Цей урок дає можливість продовжувати знайомити учнів з декоративно прикладним мистецтвом; сформувати художнє уявлення про техніку мозаїчне панно; сприяти розвитку кольоровідчуття, фантазії та уяви, дрібної моторики рук; розширювати світогляд дітей; вчити дітей самостійно обирати сюжет та композиційне рішення, розвивати навички роботи з ножицями та клеєм; формувати образне, логічне, просторове мислення, розвивати творчу уяву, стимулювати розвиток допитливості; виховувати естетичний смак, почуття міри, акуратність та старанність.
Комунальний заклад
«Вільнянська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат»
Запорізької обласної ради
Відкритий урок з образотворчого мистецтва
5-А клас
Створення декоративного мозаїчного панно «В гостях у Нептуна»
Підготувала: вчитель
образотворчого мистецтва
Ткаченко І.А.
м.Вільнянськ
Тема: Створення декоративно мозаїчного панно «В гостях у Нептуна»
Мета. Продовжувати знайомити учнів з декоративно прикладним мистецтвом; сформувати художнє уявлення про техніку мозаїчне панно; сприяти розвитку кольоровідчуття, фантазії та уяви, дрібної моторики рук; розширювати світогляд дітей; вчити дітей самостійно обирати сюжет та композиційне рішення, розвивати навички роботи з ножицями та клеєм; формувати образне, логічне, просторове мислення, розвивати творчу уяву, стимулювати розвиток допитливості; виховувати естетичний смак, почуття міри, акуратність та старанність.
Обладнання:
Хід уроку
І. Вступна частина.
1.Організаційний момент.
Підготовка учнів до уроку.
Перевірка готовності робочих місць.
2.Емоційний настрій на урок.
Бажаю усім, щоб до кожного з вас
Завітало натхнення сьогодні у клас,
Збудило бажання здобути знання,
Щоб потім життям ви не йшли навмання
Щоб вам захотілось новеньке пізнати,
Самим научитись та інших навчити.
Тож я побажаю, щоб лінь ви прогнали
Й натхнення щоб кожного дня не втрачали
Тож бажаю вам наполегливості, старанності
та працездатності.
3.Тема нашого уроку зашифрована в колограмі.
Створення мозаїки
Як ви вже зрозуміли, сьогоднішня тема – створення декоративного мозаїчного панно « В гостях у Нептуна».
Сьогодні на уроці ми повинні:
ІІ. Активізація уваги та……….
Пропоную вам зіграти гру «Відгадай»,
Читаю вам вірші,а ви відгадуєте про який жанр образотворчого мистецтва в них говориться:
1.Якщо бачиш на картині
Намальована ріка.
Чи то іній на ялині,
Чи засніжена рівнина,
Чи вузький провулок наш,
То, звичайно, ця картина
Називається …….(пейзаж).
2. якщо художник зобразив
Лицарів, що у поході,
Бо війни чи стихії,
Бо колись були в природі,
Принцес, чи королів,
Воїнів з мечем незвичним,
Жанр цей зветься….(історичним).
3. Ось ти бачиш на картині:
Вовк з вовчицею сидить,
Лев-цар звірів - саванні
З левенятами лежить.
Бачиш іншого ти звіра,котрий зовсім нам незвичний
Як назвати жанр робіт цих?
Жанр цей…….(анімалістичний)
4. якщо бачиш на картині
Чашку кави на столі,
Чи калач на скатертині,
Чи троянду в кришталі,
Чи якусь красив вазу,
Чи смачний великий торт,
А хоч всі предмети зразу,
Знай, це буде…..(натюрморт)
5. Смуток, радість і любов-
Художник все відображає,
І красу людей у праці
Він чудово розкриває.
Все, що діється навкіл,
Відтворить завжди готовий,
Ці роботи потрапляють
В жанр, що зветься……(побутовий)
6. Якщо бачиш, що з картини
Ніби дивиться на нас
Принц в одежі старовинній,
Чи сучасний верхолаз,
Льотчик, вчений, балерина.
Чи художник, чи поет,
так і знай, що ця картина
називається…..(портрет)
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності