Тема: Сторінками журналу «Джміль». Школа економіки. «Наша гривня». «Чому грошей не може бути скільки завгодно?» (із журналу)
Мета: ознайомити дітей із статтями журналу «Джміль», національною валютою – гривнею; розвивати читацькі вміння, висловлювати й аргументувати власну думку; розвивати зв’язне мовлення учнів та збагачувати словниковий запас; розширювати світогляд; виховувати повагу до національної валюти.
Обладнання: проектор, розмальовки монет
Тип уроку: вивчення нового матеріалу
Хід уроку
-
Організація початку уроку
Продзвенів дзвінок,
Починається урок.
Наші вушка на маківці.
Очі ширше відкриваємо,
Слухаємо і запам'ятовуємо.
Ні хвилини не втрачаємо.
-
Актуалізація опорних знань
-
Робота з чистомовкою
(Слад)
-
Робота зі скоромовкою
(Слайд)
-
Повідомлення теми уроку
-
Діти, сьогодні на уроці ми більше дізнаємось про українську гривню.
-
Вивчення нового матеріалу
-
Бесіда
-
У журналі «Джміль», окрім тем з мистецтва, є рубрика «Школа економіки». Наприклад, читачі знайдуть тут цікаву інформацію про виникнення грошей, як їх виготовляють, як правильно їх використовувати.
-
Подивіться, як виглядає цей жкрнал.
(Слайд)
-
Стаття «Наша гривня»
-
Читання статті на с.126. вчителем
-
Що нового ви відкрили для себе?
-
Що ще ви б хотіли дізнатися про нашу гривню?
-
Словникова робота
-
Які слова були незрозумілими в цьому тексті?
-
Читання статті ланцюжком
-
Перегляд відео про українську гривню
(Слайд)
-
Що цікавого ви дізналися?
Фізхвилинка
-
Стаття «Чому грошей не може бути скільки завгодно»
-
Словникова робота
-
Які слова незрозумілі в цій статті?
-
Бесіда за змістом тексту
-
Чому грошей не може бути скільки завгодно?
-
Між ким відбувається розмова?
-
Яка ідея виникла в Пензлика? Прочитай.
-
Поміркуйте над думкою, яку висловила Книжечка. Уявіть, що ви берете участь у цій розмові: з чим ви можете погодитися, а що заперечити?
-
Перегляд мультфільму «Що таке гроші»
(Слайд)
-
Підсумок уроку
-
Бесіда
-
Про що ми сьогодні розмовляли на уроці?
-
Звідки взялися гроші?
-
Що нового ви дізналися про гроші?
-
Рефлексія
-
Діти, у вас на партах лежать малюнки монет, якщо все зрозуміло і сподобалося, то розмалюйте монету в жовтий колір, якщо виникли труднощі, то розмалюйте в червоний колір.
-
Домашнє завдання
С. 126 прочитати статті
Намалювати малюнок за темою «Українська гривня» або «Гроші».
(Слайд)