Бінарний урок з читання і трудового навчання.Мета: розширити знання учнів про святого Миколая; вчити правильно, виразно, свідомо читати твори,шукати відповіді на запитання в підручнику, шукати описи героїв, збагачувати словниковий запас; розвивати слухо-зорове сприймання, слухову пам'ять, увагу; розвивати зв'язне мовлення, творчу уяву, слухове сприймання, коректувати вади звуковимови. Сприяти розвитку мотивації до добрих вчинків. Виховувати віру в силу добра, вчити бути слухняними і добрими, любов до матері.
Вчитель початкових класів
Ярошинська Наталія Броніславівна
Вчитель трудового навчання
Гудзь Олена Миколаївна
2013р
Бінарний урок з читання і трудового навчання
Тема: Миколай іде, чемним діткам подарунки несе. За Вірою Вовк «Святий Миколай». Виготовлення конверту для листівки бажань
Мета: розширити знання учнів про святого Миколая; вчити правильно, виразно, свідомо читати твори,шукати відповіді на запитання в підручнику, шукати описи героїв, збагачувати словниковий запас; розвивати слухо-зорове сприймання, слухову пам'ять, увагу; розвивати зв’язне мовлення, творчу уяву, слухове сприймання, коректувати вади звуковимови. Сприяти розвитку мотивації до добрих вчинків. Виховувати віру в силу добра, вчити бути слухняними і добрими, любов до матері.
Обладнання: смайлики,миколайчики,мовний матеріал, ілюстрації,презентація,листівки, ікона святого Миколая, свічка, вишитий рушник, чобіток, клей,ножиці, папір,миколайчики
Тип уроку: повторне читання, аналіз тексту
Хід уроку
І.Організація класу
Нумо, діти, підведіться!
Всі приємно посміхніться.
Продзвенів уже дзвінок,
Починаємо урок!
(Показую малюнок дитячих личок: на одну радість, на іншому-
сум .)
-Яке личко вам сподобалося найбільше? Я бажаю вам бути уважними, старанними і обов’язково усміхненими на сьогоднішньому уроці.
І пам’ятайте любі діти,
Щоб знання чудові мати
Треба гарно всім вам працювати!
ІІ.Слухо-мовна хвилинка
-Яка пора року?
Скоромовка
Шило шубку Шурі шило,
шовком,шерстю шви обшило.
Вийшла шубка прехороша
нашій Шурі на порошу.
ІІІ. Перевірка д/з ( за кожен вид заохочення)
1.Перевірка словника
( за дошкою 1 учень, решта на листочках- потім перевірка колективна)
Миколай несе дарунки.
Матері він не запам’ятав …
Побачить, бувало,що якась мати пестить і …
Засумував святий Миколай…
А зараз ми побачимо зустріч Миколая і хлопчика, яку ви підготували на домашньому завданні
Молодці! Ви гарно справилися з завдянням. Ось отримуєте ще по Миколайчику.
IV.Повідомлення, теми, мети уроку. Мотивація навчальної діяльності.
Діти сьогодні на уроці ми продовжимо читати оповідання «Святий Миколай», будемо працювати з текстом, відповідати на запитання , поговоримо про те , хто найрідніший для дитини. І не забувайте, що в кінці уроку хто буде гарно працювати отримає подарунок. Отже, будьте уважні.
V. Робота над темою уроку
1. Робота з підручником ( Що ти робиш? –Я читаю)
1- Знайдіть і прочитайте кого побачив святий Миколай в одному селі?
2. Який вигляд мав хлопчик? –Про що це свідчить? ( Що хлопчик був бідним)
3. Діти, а як звали хлопчика?
4. Що робив хлопчик влітку? Знайдіть і прочитайте.
5.За чим любив спостерігати малий Тарас?
(Як мати пестить свою дитину) ( ЗАОХОЧЕННЯ)
Фізкульхвилинка
Морозець, морозець пощипав нам щічки.
Теплі валянки у нас, шубки й рукавички.
Теплі валянки у нас, шубки й рукавички.
Морозець, морозець плещимо в долоні.
У дівчаток і хлоп'яток носики червоні.
У дівчаток і хлоп'яток носики червоні.
2.Індивідуальна робота за картками
А зараз ми трішки пограємось, перевіримо якими ви були уважними.
3.Гра « Склади речення з розсипаних слів!»
Миколай. святий Іде (Іде святий Миколай.)
порозі сидить На Тарасик. (На порозі сидить Тарасик)
матері.хотів любові Тарасик (Тарасик хотів любові матері.)
Давайте прочитаємо ці речення: Олена читай перше речення
Олексій –друге., Богдан-третє.
Молодці. Діти, а хто нагадає про що ми забули?
А чи можна листівку відіслати ось так. ?
Отже, ви зараз з Оленою Миколаївною виготовите конверт для листівки.
Майстерня Святого Миколая
V.Підсумок уроку
Кімната вражень
Діти я запрошую вас до кімнати вражень
О.М.: Підете з вихователями на пошту і вкините в поштовий ящик.
А тепер давайте порахуємо миколайчики скільки в кого?
Всі ви молодці, гарно працювали на уроці, але треба старатися голосно, чітко вимовляти звуки, щоб ваша мова була зрозумілою. А зараз перевіримо, якими ви уважними були складемо вірш-сенкан
Д/з. Інструктаж
-Відповідати на запитання, розказувати те, що найбільше запам’яталось.