Математика 3 клас І семестр
Тема: Сполучний закон множення. Розв’язування простих задач, шляхом складання рівнянь.
Мета: познайомити учнів зі сполучним законом множення; формувати вміння розв’язувати найпростіші рівняння; складати рівняння за текстом простої задачі; формувати зв’язне мовлення, навички каліграфічного і грамотного письма; створити сприятливий психологічний настрій учнів на роботу, активізувати увагу дітей; виховувати інтерес до предмета.
Тип уроку: комбінований.
Обладнання: комп’ютер, презентація, фізкультхвилинка, таблиця множення на 8 і 9 (відео)
Хід уроку
І.Організація класу
1. Продзвенів дзвінок,
Починається урок.
Наші вушка на маківці.
Очі ширше відкриваємо,
Слухаємо і запам'ятовуємо.
Ні хвилини не втрачаємо.
2. Гра « Створюємо настрій»
Відчуємо себе часточками колективу, краю, держави, Всесвіту і скажімо собі:
-Я прийшов на урок для чого? …(Учитися).
-Треба бути яким? …(Спокійним).
-Зі мною хто? …(Мої друзі).
-Вони мене що? …(Поважають).
-Мені це як? …(Приємно).
-Я готовий до чого? …(До успішної роботи).
ІІ. Актуалізація опорних знань .
1. Каліграфічна хвилинка
А) Відгадування загадок
***
Знать треба цифри, як годиться,
А перша з них – це ….(одиниця)
Її впізать можна здалеку.
Вона подібна на лелеку.
Ти тільки добре придивись
– І ніжка довга, й дзьоб униз.
***
Два кільця, як не дивися.
Здогадались? Цифра … (Вісім).
В ляльку, бач, перетворилась,
На уроці в нас опинилась.
- Повторимо написання цифр 1 1 1 8 8 8 18 18 18
Б) Із цифр 1 і 8 утворіть і запишіть всі можливі трицифрові числа.
3) Записати число 818
- Яке це число?
-Число 818 розкласти на суму розрядних доданків.
2.Усна лічба.
Повторення таблиці множення 8 і 9 (відео «Таблиця множення на 8 і 9 без відповідей»)
3. Самостійна робота
3 ∙ 2 + 6 ∙ 3 = 2 ∙ 6 + 3∙ 5 =
9 ∙ 2 – 5 ∙ 2 = 48 : 6 – 5 ∙ 2 =
4. Перевірка самостійної роботи.
5. Робота в групах. Гра «Я – учитель»
А)Повторення правил роботи в групі.
Б) -Знайдіть та виправте помилки. В зошити записати ті вирази, де були допущені помилки.
4 ∙ 4 = 24 4 ∙ 7 = 29
2 ∙ 8 = 24 6 ∙ 9 = 72
8 ∙ 7 =56 8 ∙ 8 = 64
8 ∙ 6 =56 5 ∙ 9 = 45
В) Перевірка роботи в групах.
6.Фізкультхвилинка.
ІІІ. Повідомлення теми уроку
-Сьогодні на уроці ми вивчимо нову властивість дії множення , продовжимо роботу над задачами.
ІV. Робота над темою уроку
1.Підготовча робота. (с.85, №525).
2. Правило(с.85)
3. Робота біля дошки. Обчислення з коментуванням (№526)
V. Розвиток математичних знань.
1. Розв’язування рівнянь. Робота в парах.(№527)
2. Самостійна робота.
Задача №528 -1варіант
Задача №529 – 2варіант
3. Колективна робота над задачею.(№530)
VІ. Підсумок уроку.
Рефлексія(з використанням прийому «Продовж речення»)
Я дізнався ... Я зрозумів, що можу ...
Мені сподобалося ...
VІІ. Домашнє завдання.
С.86, №533, обчислити спираючись на сполучний закон множення.