Урок "Створюємо красиві обереги. Музична ілюстрація"

Про матеріал
Розробка уроку музичного мистецтва для учнів 2 класу за НУШ. Музичний матеріал: поспівка «Тук-тук, чобіток», пісня «Пісня Сніговиків» музика і слова Н. Рубальської.
Перегляд файлу

Дата: 25.02.21

Тема уроку: Створюємо красиві обереги. Музична ілюстрація.

Мета: продовжити знайомство з українською народнопісенною творчістю як джерелом професійної музики.

Завдання навчальні:

  • вчити аналізувати і слухати музичні твори, формувати міжпредметну естетичну компетентність;
  • Ознайомитися з творчістю Сергій Прокоф’єв «Попелюшка. Попелюшка їде на бал», «Попелюшка. Сцена з годинником»;
  • Ознайомитися з новою піснею, вивчити перший куплет;
  • Ознайомитися з поняттям музична ілюстрація.

Розвивальні:

  • розвивати навички працювати за зразком та певним алгоритмом, дрібну моторику рук, музичний слух, творчі здібності учнів, фантазію, мислення, дисциплінованість;
  • розвивати навички активного сприйняття музичного твору;
  • працювати над виробленням вокально-хорових навичок;
  • добиватися виразного виконання фраз пісні;
  • розвивати образне мислення;
  • вчити співвідносити образне мислення з живописними (літературними) образами.

Виховні:

  • виховувати інтерес до мистецтва, естетичне сприйняття навколишнього світу;
  • виховувати любов до тварин, бережливе ставлення до природи;
  • виховувати інтерес до народної творчості;
  • виховувати потребу сприймати та виконувати високохудожні музичні твори;
  • виховувати інтерес до творчості Сергія Прокоф’єва.

Тип уроку: комбінований.

Обладнання: фортепіано, фрагменти з балету «Сцена з годинником», «Попелюшка їде на бал» відео фізкультхвилинки, презентація.

Методи і прийоми: словесні (розповідь, бесіда, пояснення), практичні, репродуктивні, аналітико-синтетичні.

Музичний матеріал: поспівка «Тук-тук, чобіток», пісня «Пісня Сніговиків» музика і слова Н. Рубальської.

План

І. Організація початку уроку.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності.

ІІІ. Слухання.

  1. Слухання фрагментів з балету  «Сцена з годинником», «Попелюшка їде на бал».
  2. Аналіз переглянутого.

ІV. Вивчення нового матеріалу.

  1. Робота над поспівкою «Тук-тук, чобіток»
  1. Демонстрація поспівки.
  2. Сольмізація.
  3. Читання літературного тексту.
  4. Ритмодекламація.
  5. Спів поспівки зі словами.
  1. Фізкультхвилинка.
  2. Робота над піснею «Пісня Сніговиків»
  1. Вступна бесіда.
  2. Повторення першого куплету пісні.
  3. Аналіз пісні.
  4. Показ першої фрази другого куплету пісні.
  5. Спів першої фрази другого куплету.
  6. Розучування другої фрази другого куплету.
  7. Поєднання першої і другої фрази пісні.
  8. Спів другого  куплету.
  9. Спів першого і другого куплету пісні.

V. Заключна частина. Підведення підсумків уроку.

Хід уроку

І. Організація початку уроку.

Шкільний мелодійний дзвінок

Покликав усіх на урок.

Тож не будемо гаяти часу

І полинемо разом із класом

В чарівну Країну знань.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності.

Дітки, ви знаєте, що таке балет?

Балет один з найвідоміших видів сценічного мистецтва. Від італійського ballare – танцювати. В основі балету лежить сюжет в якому розповідається історія, але артисти не вимовляють жодного слова: вони передають зміст за допомогою рухів.

ІІІ. Слухання

Музичний світ оживлює художні образи.

Прослухаймо два фрагменти з балету. Слухайте уважно та скажіть, яку картину ви уявили після прослуховування.

2.Аналіз переглянутого.

Яку картину ви уявили після прослуховування цих фрагментів.

Порівняйте тембри музичних інструментів, які «зображували» події.

Опишіть якою була Попелюшка.

Порівняйте музичні твори.

Музична ілюстрація  — музичний супровід персонажів чи подій твору

ІV. Вивчення нового матеріалу.

1.Робота над поспівкою «Тук-тук, чобіток»»

1)Демонстрація поспівки

 

 

 

 

 

 

 

2)Сольмізація.

Діти в нашої поспівки ноти різної тривалості. Зараз ми проплескаємо ритмічний малюнок

 

3)Читання літературного тексту.

Прослухайте текст нашої поспівки.

Тук-тук, чобіток, подай бабо молоток.

Неподаси молотка, не підкую чобітка.

Повторюємо їх.

4)Ритмодекламація.

Підставимо ці слова в поспівку. Готові? Почали.

5)Спів поспівки зі словами.

Все вірно, залишилося тільки проспівати цю поспівку. На кожну фразу які під час співу нотами будемо брати дихання.

Прослухайте перший звук. Це нота «ля». Заспіваймо її першим складом. Увага дихання.

2.Фізкультхвилинка.

А тепер трішки відпочинемо.

3.Робота над піснею «Пісня Сніговиків»

1)Вступна бесіда.

Сьогодні ми продовжило розучувати  пісню «Пісня Сніговиків»

Пригадаймо слова першого куплету.

Ми малі сніговики, зліплені зі снігу.

Стоїмо ми у дворі дітворі на втіху.

2)Повторення першого куплету пісні.

Заспіваймо перший куплет пісні.

 ПІСНЯ СНІГОВИКІВ

Музика і слова Н. Рубальської

https://nuschool.com.ua/textbook/art/1klas/1klas.files/image293.gif

3)Аналіз пісні.

Отож, про що розповідається в пісні?

Як ця пісня звучить весело чи сумно?

Який характер пісні?

4)Показ першої фрази другого куплету пісні.

Почнемо розучування другого куплету.

Прослухайте слова першої фрази.

Тільки випаде сніжок – мітли ми візьмемо,

Прослухайте як вона звучить. Послухайте першу ноту. Це нота «до». Повторюємо її. Заспіваємо її на перший склад «ми». Заспіваймо першу фразу.

5)Спів першої фрази другого куплету.

 Заспіваймо її ще раз. Заспіваймо в більш швидкому темпі.

 

6)Розучування другої фрази другого куплету.

Переходимо до розучування другої фрази. Послухайте текст другої фрази.

І доріжки у саду жваво підметемо.

Прослухайте як вона звучить. Послухайте першу ноту. Це нота «ре». Повторюємо її. Заспіваємо її на перший склад «сто». Заспіваймо другу фразу.

7)Поєднання першої і другої фрази пісні.

Поєднаймо ці дві фрази. Спочатку проговоримо текст цих двох фраз.

А тепер заспіваймо весь куплет.

8)Спів другого  куплету.

Співаємо другий куплет пісні.

Тільки випаде сніжок – мітли ми візьмемо,

І доріжки у саду жваво підметемо.

9)Спів першого і другого куплету пісні.

Заспіваймо два куплети разом. Проговоримо слова першого та другого куплету.

Співаймо. Увага, дихання! Почали.

V. Заключна частина. Підведення підсумків уроку.

Ось і підійшов урок до завершення. Зараз ми пригадаємо, що сьогодні вивчали.

Яку пісню ми сьогодні вивчали?

З творчістю якого композитора знайомимось?

docx
Додано
2 лютого 2023
Переглядів
590
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку