Математика 1 клас
Тема: Число і цифра 8. Склад числа 8. Додавання за допомогою числового променя
Мета: ознайомити учнів з утворенням числа 8 і цифрою 8, поняттям «восьмий», складом числа 8; учити писати цифру 8, розв'язувати приклади на додавання за допомогою числового променя; розвивати мислення; виховувати старанність.
Обладнання: презентація, підручники, зошити, демонстраційний матеріал, таблиця
Хід уроку
І. Організація класу
Подивилися на мене,
Усміхнулися усі:
Всі готові до роботи
Всі бадьорі? Молодці!
ІІ. Мотивація навчальної діяльності
1) Сідайте, діти! В класі
Зустрілися ми знову.
Про математику чарівну
Ми поведем розмову.
ІІІ. Усний рахунок
Жив-був Дід-Цифроїд,
їв він цифри на обід.
Ось поїв і наші, з чаєм.
Встав, яких не вистачає:
1, 2, 3 … 5 … … 8.
ІУ. Повідомлення теми уроку
— Сьогодні на уроці ми ознайомимося з новим числом і цифрою. А з яким — спробуйте відгадати.
• Ти зі мною не знайомий?
Я живу на дні морському.
Голова і вісім ніг,
От і весь я — ... (восьминіг).
• Вісім ніг, як вісім рук,
Вишиває шовком круг
Цей дідок на диво.
Він легенький, наче пух,
Сплів для себе і для мух. (Павук)
— Яке число звучало у цих загадках?
— З яким новим числом ми ознайомимося сьогодні? (Із числом 8)
У. Вивчення нового матеріалу
1. Робота з демонстраційним матеріалом
Викладіть 7 предметів
Як зробити, щоб їх стало 8?
Поставте ще 1 предмет
Як ми утворили 8?
Викладіть вираз який показує утворення числа 8
8 більше чи менше за 7?
А сім ?
2. Знайомство цифрою
Цифра 8 – два кільця: без початку, без кінця.
3. Цифра 8 у навколишньому світі (презентація)
Кільця в ножицях стулились,
Якась цифра утворилась.
А вам діти треба знати
Як цю цифру називати
Хто це запросив до нас абу снігову у клас?
Була баба на узліссі, а в нас вона, мов цифра 8
4. Робота за таблицею
5. Письмо цифри 8
3) Ознайомлення з рукописною цифрою 8.
а) Пояснення вчителя.
б) Письмо у зошитах.
6. Склад числа 8
а)Вірш про склад числа 8
б)Робота за підручником (с. 36)
Завдання 2
— Скільки полуничок у кожному кружечку?
— На які два числа можна розкласти число 8?
7.Додавання за допомогою числового променя
Завдання 3
— Полічіть за допомогою числового променя. Від якого числа летіло сонечко? На якому числі сіло спочатку? потім? Складіть приклад. Яка відповідь прикладу?
— Розгляньте другий числовий промінь. Прочитайте приклад під ним. Від якого числа слід летіти сонечку? На якому числі сісти спочатку? потім? Яка відповідь прикладу?
УІ. Закріплення вивченого
— Розгляньте числовий потяг. Яка цифра сіла у вагон, наступний за 7?
— Назвіть «сусідів» числа 5; числа 6; числа 7.
— Яке число наступне за числом 7? Яке передує числу 6? А числу 8?
- А які цифри ви вже вмієте записати?( Учні по одному виходять
до дошки і записують ряд від 1 до 7. Інші пишуть у зошитах
2. Робота в зошиті з друкованою основою
У. Рефлексія
Заповніть таблицю-потяг