Тема: Повторення законів та властивостей множення. Переставний закон множення. Сполучний закон множення. Множення ,коли один з множників дорівнює нулю.
Мета: повторити властивості множення; закріпити знання про переставний та сполучний закон множення; розвивати вміння розв’язувати задачі; розвивати логічне мислення, пам’ять; виховувати старанність, інтерес до математики.
Тип уроку: комбінований
Хід уроку
І. Вступна частина.
1. Організація класу.
Пролунав дзвінок, починається урок.
З маминої ласки. Зі шкільної казки.
Всі за парти ми сідаємо, до роботи приступаємо.
Щоб помилок уникати треба пильність розвивати.
2. Усний рахунок
1)Гра «Зима» ( дошка)
234+412+124 (124,234,770,560)
2400:80+246 ( 159,276,179,376)
1000-634+12 (378,178,234,184)
200*10-100 (800,200,1900,1200)
800-350+150 (200,600,400,500)
2)Рак має 10 ніг. Скільки ніг у семи раків?
Кінь має 4 ноги. Скільки ніг у 5 коней?
Скільки лап у 3 гусей?
3. Каліграфічнам хвилинка
Запишіть усі числа десятого десятка. Скільки разів трапляється цифра 9?
4. Математичний диктант.
Перший множник 17, другий 1.Знайдіть добуток.
Ділене 0, дільник 15.Знайдіть частку.
Перший множник 25, добуток 25. Чому дорівнює другий множник?
У скільки разів 9 більше від 1?
На скільки 9 більше від 1?
Яке число в 10 разів менше від 800?
ІІ. Основна частина
С.3 в.1 – усно
2.Повторення законів і властивостей дії множення. ( с.3 в.2)
3.Закріплення вивченого матеріалу. (с.5 в.5) 4. 3. Удосконалення вмінь змінювати додавання множенням , мнгоження додаванням.
а).Заміни додавання множенням.( Дошка)
б). Заміни множення додаванням.
ІІІ.Фізкультхвилинка
ІV.Формування обчислювальних навичок.
1.Робота в парах .(с.4в.4)
8*4*5=160
2*4*5*15=600
4*6*25=600
4.Формування вмінь розв’язувати задачі із застосуванням сполучного закону дії множення.(са.5 №6)
Задача 6
3пр. по 5 кош.- ? кг
1 кош.- 2 кг
І спосіб:
1)3*5=15(кош.)- всього зібрали 3 працівниці.
2)15*2=30 (кг)- всього зібрали 3 працівниці
ІІ спосіб:
Відповідь :працівниці зібрали 30кг суниць.
V.Гімнастика для очей
VІ.Розвиток обчислювальних навичок.
1.Удосконалення вмінь Розв’язувати задачі на знаходження ціни, кількості та вартості.(с.5 №9)
2. Формування вмінь порівнювати вирази. Робота з кольоровими цеглинками. (с.5 №8)
|
< |
= |
|
|
|
Поставте дужки так, щоб рівності були правильними.
420:6+4=42
300-128:4=43
VІІ. Заключна частина
- Чи потрібно знати закони множення?
- Де можна використовувати ці знання?
- Передайте свій емоційний стан після уроку за допомогою 3 прикметників.