Ознайомити учнів з буквою п(«пе»), її звуковим значенням; з абеткою професій;
формувати вміння виконувати синтетичні та аналітичні дії зі звуками;
розширити уявлення дітей про людей різних професій, значення їхньої праці;
вчити читати склади, слова з новою буквою;
збагачувати словниковий запас; розвивати мовлення, мислення;
виховувати бережливе ставлення до природи; повагу до людей різних професій, бажання гарно вчитися.
Тема: Урок-свято «День народження букви П («пе»)»
Мета: ознайомити учнів з буквою п («пе»), її звуковим значенням; з абеткою професій;
формувати вміння виконувати синтетичні та аналітичні дії зі звуками;
розширити уявлення дітей про людей різних професій, значення їхньої праці;
вчити читати склади, слова з новою буквою;
збагачувати словниковий запас; розвивати мовлення, мислення;
виховувати бережливе ставлення до природи; повагу до людей різних професій, бажання гарно вчитися.
Обладнання: предметні малюнки, звуко-складові моделі та фішки до них, макет торта, каса букв, стенд «Азбука професій», виставка дитячих малюнків «Ким я хочу стати?».
ТСН: комп’ютер
ХІД УРОКУ
Усміхнемось всім навколо:
Небу, сонцю, квітам, людям!
І побачимо одразу –
День для нас привітним буде!
Звучить музика з мультфільму «Крокодил Гена і Чебурашка»
У святковий час ми зібрались тут,
Щоб день народження відзначити,
Порозважатись і пограти,
Гостинцями всіх обдарувати,
Успіху всім побажати.
Я вам буду давати за гарні відповіді і гарну поведінку квіточки. А в кінці уроку ми зможемо прикрасити цими квітками торт. Чи гарний подарунок у нас вийде чи ні залежить від того як ви будете працювати на уроці. А зараз давайте відкриємо ці листівки і зачитаємо їх.
Поздоровлення надсилає буква А . Гра «Подумай»
На дошці — малюнки: груша, помідор, слива, абрикос, вишня, яблуко.
III. Повідомлення теми і завдань уроку
— Сьогодні ви ознайомитесь з новим звуком [п], дізнаєтесь, якою буквою він позначається на письмі, навчитеся читати слова з нею, вивчите скоромовку. Пригадаєте, як слід ставитися до природи, дізнаєтеся про одне з народних свят, а ще познайомитеся з деякими професіями.
IV. Вивчення нового матеріалу. Ознайомлення з новим звуком
У садочку у Пилипа
Виросла висока липа.
Не лінь було Пилипу
Щодня полити липу.
«Спасибі»,— до Пилипа
Лопоче листям липа.
2. Буква О хоче перевірити чи слухняний у вас ротик. Вправа «Слухняний ротик»
1) Промовляння скоромовки вчителем
Росте липа біля Пилипа.
1) Гра «Утвори склад»
— Утворіть усі можливі склади зі звуком [п].
2) Гра «Назви звуки»
Учитель називає склад, учні називають звуки, які його утворюють.
3) Гра «Мікрофон по колу»
Учні добирають свої слова з новими звуками.
V. Фізкультхвилинка від букви У (На комп’ютері)
VI. Ознайомлення з новою буквою. Принесла портрет букви П буковка К.
1. Аналіз її графічної будови. Добирання предметів
з навколишнього середовища, схожих на букву п («пе»)
Гарні хлопці-молодці
Закопали два стовпці.
Третій їм допомагав —
Перекладину поклав.
Втіха нашій дітворі:
Буква «пе» вже у дворі.
В. Гринько
Повторення правил сидіння за партою та користування ручкою, зошитом. Звертається увага на поставу учнів під час письма, на положення зошита.
4. Читання складів з вивченою буквою
На дошці — торт, в середині — буква п («пе»), на свічках— а, о, і, и, у. Під керівництвом учителя діти читають прямі та обернені склади.
VII. Робота з таблицею. Читання складів, слів, речень. Поздоровлення від букви Л.
Ридають літери в кожному рядочку;
Від слів лишилися тільки шматочки.
Кінець треба відшукати,
Щоб всі слова ті врятувати.
Паліндром — слово, яке читається однаково зліва направо та справа наліво. На дошці — слова: око, ніс, вив, вилив, сіно.
–Що ви знаєте про віночок, про те, що означають кольори стрічок. Які квіти-обереги вплітали у вінок?
1. Розглядування малюнка
2. Хвилинка-цікавинка
Перегляд на комп’ютері про свято Івана Купала.
3. Робота над текстом
Дитяча трибуна:
Перегляд мультфільму «Ким бути?»
ХІ. Підсумок уроку