Тема:Сума розрядних доданків. Задачі геометричного змісту. Лічба десятками,сотнями.
Мета:удосконалювати вміння учнів розкладати числа на суму розрядних доданків, розвязувати задачі геометричного змісту; розвивати логічне мислення учнів шляхом формування прийомів розумових дій; виховувати доброзичливість, уважність, самостійність, інтерес до математики; створити мотивацію до подальшого вивчення предмета.
Обладнання: мультимедійний комплект, планшети,картки с прикладами,
мікрофон,таблиця розрядів, картки з числами,карта України
Хід уроку
І. Організаційний момент.(Створення позитивного психологічногоклімату класу)
Всі почули ви дзвінок,
Він покликав на урок.
Кожен з вас приготувався,
На перерві постарався.
Ми урок розпочинаєм,
Математику вивчаєм.
Учитель
Любi діти!
У наш клас
Завітали люди щирі.
Привітайте в добрий час
Гостей посмішкoю й миром.
У ч н i
Ми вам paдi, люди добрі,
I вітаєм щиро вас,
I запрошуємласкаво
На урок у 3клас.
Почався урок/математики/.
Сидимо-/рівно/!
Міркуємо-/швидко/!
Відповідаємо/вірно/!
Настрій-/супер!/Погода-/клас!/До роботи!-/Все гаразд!/
- Яким буде урок?/Найцікавішим/
- Які у мене діти? /Найкращі/
- Покладіть долоню на серденько. Б’ється серденько. Таке маленьке, а так багато працює. Які почуття живуть у вашому серці?/Любов і добро/.
Світ прекрасний навколо тебе,
ясне сонце і синє небо.
Даруйте добро і посмішки людям,
тоді і весь світ щасливішим буде.
2. Вправа « Долоньки»
-Побажайте сусіду по парті успіху на уроці.
Актуалізація життєвого досвіду.
Створення ситуації успіху.
(несподіванок, сюрпризів, хорошого настрою, цікавих пригод, зустрічей).
У- успіх, усмішка
Р- розум, радість
О- організованість, обдарованість
К- кмітливість, компетентність.
ІІ. Актуалізація опорних знань
Сподіваюсь, що на уроці всіх нас чекає успіх, радість, усмішка, тому що ми будемо…
А що буде далі ви дізнаєтесь пограв в
Відповіді размістіть в порядку з великого до меншого результату.
О – 9 х 3 Д – 6 х 9 П – 8х 9 О – 9 х 7
Ж – 2 х 9 О – 9 х 5 Р – 4 х 9
-Покажіть,яке слово вийшло у вас.(слайд)
Рідна Україна- це пісенька мами,
Розлогі лани колосяться хлібами.
Вишневі садочки, лелеки на хаті,
Купають ставочки хмарки пелехаті.
нашій рідній Батьківщині.
Скільки очок в 2 вовків? (4)
В 3 трикутниках кутів? (9)
Лап у 4 котів? (16)
Вушок в 9 зайчат? (18)
Ріжок у 5 корів? (10)
Скільки лап у 3 бобрів? (12)
Пальців на шістьох руках? (30)
Молодці, ми можемо почати свою подорож.
Кожна людина любить свій край, де народилася і живе.
- Як називається країна, в якій ми живемо? (Україна)(слайд)
- Тож зараз ми вирушимо в путь нашою країною, а ось яким видом транспорту будемо рухатись ви дізнаєтесь виконавши
3. Вправа «Побудуй Вежу». (слайд )
ІІ. Мотивація навчальної діяльності.
Відгадайте загадку.
Срібна стрічечка летить ,
Ланцюжок по ній біжить.
І на станціях гудок
Подає той ланцюжок. (Потяг)(слайд)
ІІІ.Повідомлення теми уроку.(слайд)
Сьогодні ми звами вирушаємо у подорож. Ми відвідаємо визначні місця України. Ось ми будемо подорожувати віртуально і складемо карту України.
І так ми почали нашу подорож з острова Хортиця. Національний історико – культурний заповідник. Розташован поблизу Запоріжжя.(слайд)
1.Каліграфічнахвилинка.(слайд)
Зошит свій я відкриваю,
Косо я його кладу.
Ручку я ось так тримаю.
Сяду рівно,не зігнусь,
Буду я писати вправно,
До роботи я берусь.
Запишіть, будь ласка,число,класна робота,число.(слайд)
Що можете сказати про це число (двозначне,має один десяток,п’ять одиниць,має сусідів 14 і 16).
Далі ми вирушаємо в Крим (слайд) ІІ чудо України Херсонес Таврійський. Потрапити туди нелегко,але щоб добратись треба написати математичний диктант.
4. Математичний диктант.(слайд)
Кожний з вас розумний дуже,
Кожний має свій талант,
А у зошитах напишем
З математики диктант.
Ручки в руки узяли
І писати почали.
Хто сміливий і хоче написати на дошці.
1. Частку чисел 54 і 6 збільшити у 9 разів. (81)(слайд)
2. Знайти добуток чисел 2 і 9. (18)
3. Знайти частку чисел 40 і 8. (5 )
4.Число 3 збільшити у 7 разів. (21 )
5. 50 збільшити на 6. (56)
6. Знайти різницю чисел 50 і 1. (49)
7.Знайти суму чисел 30 і 6. (36)
Відкриваємо дошку учень читає в голос. Перевіряємо,помилки виправляємо олівцем.
Діти, ми виконали завдання і зараз ми вирушаємо на Черкащину у місто Умань. (слайд )
Розповідь учня коротко.
Щоб нам потрапити у парк ви повинні виконати завдання.
Вправа «Мікрофон» (слайд)
1. Назвати по порядку числа від895 до 905. (слайд )
2. Полічити сотнями відтрьохсот до тисячі. ( слайд )
Далі ми вирушаємо у місто Хотин(слайд). Сьогодні на території Хотинської фортеці створено Державний історико – архітектурний заповідник . Тут полюбляють проводити свята козацької звитяги та знімати фільми. Про те щоб швидко потрапити у Хотинську фортецю ви маєте виконати вправа.
3. Гімнастика для очей. (слайд )
4. Робота за підручником. № 561,стор. 100 Гра «Хлопчики та дівчатка».
5. Робота у парах. (слайд )
Фізкультхвилинка (слайд )
6. Гра «Склади,прочитай,запиши» (слайд)
IV.Усвідомленняй ситематизація матеріалу.
1. Робота за вариантами «Знайдизначеннякожноїсуми»
З Кам’янець – Подільського ми вирушаємо в Київ – столицю нашої України і оглянемо Софійський Собор (слайд )
2. Розв’яжи задачу.
Робота над задачею.
Тепер ми ідемо і Києво - Печерську Лавру. Щоб переступити поріг лаври ви повинні виконати
3.вправа «Вчитель - Вчителька». Перевіррозв’язаннярівняннь. (слайд )
Ось ми з вами і закінчили нашу подорож, подивіться яка карта в нас вийшла.
V.Домашнє завдання: С 102, № 568, 569
Підсумок уроку.Рефлексія
Рефлексія у вигляді бліц-опитування.
-На уроці мені було/цікаво,повчально/.
Мені урок…./сподобався/
Урок навчив мене…
Колективна творча робота
На ваших партах є сердечка. Давайте розмістимо їх на карті України (прикріпити до дошки) , щоб наша Батьківщина була захищена теплом наших сердець.
Я бажаю вам, щобвсівашімріїздійснилися! Не забувайте, щови – дітиземлі, щозветьсяУкраїною. ЛюбітьБатьківщину. Вона у вас єдина
ЛюбітьУкраїну, як сонце, любіть,
Як вітер, і трави, і води.
Красу її, вічно живу і нову,
І мовуїїсолов’їну.
ВсімсерцемлюбітьУкраїнусвою –
І вічно ми будемо з нею!
Урок закінчен.