Урок "Складання та виконання лінійних алгоритмів в навчальному середовищі програмування"

Про матеріал
Матеріали для проведення уроку інформатики у 8 класі з теми "Складання та виконання лінійних алгоритмів в навчальному середовищі програмування" До матеріалів входить: конспект, презентація, практичне завдання для індивідуальної та групової роботи.
Перегляд файлу

C:\Users\ProMa_000\Desktop\1385086928_desktop_computer.png 

 

 

 

 

 

Завдання. Тривалість рейсу

Розробіть проект Тривалість рейсу для обчислення тривалості рейсу в годинах для деякого автотранспортного підприємства, якщо відомо, що маршрут складається із трьох відрізків – s1, s2, s3 км, які транспорт долає зі швидкістю v1, v2, v3 км/год. Між ділянками маршруту є зупинки по t хв.

Збережіть створений проект у папці:

D:\8-А(Б) клас\Власне прізвище\Тривалість рейсу\

Протестувати програму, результати тестів записати до таблиці

Вхідні дані

Вихідні дані

s1=200

s2=100

s3=150

v1=65

v2=70

v3=65

t=30

t1=

 

s1=250

s2=140

s3=90

v1=75

v2=70

v3=68

t=20

t1=

 

 

Перегляд файлу

Знайди пару

 

  1. Label     a) функція Введення даних
  2. Caption     b) елемент Кнопка
  3. Font      c) метод Закрити
  4. Visible     d) Дійсний тип
  5. Button      e) властивість Підпис
  6. Form1.Close    f) команда Виведення даних
  7. MessageDlg    g) елемент Текстовий напис
  8. Real      h) Цілий тип
  9. StrToInt     i) властивість Шрифт
  10.                    FloatToStr    j) функція Перетворення дійсного типу в рядок
  11. Integer     k) властивість Видимість
  12.                    InputBox()    l) функція Перетворення рядкового типу в цілий

 

 

 

 

 

Знайди пару

 

  1. Label     a) функція Введення даних
  2. Caption     b) елемент Кнопка
  3. Font      c) метод Закрити
  4. Visible     d) Дійсний тип
  5. Button      e) властивість Підпис
  6. Form1.Close    f) команда Виведення даних
  7. MessageDlg    g) елемент Текстовий напис
  8. Real      h) Цілий тип
  9. StrToInt     i) властивість Шрифт
  10.                    FloatToStr    j) функція Перетворення дійсного типу в рядок
  11. Integer     k) властивість Видимість
  12.                    InputBox()    l) функція Перетворення рядкового типу в цілий

 


  1. Запиши вираз мовою Free Pascal

 

 

 

  1. Запиши вираз мовою Free Pascal

 

 

 

 

  1. Запиши вираз мовою Free Pascal

 

 

 

  1. Запиши вираз мовою Free Pascal

 


  1. Обчисли вираз
  1. Y:=abs(a)+sqrt(b-4),     якщо а = - 6, b = 20;

Y=

  1. X:=round(power(c,3)/sqr(d)),   якщо с = 2, d = 4;

X=

 

 

  1. Обчисли вираз

 

  1. Y:=abs(a)+sqrt(b-4),     якщо а = - 6, b = 20;

Y=

  1. X:=round(power(c,3)/sqr(d)),   якщо с = 2, d = 4;

X=

 

 

  1. Обчисли вираз
  1. Y:=abs(a)+sqrt(b-4),     якщо а = - 6, b = 20;

Y=

  1. X:=round(power(c,3)/sqr(d)),   якщо с = 2, d = 4;

X=

 

 

  1. Обчисли вираз

 

  1. Y:=abs(a)+sqrt(b-4),     якщо а = - 6, b = 20;

Y=

  1. X:=round(power(c,3)/sqr(d)),   якщо с = 2, d = 4;

X=

Перегляд файлу

Алгоритми роботи з об’єктами та величинами

8 клас

Урок 34. Практична робота 10 Складання та виконання лінійних алгоритмів опрацювання величин в навчальному середовищі програмування.

Цілі:

Тип уроку: застосування знань, умінь та навичок.

Обладнання та наочність: дошка, комп’ютери з підключенням до мережі Інтернет, підручник, навчальна презентація, картки з завданнями.

Програмне забезпечення: Середовище програмування Lazarus, браузер.

Хід уроку

І. Організаційний етап

  • привітання
  • перевірка присутніх
  • перевірка готовності учнів до уроку

Ось дзвінок нам дав сигнал,

Працювати час настав.

Тож і ми часу не гаймо,

Урок інформатики  починаймо.

Привітання.

Вчитель. Доброго дня! Вітаю всіх присутніх.

Вітання з учнями. Перевірка відсутніх учнів. Перевірка готовності учнів до роботи (наявності робочих зошитів, підручників тощо). Організація уваги учнів. Налаштування учнів на робочий лад і позитивний емоційний настрій на уроці.

Побажання для учнів:

БУТИ:

УСМІХНЕНИМИ

СПОКІЙНИМИ

ПРОГРЕСИВНИМИ

ІНІЦІАТИВНИМИ

ХОРОБРИМИ

І тоді  Ви будете УСПІШНИМИ.

Успіх – це 90% праці і 10% творчості

Отже, давайте прагнути успіху і бути творчими.

Логічне завдання (2 хв) Уявіть, що Ви машиніст потягу, за напрямком Фундукліївка — Київ. Всього в потязі 10 вагонів.  Поїзд обслуговується бригадою з 30 осіб. Начальнику потягу 46 років. Кочегар на 3 роки старший за машиніста. Скільки років машиністу потягу?

(Встановлення настрою на роботу. Відповідь: стільки скільки і Вам)

ІІ. Перевірка домашнього завдання

Знайди пару

  1. Label     a) функція Введення даних
  2. Caption     b) елемент Кнопка
  3. Font      c) метод Закрити
  4. Visible     d) Дійсний тип
  5. Button      e) властивість Підпис
  6. Form1.Close    f) команда Виведення даних
  7. MessageDlg    g) елемент Текстовий напис
  8. Real      h) Цілий тип
  9. StrToInt     i) властивість Шрифт
  10. FloatToStr     j) функція Перетворення дійсного типу в рядок
  11. Integer     k) властивість Видимість
  12. InputBox()     l) функція Перетворення рядкового типу в цілий

 

ІІІ. Мотивацій навчальної діяльності

Завданнями нашого уроку є  сформувати практичні навички розробки та комп'ютерної реалізації лінійного алгоритму для розв'язування поставленої задачі; розвивати вміння використовувати отримані знання в різних ситуаціях під час роботи за комп'ютером

  Вчитель: Епіграфом до нашого уроку будуть слова відомого французького лінгвіста Гюстава Гійома "Дорогу осилить той, хто йде, а інформатику – той, хто міркує". Важливість вислову  ви зрозумієте під час уроку.

 Проблемне запитання нашого заняття  Чи зможемо ми створити лінійну програму для розв’язування поставленої задачі?

    Ви, напевне, вже хочете спробувати застосувати здобуті знання на практиці. Але для цього потрібно пригадати основні терміни й поняття.

Робота   у  ГРУПАХ. 

  1. Запиши вираз мовою Free Pascal

 

  1. Обчисли вираз
  1. Y:= abs(a)+sqrt(b-4), якщо а = - 6, b = 20;
  2. X:= round(power(c,3)/sqr(d)), якщо с = 2, d = 4;

 

IV. Формування вмінь та навичок

Практична робота 10. Складання та виконання лінійних алгоритмів опрацювання величин в навчальному середовищі програмування

 

Перш ніж сісти за комп’ютери, нам слід пригадати всі правила безпечної роботи та поведінки в кабінеті інформатики.

  1. Повторення правил безпечної поведінки за комп’ютером.
  2. Інструктаж учителя.

Картки із завданнями

Завдання. Тривалість рейсу

Розробіть проект Тривалість рейсу для обчислення тривалості рейсу в годинах для деякого автотранспортного підприємства, якщо відомо, що маршрут складається із трьох відрізків – s1, s2, s3 км, які транспорт долає зі швидкістю v1, v2, v3 км/год. Між ділянками маршруту є зупинки по t хв.

