння. Вага тіла. Невагомість».

Давайте разом сформулюємо завдання нашого уроку (метод «коло ідей»):

  • Повторити основні поняття, фізичні властивості та одиниці вимірювання з теми «Сила пружності. Закон Гука»;
  • Закріпити вміння розв’язувати задачі на силу тяжіння, вагу тіла;
  • Навчитися розв’язувати фізичні задачі через похідну;
  • Продовжувати вивчати взаємодію тіл;
  • Дізнатися, щось нове, цікаве

І так мета і завдання перед нами поставлені, то ж пропоную розпочати наш урок.

  1. ЦІЛЕРЕАЛІЗАЦІЯ

Актуалізація опорних знань, навичок і умінь

Бесіда за питаннями

1. Що таке деформація? У чому причина її виникнення?

2. Які види деформацій ви знаєте? Наведіть приклади.

3. Які деформації називають пружними? пластичними? Наведіть приклади.

4. Дайте означення сили пружності. Чому виникає сила пружності?

5. Сформулюйте закон Гука. 

6. Який прилад слугує для вимірювання сили? Опишіть будову найпростішого лабораторного динамометра.

 

  2. Вивчення нового матеріалу, його сприйняття, усвідомлення й осмислення

 Гравітаційна взаємодія

docx
Додав(-ла)
Beresten Ilona
Пов’язані теми
Фізика, Розробки уроків
Додано
15 лютого 2022
Переглядів
366
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку