Образотворче мистецтво
Тема: Створення об'ємних фігур з пластиліну. Ліплення грибів
Мета: вдосконалювати навички роботи з пластиліном; вчити ліпити гриби; розвивати дрібну моторику, уяву, логічне мислення, пізнавальну активність; виховувати працелюбність, охайність.
Обладнання: пластилін, дощечки, стеки, серветки, зразки, ілюстрації з зображенням грибів
Хід уроку
Ι. Організаційний момент
1. Привітання
Лісовик всім дав наказ –
До роботи швидше в клас.
Попрацюємо старанно,
Щоб пройшов урок цей гарно.
2. Перевірка готовності до уроку
ΙΙ. Робота над новим матеріалом
1. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку
- До нас на урок завітав Лісовичок. Він запрошує нас відвідати лісову галявину. Але щоб вирушити в подорож, треба відгадати загадку. І тоді ви дізнаєтесь, про що піде мова на уроці.
В теплий дощик народився,
Парасолькою накрився.
Може б, з лісу пострибав,
Якби другу ногу мав. (Гриб)
- Так, це гриб. І ліпити ми будемо гриби у лісі.
2. Вступна бесіда
- Отже, Лісовичок запросив нас на гостину до грибного царства
- Хто з вас збирав гриби в лісі?
- Які є гриби? Які назиають отруйними, а які їстівними?
- Але слід пам'ятати, коли ми в лісі зустрічаємо отруйного гриба, не слід його зривати чи збивати ногою, тому що для людей він отруйний, а для лісових звірів – ліки від хвороб.
3. Розгадування кросворда
1) Біля кущика сидять і у кошик не хотять.
Жовті братики й сестрички. Називаються…(лисички)
2) У зеленому гаю під березою стою.
Через те і маю назву я свою. (підберезник)
3) Їх масляні голівки заховались в сосняки,
Руденькі, симпатичні грибочки…(маслюки)
4) Він товстенький, глянуть любо,
У траві росте під дубом. (боровик)
5) В нього шапочка така, як у друга-маслюка.
До вологи й моху звик, має назву…(моховик)
6) Ми гриби дрібненькі, ніжні і тоненькі,
Шиї, мов цівки, круглі голівки.
Коли підростаємо – парасольки розкриваємо. (опеньки)
7) І червоні, і зелені в кошик просяться до мене.
Симпатичні білоніжки. Їх назвали…(сироїжки)
Фізкультхвилинка
ΙΙΙ. Демонстрація і аналіз зразка. Інструктаж
- Придивимось, як виглядають гриби. Одні з них стрункі, мають тендітні ніжки і розлогі, наче парасольки, капелюшки. У деяких на ніжках наче оборочки. Інші, як наприклад, білий гриб, міцними. Ніжки в них товсті, шапочки круті, схожі на половину кулі. Всі гриби різного кольору, тому ліпитимемо з кольорового пластиліну.
- Для кожного гриба підготуйте два шматочки пластиліну певного кольору. Щоб відділити шматок пластиліну, користуйтесь стеками. Перед роботою розминайте пластилін в долоньках.
1. Повторення прийомів ліплення. Пальчикова гімнастика
1) Скачування кульки
2) Приплющування кульки
3) Скачування качалочки
4) З'єднання качалочки в кільце
2. Інструктаж з ліплення білого гриба
- Візьміть більший шматок коричневого пластиліну для виготовлення шапочки та менший білого кольору для ніжки.
- Коловими рухами рук утворіть коричневу кульку.
- Розплющіть кульку, надаючи їй форму шапочки.
- Прямими рухами рук зробіть білий стовпчик , заокругліть його у формі ніжки.
- «Одягніть» шапочку на ніжку.
- Можете зробити зелену травичку, квіточки.
ΙV. Практична робота учнів
1. Нагадування правил роботи зі стеком і пластиліном. Інструктаж з БЖД
2. Розгляд дитячих робіт за альбомом на с.15
3. Ліплення грибів учнями
V. Виставка робіт
VΙ. Підсумок уроку
- Чим займались на уроці?
- Що нового дізнались про гриби?