Збережіть створений проект у папці:

D:\8-А(Б) клас\Власне прізвище\Тривалість рейсу\

Протестувати програму, результати тестів записати до таблиці

Вхідні дані

Вихідні дані

s1=200

s2=100

s3=150

v1=65

v2=70

v3=65

t=30

t1

 

s1=250

s2=140

s3=90

v1=75

v2=70

v3=68

t=20

t1

 

  1. Практична робота за комп’ютерами.

Результати тестування програми записуються в картку

  1. Вправи для очей.

VIІ. Підсумки уроку

Рефлексія

Учитель: В папці «Мій настрій», оберіть картинку, яка найбільше відповідає вашому настрою та зробіть її фоновим зображенням Робочого столу.

Повернення до проблемного запитання, висновки учнів, висновок вчителя

Оцінювання обсягу та якості виконання практичної роботи. Формулювання висновку: як складати та виконувати лінійні алгоритми для розв'язування задач.

Учитель: Пригадайте епіграф нашого уроку. Проаналізуйте, чому саме його я обрала?  (відповіді учнів).

Отже: Матеріал цього уроку,  Складання та виконання лінійних алгоритмів опрацювання величин – це ваші кроки до знань, які ви зможете використати не тільки в інформатиці, а й на уроках математики, фізики, хімії,  в майбутній професії та повсякденному житті.

VІІI. Домашнє завдання

Підручник § 21 ст. 142

ІХ Оцінювання роботи учнів

Балтажи Н. В.

1

 

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Ось дзвінок нам дав сигнал,Працювати час настав. Тож і ми часу не гаймо,Урок інформатики  починаймо.

Номер слайду 2

Побажання на урок. Бути:Ініціативними4 Усміхненими1 Спокійними2 Прогресивними3 Хоробрими5

Номер слайду 3

Логічне завдання Уявіть, що Ви машиніст потягу, за напрямком Фундукліївка — Київ. Всього в потязі 10 вагонів. Поїзд обслуговується бригадою з 30 осіб. Начальнику потягу 46 років. Кочегар на 3 роки старший за машиніста. Скільки років машиністу потягу?

Номер слайду 4

Перевірка домашнього завдання. Знайди пару

Номер слайду 5

Складання та виконання лінійних алгоритмів опрацювання величин в навчальному середовищі програмування

Номер слайду 6

Мета уроку. Сформувати практичні навички розробки та комп'ютерної реалізації лінійного алгоритму для розв'язування поставленої задачі; розвивати вміння використовувати отримані знання в різних ситуаціях під час роботи за комп'ютером

Номер слайду 7

Дорогу осилить той, хто йде, а інформатику – той, хто міркуєГюстав Гійом

Номер слайду 8

Проблемне запитання Чи зможемо ми створити лінійну програму для розв’язування поставленої задачі?

Номер слайду 9

Робота у ГРУПАХ. 1. Запиши вираз мовою Free Pascal  𝑧=𝑥+𝑦1+𝑥𝑦  𝑧= 𝑦5−𝑥2 z:=(abs(x)+abs(y))/(1+x*y)z:=sqrt(power(y,5)-sqr(x))

Номер слайду 10

Робота у ГРУПАХ. 2. Обчисли вираз. Y:=abs(a)+sqrt(b-4), якщо а = - 6, b = 20;X:=round(power(c,3)/sqr(d)), якщо с = 2, d = 4;Y=10 X=1

Номер слайду 11

Практична робота 10. Складання та виконання лінійних алгоритмів опрацювання величин в навчальному середовищі програмування. Завдання. Тривалість рейсу. Розробіть проект Тривалість рейсу для обчислення тривалості рейсу в годинах для деякого автотранспортного підприємства, якщо відомо, що маршрут складається із трьох відрізків – s1, s2, s3 км, які транспорт долає зі швидкістю v1, v2, v3 км/год. Між ділянками маршруту є зупинки по t хв. Збережіть створений проект у папці: D:\8-А(Б) клас\Власне прізвище\Тривалість рейсу\Протестувати програму, результати тестів записати до таблиці

Номер слайду 12

Настрій

Номер слайду 13

Домашнє завдання. Підручник § 21 ст. 142

Номер слайду 14

Дякую за увагу

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Василенко Катерина Сергіївна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
zip
Додано
4 лютого 2019
Переглядів
1173
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку