2 клас
Українська мова
Урок № 61. Дата 30.11.2021р
Тема: Слова, близькі за значенням.
Мета: формувати предметні компетентності:
Читаємо: читати правильно та виразно вголос різні тексти, знаходити у тексті слова близькі за значенням, багатозначні слова, омоніми, відповідати на питання за змістом, співвідносити сюжет з власним життєвим досвідом, розповідати про улюблених персонажів, висловлювати емоції;
Взаємодіємо письмово: записувати окремі слова та речення, дотримуючись опрацьованих правил щодо оформлення письмових робіт, а також слів, що пишуться так, як вимовляються;
Взаємодіємо усно: вживати у мовленні слова, близькі за значенням, бере участь у діалозі, використовувати слова ввічливості;
Досліджуємо мовлення: аналізувати лексичне значення слів, добирати слова, близькі за значенням.
Формувати ключові компетентності: розвивати вміння аналізувати, доводити; виховувати повагу та любов до рідної мови, почуття дружби, взаємодопомоги.
Обладнання: картки, відео, презентація, цеглинки Лего.
Тип уроку: комбінований.
Хід уроку
Слайд 2. Створення позитивного психологічного клімату класу. Вправа «Чи все взяли на урок?».
Вправа передбачення
Слайд 3. Трибуна думок
Слайд 4. Дихальна гімнастика
1. Вправа наз «ДОЛОНЬКИ»
Ставимо долоньки перед собою:
Носом різкий вдих – долоньки стискаємо,
Ротом видих – долоньки розправляємо (зробимо 4 рази по 4 підходи)
Зараз ми будемо котиками, які ловлять мишку.
Спочатку ловимо мишку справа – вдих, потім зліва – вдих
Вдихаємо різко носом, видихаємо – ротом. (зробимо 4 рази по 4 підходи)
Станьте прямо, ноги на ширину плечей, руки вздовж тулуба. Зробіть легкий уклін і одночасно - галасливий і короткий вдих носом. Злегка підвестися – видих ротом. (зробимо 4 рази по 4 підходи)
Слайд 5.
Каліграфічна хвилинка Дра ак он Дракон
Слайд 6. Повідомлення теми та мети уроку.
Слайд 7,8,9 ВНМ (вивчення нового матеріалу)
Тож відкривайте підручники на ст 78, завд 1 і порівняйте тексти
Зразок: Ввічливий – привітний, …
(Записуємо на дошці і в зошиті)
Слайд 10
Слайд 11 Фізкультхвилинка з лего (відео)
Слайд 12 Робота в парах
Наступне завдання від дракона «Утвори пари слів за зразком».
Слайд 13.
Слайд 14-19 Робота з цеглинками
Слайд 20 Робота з картками в групах « З’єднай слова, близькі за значенням»
Слайд 21 прийом «Незакінчені речення»
Слайд 22 за допомогою цеглинок LEGO дай відповідь
У мене все вийшло - цеглинка зеленого кольору
Було важко - цеглинка жовтого кольору
Нічого не зрозумів цеглинка червоного кольору