Образотворче мистецтво
Тема: Створення об’ємних фігур з пластиліну. Ліплення грибів
Мета: вдосконалювати навички роботи з пластиліном; вчити ліпити гриби; розвивати дрібну моторику, уяву, логічне мислення, пізнавальну активність; виховувати працелюбність, охайність.
Обладнання: пластилін, дощечки, стеки, серветки, зразки, ілюстрації з зображенням грибів
Хід уроку
Ι. Організаційний момент
1. Привітання
Лісовик всім дав наказ –
До роботи швидше в клас.
Попрацюємо старанно,
Щоб пройшов урок цей гарно.
2. Перевірка готовності до уроку
ΙΙ. Робота над новим матеріалом
1. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку
- До нас на урок завітав Лісовичок. Він запрошує нас відвідати лісову галявину. Але щоб вирушити в подорож, треба відгадати загадку. І тоді ви дізнаєтесь, про що піде мова на уроці.
В теплий дощик народився,
Парасолькою накрився.
Може б, з лісу пострибав,
Якби другу ногу мав. (Гриб)
- Так, це гриб. І ліпити ми будемо гриби у лісі.
2. Вступна бесіда
- Отже, Лісовичок запросив нас на гостину до грибного царства
- Хто з вас збирав гриби в лісі?
- Які є гриби? Які назиають отруйними, а які їстівними?
- Але слід пам’ятати, коли ми в лісі зустрічаємо отруйного гриба, не слід його зривати чи збивати ногою, тому що для людей він отруйний, а для лісових звірів – ліки від хвороб.
3. Розгадування кросворда
1) Біля кущика сидять і у кошик не хотять.
Жовті братики й сестрички. Називаються…(лисички)
2) У зеленому гаю під березою стою.
Через те і маю назву я свою. (підберезник)
3) Їх масляні голівки заховались в сосняки,
Руденькі, симпатичні грибочки…(маслюки)
4) Він товстенький, глянуть любо,
У траві росте під дубом. (боровик)
5) В нього шапочка така, як у друга-маслюка.
До вологи й моху звик, має назву…(моховик)
6) Ми гриби дрібненькі, ніжні і тоненькі,
Шиї, мов цівки, круглі голівки.
Коли підростаємо – парасольки розкриваємо. (опеньки)
7) І червоні, і зелені в кошик просяться до мене.
Симпатичні білоніжки. Їх назвали…(сироїжки)
Фізкультхвилинка
ΙΙΙ. Демонстрація і аналіз зразка. Інструктаж
- Придивимось, як виглядають гриби. Одні з них стрункі, мають тендітні ніжки і розлогі, наче парасольки, капелюшки. У деяких на ніжках наче оборочки. Інші, як наприклад, білий гриб, міцними. Ніжки в них товсті, шапочки круті, схожі на половину кулі. Всі гриби різного кольору, тому ліпитимемо з кольорового пластиліну.
- Для кожного гриба підготуйте два шматочки пластиліну певного кольору. Щоб відділити шматок пластиліну, користуйтесь стеками. Перед роботою розминайте пластилін в долоньках.
1. Повторення прийомів ліплення. Пальчикова гімнастика
1) Скачування кульки
2) Приплющування кульки
3) Скачування качалочки
4) З’єднання качалочки в кільце
2. Інструктаж з ліплення білого гриба
- Візьміть більший шматок коричневого пластиліну для виготовлення шапочки та менший білого кольору для ніжки.
- Коловими рухами рук утворіть коричневу кульку.
- Розплющіть кульку, надаючи їй форму шапочки.
- Прямими рухами рук зробіть білий стовпчик , заокругліть його у формі ніжки.
- «Одягніть» шапочку на ніжку.
- Можете зробити зелену травичку, квіточки.
ΙV. Практична робота учнів
1. Нагадування правил роботи зі стеком і пластиліном. Інструктаж з БЖД
2. Розгляд дитячих робіт за альбомом на с.15
3. Ліплення грибів учнями
V. Виставка робіт
VΙ. Підсумок уроку
- Чим займались на уроці?
- Що нового дізнались про гриби?