Урок "Службові слова в реченні"

Про матеріал
Конспект уроку з української мови для 2 класу, за підручником М.Захарійчук.
Перегляд файлу

Українська мова          

 Тема:  Службові слова в реченні.

Мета: формування предметних компетентностей: дати учням уявлення про прийменники; формувати вміння впізнавати прийменники в реченні, писати їх окремо від інших слів у реченні, будувати речення з прийменниками, опрацьовувати теоретичний матеріал підручника, робити висновки, узагальнення; розвивати творчу уяву, мислення, мовлення;

формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: навчати учнів організовувати свою навчальну діяльність, добре орієнтуватися в підручнику, знаходити і накопичувати потрібні знання;

 комунікативної: розвивати вміння спілкуватися, розширювати словниковий запас;

інформаційної: навчати застосовувати інформаційно – комунікаційні технології у навчанні та повсякденному житті;

соціальної: виховувати почуття взаємодопомоги, дружні відносини в колективі; бажання вчитися.

Обладнання: таблиця,  картки.                                                  

Обладнання: мультимедійна презентація, конструктор «Лего», роздатковий матеріал.

 

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

Мову рідну я вивчаю, 

Її люблю, не забуваю.

Рідну мову будем знати,

Берегти і поважати.

 

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Перевірка домашнього завдання.

Повторення вивченого про службові слова. (презентація )

2. Словниковий диктант

Батьківщина, ведмідь, вересень, диктант, учитель, червоний, шофер, заєць, метро, жайворонок.

Самоперевірка — з дошки.

3. Робота над текстом вірша.    (Вірш, записаний на дошці).

Весняний дощ

Дощик теплий, дощик синій

Цілий день співав в долині.

І під цей весняний спів

У долині луг зацвів,

В лузі повно квіточок

І маленьких діточок.      ( М.Стельмах).

- Прочитайте вірш без підкреслених слів. Чи зрозуміло, про що йдеться у вірші?

 

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні ми продовжимо вивчати службові слова і познайомимося з прийменниками. (Робота за презентацією.)

 

IV. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ.

Робота з підручником

1. Виконання вправи198 (с.77).

-       Розгляньте малюнок. Що зображено в центрі малюнка? (Стіл).

-       Що є зліва біля стола? (Стілець). Що лежить на столі? (Ваза, книжки).

-       Хто сидить  під столом? (Котик) . Які службові слова ви використали? (На, під, біля).

-       Складіть речення , використовуючи службові слова на, під, біля. Запишіть.

-       Розгляньте таблицю. Прочитайте написані слова. Це також прийменники.

Таблиця в паперовому варіанті.

Прийменники

Без, над, коло, біля, за, через, для, під, з, між, з-під, по, в, у, від, до, поблизу, о, об.

 

  • Усвідомлення  сприймання правила (с. 77).

 

2. Виконання вправи 200 (с. 78).

  • Самостійне виконання завдань вправи.

3. Робота з деформованими реченнями, у яких пропущені прийменники.

- Прочитайте написані  на  картці  речення. Доберіть пропущені прийменники.

Користуйтеся таблицею.

Картка

… великим дубом мишка мала нірку. … дуплі живе білка. …

… білочки  прибігає  її сусідка. Вона живе … дуба  … дуплі  старої  грущі   – дички.

  • Перевірка складених речень.

 

ІІІ. ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ, ФОРМУВАННЯ ВМІНЬ.

Фізкультхвилинка.

Учитель дає команди (Руки за голову, руки перед собою, присісти біля парти, повернутися  на право, повернутися на ліво, підняти руки над головою, повернутися до свого товариша), а діти, виконуючи їх, на­зивають службове слово, що прозвучало в команді.

1. Бесіда.

Учитель: Сьогодні телевізор і комп’ютер настільки міцно увійшли в наше життя, що працюють майже цілодобово. І дорослі, і діти з головою поринають у телесвіт, і витягнути їх звідти непросто. Одним з основних  негативних явищ новітніх технологій є вплив на здоров’я, зокрема на зір.

Дитяча короткозорість – справжня світова епідемія.

Дитина мимоволі напружує очі , щоб картинка стала чіткішою. Постійний рух на екрані  змушує уважно  вдивлятися в деталі й ще більше напружуватися. У погано освітленому примішенні, навантаження на очі стає надмірним. Пам’ятайте, що не варто проводити перед  екраном більше однієї години на день. Сучасний світ неможливо уявити без комп’ютерів, телевізорів та інших технічних новинок. Комп’ютер і телевізор можуть допомогти нам у розвитку. Особливо освітні, пізнавальні передачі, але варто не зловживати часом і тоді все буде тільки на користь. (За матеріалами  з Інтернету).

 

Робота з підручником.

2. Виконання вправи 199, с. 77.

  • Самостійне виконання завдань вправи.
  • Взаємоперевірка.

ІV. ПІДСУМОК УРОКУ.

- Про які слова ми сьогодні говорили? «Спіймайте» оплесками слова, які не належать до прийменників: На, перед, сон, до, через, літо, біля, мир, у, в, сам, над.

Тестування (презентація).

Домашнє завдання. Скласти й записати три речення з прийменниками у, біля, до.


Дощик теплий, дощик синій

Цілий день співав в долині.

І під цей весняний спів

У долині луг зацвів,

В лузі повно квіточок

І маленьких діточок.

Прийменники

Без, над, коло, біля, за, через, для, під, з, між, з-під, по, в, у, від, до, поблизу, о, об.


Довідка:  ( У, під, до, у, біля)

великим дубом мишка мала нірку. дуплі живе білка.  

білочки  прибігає  її сусідка. Вона живе дуба  дуплі  старої  грущі   – дички.

Довідка:  ( У, під, до, у, біля)

великим дубом мишка мала нірку. дуплі живе білка.  

білочки  прибігає  її сусідка. Вона живе дуба  дуплі  старої  грущі   – дички.

Довідка:  ( У, під, до, у, біля)

великим дубом мишка мала нірку. дуплі живе білка.  

білочки  прибігає  її сусідка. Вона живе дуба  дуплі  старої  грущі   – дички.

Довідка:  ( У, під, до, у, біля)

великим дубом мишка мала нірку. дуплі живе білка.  

білочки  прибігає  її сусідка. Вона живе дуба  дуплі  старої  грущі   – дички.

Довідка:  ( У, під, до, у, біля)

великим дубом мишка мала нірку. дуплі живе білка.  

білочки  прибігає  її сусідка. Вона живе дуба  дуплі  старої  грущі   – дички.

Довідка:  ( У, під, до, у, біля)

великим дубом мишка мала нірку. дуплі живе білка.  

білочки  прибігає  її сусідка. Вона живе дуба  дуплі  старої  грущі   – дички.

Довідка:  ( У, під, до, у, біля)

великим дубом мишка мала нірку. дуплі живе білка.  

білочки  прибігає  її сусідка. Вона живе дуба  дуплі  старої  грущі   – дички.

Довідка:  ( У, під, до, у, біля)

великим дубом мишка мала нірку. дуплі живе білка.  

білочки  прибігає  її сусідка. Вона живе дуба  дуплі  старої  грущі   – дички.

 

 

 

docx
Додано
18 лютого
Переглядів
298
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку