Тема: Склад чисел 1-9
Мета: Повторити числа 1-9. Закріплювати навички лічби в межах 1-9, закріплювати знання складу чисел 2-9 та геометричні фігури. Продовжити роботу над співвіднесенням схем і виразів. Повторити поняття «попереднє число, наступне число, сусіди числа».Формувати обчислювальні навички та вміння порівнювати числа, Розвивати мислення, пам’ять, увагу.Виховувати інтерес до математики, старанність, дружелюбність, взаємодопомогу.
Обладнання: картки із зображенням чисел 1 – 9, цеглинки «Лего», картки “Доміно”,картки із зображенням геометричних фігур, картки з буквами для складання слова “добро”,інтерактивна вправа, презентація
Хід уроку
І Організаційна хвилинка
ІІ Повідомлення теми і мети уроку
- Сьогодні на уроці ми пригадаємо склад чисел від 1 до 9.
А також дізнаємось, як має відноситись толерантна людина до інших. Бо цього тижня відзначають Міжнародний день толерантності. Допоможуть нам у цьому математичні вправи. Виконавши завдання, ви отримаєте букви, з яких потрібно буде скласти слово.
ІІІ Актуалізація знань
* Вправа “Назви числа”Назвіть числа 1–9 у порядку збільшення (зростання); у порядку зменшення (спадання).
Назвіть усі числа, які менші ніж 9; деякі числа, які більші за 9.
Назвіть числа, які більші за 6, але менші ніж 9;
Більші за 3, але менші ніж 8;
Більші за 3, але менші ніж 8.
*Вправа “Сусіди числа”
Діти обирають картку та називають “сусідів”
*Каліграфічна хвилинка
Напишіть числа 7 8 9, цілий рядок, повторюючи таку закономірність.
* Математичний диктант
Запишіть цифри 2 4 3 1 5 7 6 8 9. Перевірте
(Відкриваємо букву -Д)
ІV Опрацювання матеріалу уроку
*Інтерактивна вправа “Порівняння чисел”
(Відкриваємо букву-о)
* Усний рахунок “Вежа” за допомогою цеглинок Лего
(Відкриваємо букву- б)
* Складання прикладів ( Картки “Доміно”)
Утворюємо приклади на додавання і віднімання
5 8
3+2=5 5+3=8
2+3=5 3+5=8
5-3=2 8-3=5
5-2=3 8-5=3
(Відкриваємо букву- р)
* Розв’язування задачі
Які геометричні фігури зображені? Що про них відомо,а щоні? Що потрібно дізнатися?
8-6=2 (ф)
-Які геометричні фігури ви ще знаєте?
(Відкриваємо букву-о)
V Рефлексія. Підсумок уроку
* Продовжіть речення
- Сьогодні на уроці я ...-Я знаю...-Я вмію...
-А де знадобляться нам ці знання та вміння?
V Складання слова “Добро”
-Що означає це слово?(дружнє ставлення до людей )
-Як ми маємо ставитися до оточуючих?(дружньо)