Тема. Переказ змісту переглянутого мультфільму «Чарівний горох». Позитивні та негативні риси характеру головних героїв.
Мета: вчити дітей будувати переказ; розвивати усне мовлення учнів, увагу, логічне і образне мислення; збагачувати словниковий запас дітей; виховувати повагу до високих моральних якостей людини; активне ставлення до навчальної роботи.
Обладнання: ілюстрації із зображенням дітей, які роблять погані вчинки, музичний супровід, картки для індивідуальної роботи.
Хід уроку
І. Організаційний момент
Продзвенів уже дзвінок,
В гості йде до нас урок.
Стали, діти, підтягнулись,
Одне одному всміхнулись.
На урок старання не забудьте взяти,
Будемо сьогодні ми творчо працювати.
ІІ. Актуалізація чуттєвого досвіду дітей.
Буває слухняною,
Буває не дуже.
Але тато з мамою
Люблять її дуже. (дитина)
Якою може бути дитина? + малюнки дітей, які роблять хороші і погані вчинки.
Доберіть антоніми до слів. (Криклива – …(мовчазна), слухняна - …(вередлива), чесна - …(брехлива), ввічлива - … (нечемна)).
(Звучить спокійна мелодія).
Дитина жити починає,
Іде в життя, у дивний світ.
В житті усякого буває…
Дитині ж зовсім мало літ.
А тут не гладко все кладеться,
І покарання, мабуть, ждуть.
- Діти, чи доводилося вам робити вчинки, після яких були покарання. Які це вчинки. Чи можете ви відрізнити погані та гарні вчинки? Пограємо у гру, спробуємо розпізнати ці вчинки.
(Чесність, брехня, щедрість, заздрість, злість, скромність, жорстокість, доброта, лінивість)
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
ІV. Підготовча робота.
1. Вступна бесіда
- Що таке переказ?
- Чи пробували ви переказувати казку, оповідання, а мультик?
- А які мультики тобі подобаються?
2. Словникова робота. Добір синонімів.
- Мультик, який ми будемо сьогодні переказувати називається «Чарівний горох». Ти познайомишся з хоробрими героями, які перемогли злого чаклуна.
Доберіть синоніми до слів.
Хоробрий – сміливий, відважний, мужній, безстрашний, небоязкий, відчайдушний.
Боязкий – тремтливий, боягузливий, несміливий, лякливий, полохливий.
3. Перегляд мультфільму
Гімнастика для очей
4. Бесіда за змістом мультфільму. Вправа «Інтерв’ю».
- Куди потрапила Оленка?
- Чому чаклун вкрав Оленку?
- Яку роботу виконувала Оленка у чаклуна?
- Хто підказав Оленці, як врятуватися від чаклуна?
- Що сталося з горохом?
- Куди потрапила кожна горошинка?
- Хто народився з горошинки?
- Як назвали хлопчика?
- Як ріс Котигорошко?
- Чи забули батьки про Оленку?
- Хто хотів її врятувати?
- Хто допоміг Котигорошку визволити сестру?
5. Позитивні та негативні риси характеру головних героїв.
Сміливий, сильний, мужній, розумний, витривалий, люблячий, добрий.
Злий , лінивий, сердитий, жорстокий, безсердечний.
7. Гра «Склади малюнки»
- Скласти у правильній послідовності малюнки і розказати казку за малюнками..
Фізкультхвилинка.
8. Складання плану переказу
План
1. Щаслива родина..
2. Злий чарівник і кіт.
3. Чарівний горох.
4. Сміливий Котигорошко.
9.Усний переказ за складеним планом
10. Розмальовка
VІІІ. Підсумок уроку. Рефлексія.
Доберіть антоніми до слів
Криклива нечемна слухняна брехлива чесна мовчазна ввічлива вередлива
|
Доберіть синоніми до слів
Хоробрий – сміливий, відважний, мужній, безстрашний, небоязкий, відчайдушний.
Боязкий – тремтливий, боягузливий, несміливий, лякливий, полохливий.
|
План 1. Щаслива родина.. 2. Злий чарівник і кіт. 3. Чарівний горох. 4. Сміливий Котигорошко.
|