Урок "Сума кутів трикутника"

Про матеріал
Урок геометрії для 7 класу "Сума кутів трикутника", що покликаний розвивати вміння учнів застосовувати знання з теми до розв'язування задач; розвивати творче та логічне мислення,пізнавальну активність; навички міжособистісного спілкування, культуру мовлення, уміння застосовувати знання в нестандартних ситуаціях; формувати здібності до оцінювання власної діяльності.
Перегляд файлу

Геометрія 7 клас

«Сума кутів трикутника»

Тема уроку.    Сума кутів трикутника.

Мета уроку.  - засвоєння учнями теореми про суму кутів трикутника та

                           наслідків з неї;

                          - розвиток навичок усного рахування, вмінь аналізувати,  

                            порівнювати, робити висновки;

                          - розвиток вмінь застосовувати знання теорії на практиці,

                            доводити свою точку зору;

                          - виховувати культуру розумової праці та культуру 

                             спілкування, а також вміння оцінювати свої знання та

                             роботу однокласників.

Тип уроку.     Урок засвоєння нових знань.

Хід уроку

  1. Організаційний етап.

Перевірка готовності учнів до уроку. Привітання, оголошення теми та мети уроку.

  1. Мотивація навчальної діяльності.

Сьогодні на уроці ми вирушимо в подорож по дивовижному і загадковому архіпелагу під назвою Трикутник. Подорож буде відбуватися у формі квесту. Під час квесту кожний з вас буде самостійно оцінювати свої знання та роботу однокласників, заповнювати  «Маршрутний лист»  (накопичувальна система оцінки за урок).                                                                       

 

«Маршрутний лист»  

______________________________________________________Прізвище, ім’я

1

Готуємося до подорожі (фронтальне опитування)

 

2

Дослідницька лабораторія

 

3

Мозковий штурм

 

1б/2б

4

Морський круїз

 

1б/3 б

5

Командний дайвінг

 

1б/2б/3б

6

«Закінчи фразу»

 

7

Оцінка за урок

 

12б

     

  Після зазначених етапів уроку учні оцінюють свою роботу та роблять

  відповідний запис у «Карту самоконтролю». З метою корегування самооцінки  учнів учитель обов’язково  запитує, як учні оцінили свою роботу та вносить корективи при необхідності. На уроці використовується мультимедійна презентація, що створює атмосферу гри, підвищує пізнавальний інтерес до предмету.


    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  1. Актуалізація опорних знань

     Учитель: «Перевіримо,  як ви підготувалися до подорожі»

  1. Готуємося до подорожі (фронтальне опитування)

1. Основна властивість вимірювання кутів.

2. Який кут називається прямим, тупим, гострим, розгорнутим?

3. Що таке трикутник?

4. Який трикутник називається прямокутним, тупокутним, гострокутним?

5. Який трикутник називається рівнобедреним, рівностороннім, різностороннім?

6. Властивості рівнобедреного, рівностороннього трикутників?

7. Властивості кутів утворених перетином паралельних прямих січною.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


  1. «Дослідницька лабораторія»
  1. Перевірка домашнього завдання

1. Домашня практична робота

- виміряти кути трикутників

- знайти суму кутів трикутника

 

 

 

 

 

 

 

Висновок: сума кутів трикутника дорівнює 180°.

 

2. Практична робота

(показати на досліді чому дорівнює сума кутів трикутника).

 

 

Перший етап

               C:\Users\relide\Desktop\фигуры\треугольни2к.pngC:\Users\relide\Desktop\фигуры\треугольни2к.pngC:\Users\relide\Desktop\фигуры\треугольни2к.png

 

 

Другий етап

 

 

 

Третій етап


                                                                                                                                   b

Висновок: сума кутів трикутника дорівнює 180°.

 

  1. Формування нових знань
  1. Політ на повітряній кулі (доведення теореми)

 

Теорема (про суму кутів трикутника)

Сума кутів трикутника дорівнює 180°

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


  1. Засвоєння  нових знань
  1. Лабіринт (“Мозковий штурм”)

Шлях, що веде до мети в складних умовах, називають ниткою Аріадни.

 

Наступний етап подорожі - математичний лабіринт, а ниткою Аріадни будуть знання про суму кутів трикутника.

 

«Мозковий штурм» (робота в парах за партами, обговорення 1-2 хв.)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Фізкультхвилинка

 

 

 

VII. Морський круїз (естафета)

        робота по рядах по 5-6 учнів (до 5 хв.)

 

 

 


  1. Морський круїз ( розв’язування задач)

 

Колективне розв’язування задач. Одну задачу  пояснює вчитель, решту розв’язують учні на місцях, двоє дітей біля дошки.

 

№1 (1б)                                     №2 (2б)                                     №3 (2б)

 

 

 

 

 

 

 

№4 ( 3б)                                                                      №5 (4б)

       

                                                                                                     А:В:С = 6:1:2

 

 

 

 

 

 

 

.

 

Трішки історії

 

 

 

 

 

  1. Командний дайвінг (Хто швидше?)

Учні по рядах розв’язують задачі. Отримує завдання учень на першій парті, розв’язує її і передає естафету учневі, який сидить за ним. Перемагає та команда – чиї задачі будуть розв’язані найшвидше і головне правильно. Перша команда розпочинає роботу з варіанту 1, друга команда навпаки з – варіанту 2.


Варіант 1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Варіант 2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Перевірка роботи

 


 

 

 

 

  1. Закріплення  матеріалу
  1. Гра «Закінчи фразу»

 

 

 

 

 

 

1. Сума кутів трикутника ... 180°

2. Довільний трикутник принаймні  має ... два гострих кути

3. У рівносторонньому трикутнику ... всі кути дорівнюють 60°

4. Кут при вершині рівнобедреного трикутника ...

   В=180° - (A + C) або  В=180° - 2×А

5. Кут при основі рівнобедреного трикутника ... A = С = (180° - В):2

6. Сума гострих кутів прямокутного трикутника ... A + В = 90°

7. В рівнобедреному прямокутному трикутнику ... A = В = 45°

Оцінювання учнів (учні здають «Маршрутний лист»)

  1. Підсумок уроку. Рефлексія
  • Я навчився…
  • Було складно…
  • Сьогодні я дізнався…
  • У меня вийшло…
  • Тепер я можу…
  1. Домашнє завдання

      §17 - опрацювати, вивчити теорему,  довести наслідки;

       розв’язати №365, №372, №376

                      

doc
Пов’язані теми
Геометрія, Розробки уроків
Додано
30 жовтня 2022
Переглядів
279
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку