Урок "Складання письмових запрошень і привітань."

Про матеріал
Розробка уроку з розвитку зв'язного мовлення для учнів 2 класу. З метою . навчити учнів складати й оформляти письмово привітання та запрошення; закріпити практичні навички вживання звертань, етичні норми поведінки; виховувати уважне ставлення до людей; розвивати зв’язне усне й писемне мовлення школярів.
Перегляд файлу

Конспект уроку з розвитку зв’язного мовлення .

Тема. Складання письмових запрошень і привітань. (2 клас)

Мета. Навчити учнів складати й оформляти письмово привітання та запрошення; закріпити практичні навички вживання звертань, етичні норми поведінки; виховувати уважне ставлення до людей; розвивати зв’язне усне й писемне мовлення школярів.

Обладнання. Запис пісні про День народження, зразки оформлення ділових паперів, листівки.

                                                Хід уроку.

I. Повідомлення теми, мети уроку.

   1. Сьогодні, діти, ми навчимося правильно складати й записувати запрошення та привітання. Це повинна вміти робити кожна людина, яка вважає себе культурною, цивілізованою.

  2.Послухайте дитячу пісню. Подумайте, про яке свято ця пісня?

Висновок. У житті кожної людини бувають святкові дні: державні свята, особисті, християнські.

   3. Знайдіть серед записаного тільки особисті свята.

День народження, День Незалежності України, свято Миколая, новосілля, весілля, Різдво, Великдень, День матері.

 Висновок. Чим відрізняється особисте свято від державного? Християнського?

   4. Бесіда вчителя. У святкові дні люди запрошують один одного в гості, щоб розділити з друзями радість. Вітають один одного листівками, повідомленнями у чатах, в різних месенджерах. Бо, як вчить народна мудрість, одна радість на двох – дві радості; одне горе на двох – півгоря.

II. Робота над вивченням теми.

   1.  Читання, обговорення зразків привітаня, надрукованих на плакаті.

                                          Дорогий Петрику!

   Щиро вітаю тебе з Днем народження. Бажаю тобі міцного здоров’я, успіхів у навчанні.

           15.09.2025 р.                                                                              Твій товариш Юрко.

      2.З яких частин складається привітання?

( Звертання, вітання, побажання, дата, підпис). Прочитайте перший рядок, другий, третій.

    3. Самостійне читання другого привітання.

                                          Шановний Іване Петровичу!

       Щиро вітаємо Вас із Днем народження. Бажаємо Вам міцного здоров’я, щастя, успіхів у роботі.

             15.09.2025 р.                                                                                        Ваші учні.

      Порівняння з попереднім.

Висновок. Привітання, адресоване старшій людині, відрізняється звертанням й побажанням від привітання, адресованого ровеснику.

    4. Робота в парах. Складання дітьми ( усно ) привітань товаришеві по парті.

    5. Слухання пар, визначення кращого побажання.

  6. Запис учнями привітань.

- А зараз, діти, подумайте, у кого з ваших товаришів незабаром День народження. Підпишіть листівку.( У кого червона цеглинка лего – здобувачі освіти з високим рівнем навчання – своє привітання; зелена цеглинка – здобувачі освіти з низьким рівнем навчання – списати поданий зразок).

III. Фізкультхвилинка.

IV. Словникова робота.

Пояснення слів лист, листівка ( демонстрація предметів ).

Висновок. Лист – це аркуш паперу з письмовим повідомленням про щось. Надсилається поштою в конверті. Зараз вже користуються електронною поштою. І пишуть друкованим текстом клавіатурою.

Листівка – художньо оформлений аркуш стандартного розміру. На ньому пишуть привітання до певного свята. Надсилають поштою у конверті або без нього. Уперше така традиція народилась в Англії 1893 року. Зараз ми використовуємо електронні листівки, які надсилаємо в чати. Але дуже приємно отримати листівку у паперовому вигляді, прочитати щире привітання, написане власноруч товаришем.

V. Складання запрошення.

  1. Діти. Що ви вважаєте найголовнішим у підготовці до Дня народження?

- Приготування частувань;

- підготовка розважальної частини ( ігор, загадок, пісень. Конкурсів, квестів);

- вчасне повідомлення й запрошення гостей.

Висновок. Кожна з названих дій є потрібною. Отож навчимося складати запрошення.

 2. Читання зразка з плаката.

                                               Запрошення

                         Шановний Іване Миколайовичу!

      Запрошуємо Вас на шкільне свято, присвячене Дню вчителя. Просимо розповісти про свою трудову діяльність. Свято відбудеться 05 жовтня о 12 годині в актовому залі ліцею.

           01 жовтня 2025 р.                                                                З повагою учні 2 класу.

  3. Обговорення прочитаного.

Що спільного в запрошенні і привітанні? ( Звертання, підпис). Чим відрізняються? ( Датою. Часом, місцем проведення події).

  4.  Складання і записування у зошитах

- запрошення до свята осені ( діти з високим рівнем навчання );

- списування зразка з плакату ( діти з низьким рівнем навчання ).

VI. Вправляння у вживанні звертань.

1. Робота з таблицями “ Так звертаємося  “, “ Так підписуємося “.

Так звертаємося в листах:                          Так підписуємося:

Дорогий Сергійку!                                             Твій товариш Павло

Люба Катрусю!                                                    Твоя подруга Надійка

Шановна Олено Василівно!                              Ваш учень Євген

Шановний Петре Григоровичу!                        Ваша учениця Софія Петренко

Маріє Федорівно і Миколо Тадейовичу!        Ваші учні  

Аналіз закінчень іменників.

2. Закріплення вивченого. Дидактична гра “ Що не так? “. Діти, де є помилка у звертаннях?

Дорогий Сергій (- ю ), люба Леся ( -ю ), шановна Євдокія ( -є ) Іванівна ( -о ), Ольга ( -о ) Романівна ( -о ),шановний Богдан ( -е ) Петрович ( -у ). Запишіть правильно.

VII. Підсумок уроку.

Закінчуючи наш урок, хочу сказати вам: діти, пам’ятайте завжди не лише свій День народження, а й своїх рідних, близьких, друзів.

Рефлексія.

- Що нового дізнались, навчились, що сподобалось?

VIII. Домашнє завдання.

Скласти привітання своїй мамі.

  •          Дякую , діти,  за урок ! Молодці!                                            

 

 

 

 

 

 

docx
Додав(-ла)
Костик Ольга
Додано
23 лютого
Переглядів
368
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку