Тема: Свійські тварини.
Мета
навчальна: ознайомити учнів з свійськими тваринами рідного краю, середовищем їхнього існування; вчити визначати, яку користь приносять свійські тварини людині, чим харчуються, де живуть; узагальнити та систематизувати знання про тварин;
розвивальна: розвивати пам’ять, увагу, логічне мислення, збагачувати словниковий запас, самостійність, вміння порівнювати, узагальнювати, аналізувати; вчити застосовувати отримані знання на практиці;
виховна: виховувати турботливе ставлення до тварин, впевненість у своїх силах, дисципліну, охайність.
Тип уроку: комбінований урок.
Обладнання: ноутбук, телевізор, підручник, презентація, відео, роздатковий матеріал.
Хід уроку
Організаційний момент:
Станьте діти всі рівненько,
Посміхніться веселенько.
Поверніться до гостей, привітайтесь: «Добрий день».
А тепер погляньте на мене, посміхніться!
Наберем в долоні сміху - і розсиплем всім на втіху!
І потремо оченята, щоб могли спостерігати.
Нашорошим швидко вуха, щоб могли усе – все слухати!
Будем гарно працювати й щось цікаве пізнавати!
Девіз уроку:
- Не просто слухати, а чути.
- Не просто відповідати, а міркувати.
- Дружно і плідно працювати.
- Діти, перевірте, будь ласка, наявність на парті необхідного шкільного приладдя (підручник, ручка, кольорові олівці).
Актуалізація опорних знань.
Гра “Впізнай тваринку за описом”.
Гра “Незавершене речення”:
-Діти, я вам прочитаю речення, а ви спробуйте його продовжити.
“Тварини, які самі добувають собі їжу, захищаюся від ворогів, самі влаштовують собі житло, виводять потомство, називаються ... “.
-Правильно, дикими. На минулих уроках ми з вами вивчали диких тварин, скажіть, яких диких тварин ви знаєте (кожен учень називає по одній тварині).
Повідомлення теми.
Пограйте в гру “Впізнай чий голосом”, щоб дізнатися тему нашого уроку.
-Діти, як усіх цих тварин можна назвати одним словом? Свійські. Сьогодні на уроці ми будемо дізнаватися багато цікавого про свійських тварин.
Вивчення нового матеріалу.
Свійськими — називають тварин, які живуть в умовах господарства або вдома, приносять економічну та будь-яку іншу користь людям і потребують піклування.
Людина вирощує свійських тварин, щоб отримувати продукти харчування, сировину для виготовлення одягу і взуття, для перевезення людей чи вантажів тощо.
А зарах пропоную вам відправитися у подорож на ферму, щоб дізнатися більше про свійських тварин. https://youtu.be/1ckOoBbckgM
-Поміркуйте! Чи може людина існувати без свійських тварин?
Фізкультхвилинка.
Давайте відпочинемо та виконаємо руханку https://youtu.be/fg7gqwoNdGI
Гра “Засели тваринку”
Загубились ці звірята
Де живуть, вони не знають
І сидять тепер, ридають.
Ви тваринкам підскажіть –
У дім рідний відведіть.
Я вам роздам аркуші, у вас на аркуші в одному стовпчику зображені тварини, а в другому місця, де вони мешкають. З’єднайте лінією тварину і її житло (Додаток 1)
Пропоную вам послухати цікаві факти про тварин:
Домашні кішки нявкають, тільки коли хочуть звернути на себе увагу людей. При спілкуванні один з одним вони ці звуки не використовують.звуки не використовують.
Очі кроликів унікальні тим, що завдяки їх розташуванню тварина може бачити навіть те, що відбувається у нього за спиною, не повертаючи голови.
В повній темноті кішка може орієнтуватися за допомогою вусів.
Нюх у корів набагато більш тонкий, ніж у собак. Ці жуйні тварини здатні відчути запахи на відстані до 8-10 кілометрів.
Собаки можуть прикидатися хворими, щоб отримати від господаря більше уваги.
Свійські тварини живуть поряд з людиною, люди піклуються про
них: годують, заготовлюють їм корм, будують для них житло, стежать за їх
здоров’ям. Щоб тварини були здорові, важливо правильно їх годувати. Давайте пограємо в гру “Хто що їсть?” і пригадаємо, чим треба годувати свійських тварин. https://learningapps.org/32549968
Ще з давніх часів людина виловлювала в природі диких тварин і приручала їх. Навіщо вони це робили? Щоб свійські тварини приносили людям користь. Давайте розглянемо зображення і подумаємо, що людина отримує від свійських тварин.
Робота з підручником.
Відкрийте підручник на сторінці 91.
Складіть розповідь про те, як потрібно піклуватися про свійських тварин, щоб їм було добре.
Закріплення вивченого.
Послухайте уважно вірш:
Одного разу до людини
Прийшли знайомитись тварини.
Найпершим кінь почав просити:
"Іго-го! Я буду в полі все робити."
"Му-му!" - корова буде всіх кормити.
"Гав-гав" - собака хатку боронити.
"Бе-бе!" - а вівця шерсть вам віддавати -
У теплий одяг одягати.
"Ко-ко !" - нести яєчка курка обіцяла,
"А хто ж будити буде зранку нас? " - спитала.
"Куку-ріку! - озвався півень - буду я!
Найперша пісенька моя!"
І з того часу ці тварини
Допомагають жить людині.
- Хто прийшов першим до людини?
- Що вівця пообіцяла людям?
- А корова, що дає людині?
- Навіщо потрібна собака?
- А що пообіцяла курка?
Молодці діти, тепер ви знаєте, що всі свійські тварини приносять користь людині. А людина в свою чергу піклується про них.
Пригадаємо:
- Про кого ми сьогодні говорили на уроці?
- Яких тварин ми називаємо свійськими?
- Яких ви маєте свійських тварин?
Рефлексія. « Три-два- один».
Назвіть:
- Три факти, які були новими, цікавими, несподіваними на уроці.
- Два факти, які здалися нецікавими, некорисними або вже відомі.
- Один факт, який хотілося б вивчити детально, поглибити знання про нього.
Підведення підсумків.
Працювали всі старанно
І почуйте у кінці,
Що у нашім дружнім класі
Діти просто МОЛОДЦІ !!!