Тема. Складання і розв’язування задач і прикладів за малюнками і
рівностями.
Мета: закріпити таблиці додавання і віднімання чисел 1–2, вчити складати і розв’язувати задачі за малюнками і рівностями, порівнювативирази і числа, формувати предметну, комунікативну, соціальну, здоров’язберігаючу
компетентності.
Обладнання: презентація, Дід Мороз, ялинки з будиночками, малюнки
лісових звірів, скорочений запис задачі.
Хід уроку
І. Організація учнів до уроку.
Надворі зимовий день, а в класі тепло, затишно, багато гостей.
У нас гарний настрій!
(Діти аплодують)
Працюватимем старанно,
Щоб почути у кінці,
Що у нашім першім класі
Учні — просто молодці.
ІІІ. Актуалізація опорних знань учнів.
Учитель. Тож розпочнемо свій урок з математичної розминки
Сьогодні моє улюблене число 10.
Кожна людина починає свій новий день із чистого аркуша. І ми запишемо каліграфічно цифру. Гарно і акуратно у зошитах напишемо один рядок знайомої нам цифри. А що це за цифра, відгадайте.
До цифри цієї ти уже звик,
Вона дуже схожа на сніговик.
Лиш тільки зима змінить осінь,
Напишемо цифру цю — .... (вісім).
Вчитель. Пригадайте, як називаються числа при додаванні?
Як називаються числа при відніманні?
Перший доданок 5, другий доданок 2. Знайдіть суму.
Перевірка.
До 6 додати 1 і додати 1дорівнює …
Перевірка.
Зменшуване 5 від’ємник 2. Знайдіть різницю.
Перевірка.
Від 8 відняти 1 і відняти 1 дорівнює …
Перевірка.
ІІ. Оголошення теми і мети уроку.
Сьогодні на уроці ми будемо закріплювати таблиці додавання і віднімання чисел 1 і 2,будемо вчитися складати задачі за малюнками та рівностями.
Робота з підручником
Вчитель. (Звуки хурделиці)
Незабаром у свято Миколая. Ви чуєте як рипить сніжок, завиває хуртовина, але це його не лякає. Він поспішає з подарунками. Святий Миколай всіх любить, всім допомагає, сіє над землею всі людські чесноти: добро,мир, злагоду, здоров’я.
Не залишає він без своєї уваги ні маляток, ні звіряток.
І ось він завітав до «Лісової школи».
Вчитель. Що трапилося з прикладами? Їх закружляла метелиця у своєму хороводі.
Спробуємо їх розв’язати. (На дошці з коментуванням). (ст.60,завдання 2)
Фізкультхвилинка
ІІІ. Робота над задачами (ст.60, задачі 4, 5)
Вчитель. Новий рік люблять всі і дорослі і малі…
Тоді вам буде дуже легко впоратися із наступним завданням.
Пригадайте, з яких частин складається задача.
(Діти складають і розв’язують задачі.)
Робота в групах
Скласти задачу за числовим виразом.
І група «Сонечко» - 6+2=8
ІІ група «Веселка»- 8-2=6
ІІІ група «Незабудка» 5+2=6
Презентація груп
ІV.Підсумок уроку
Вправа «Мікрофон»
- Що сподобалося на уроці?
- Що корисного взяли на сьогоднішньому уроці?