Конспект уроку "Гідросфера. Узагальнення"

Про матеріал

Бінарний урок з географії та зарубіжної літератури. До уроку додається презентація уроку-гри, що також доступна на цьому сайті.

Перегляд файлу

Фесуненко Антоніна Анатоліївна, школа І – ІІІ ступенів № 282

Деснянського району міста Києва, учитель географії.

Шунько Світлана Арнольдівна, школа І – ІІІ ступенів № 282

Деснянського району міста Києва, учитель зарубіжної літератури.

 

 

Узагальнюючий урок з теми «Гідросфера» (6 клас)

 

Мета:

- узагальнити і систематизувати знання учнів з теми «Гідросфера»;

- повторити основні поняття і терміни;

- удосконалити уміння орієнтуватись у потоці географічної інформації;

- розвивати пам’ять, мовлення, вміння використовувати здобуті знання на практиці,

- формувати в учнів згуртованість, уміння працювати в команді,

- розвивати навички взаємодопомоги під час проведення уроку-гри;

- виховувати інтерес і любов до географії,літератури;  уміння працювати в групах, допомагати один одному.

Тип уроку: корекція і контроль знань.

Форма уроку: урок-гра.

Обладнання:  мультимедійна дошка, роздатковий навчальний матеріал.

Хід уроку

І. Організаційний момент

Гравці команд займають свої місця в класі. Капітани вже склали списки гравців своєї команди.

ІІ. Мотивація навчальної і пізнавальної діяльності.

Учитель географії.

    Ми закінчили вивчення теми «Гідросфера» і узагальнимо знання з неї, повторимо основні поняття та терміни, знання номенклатури, доведемо, що водиця – всьому цариця.

Вода – першооснова всього сущого. Я хочу звернути увагу на те, що до води потрібно бережно ставитись. Бережимо найцінніший мінерал Землі – воду.

Учитель зарубіжної літератури.

    Епіграфом нашого уроку можуть стати слова  Антуана  де Сент – Екзюпері про воду: « Вода, у тебе немає ні смаку, ні кольору, ні запаху, тебе неможливо описати, тобою насолоджуються, не відаючи, що ти таке. Не можна сказати, що ти необхідна для життя: ти – саме життя.Ти наповнюєш нас радістю, яку не пояснити нашими відчуттями ».

       ІІІ. Хід гри.

Учитель географії.

Під час гри ми проведемо змагання між трьома командами, де обрані вами капітани будуть оцінювати вашу роботу.

                        Причал № 1   «Рекорди природи»

Завдання командам: назвіть географічні об’єкти гідросфери, про які можна говорити як про най…, най, най…

           1- найбільше море                 

           2- найдовша річка                              

           3- найглибше озеро                   

           4- найбільший півострів                   

           5- найбільша коралова споруда                      

           6- найсолоніше море                      

           7- найбільша затока

           8- найвищій водоспад         

           9- найпотужніша тепла течія

Причал № 2. «Кросворд»

  1. Неперервний процес переміщення води на Землі під впливом енергії Сонця  і сили тяжіння.(кругообіг)
  2. Хвилі, які утворюються під час землетрусів.(цунамі)
  3. Штучна водойма, створена для накопичення і зберігання води.(водосховище)
  4. Місце, де річка впадає в океан або в іншу річку.(гирло)
  5. Частина океану або моря, яка вдається в суходіл, але має зв’язок з океаном.(затока)
  6. Лінія, вище якої сніг не тане.(снігова)
  7. Мілководна ділянка (до 200 м) уздовж узбережжя материків.(шельф)
  8. Найнижчий рівень води в річці.(межень)
  9. Частина водного простору, що сполучає дві сусідні водойми і роз’єднує ділянки суходолу.(протока)
  10. Група дрібних організмів поверхневого шару води, які пасивно пересуваються водою.(планктон)

 

 

 

1

 

 

 

Г

 

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

 

 

 

І

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3

 

 

Д

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4

 

 

Р

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5

 

 

 

О

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6

С

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7

 

 

 

 

Ф

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8

 

 

 

Е

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9

 

Р

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10

 

 

А

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Причал № 3 «Логічний ряд»

Завдання : по логічному ряду определіть  географічний термін

Завдання команді № 1

1. Океан, корабель , льод, гора, небезпека.

2. Гори, висота, уступ, грохіт.

                         Завдання команді № 2

3. Рух,тепла, вода .

4. Землетрус, хвиля, небезпека.

                          Завдання команді № 3

5. Вода, сіль, частина речовини

6. Притока, заплава, гирло.

 

Причал № 4 «Що зайве?»

Знайдіть групу слів, які об’єднують

що-небудь та определіть зайве слово.

                                    Завдання команді № 1

1. Червоне море, Балтійське море, Берингове море, Середземне море

2. Гирло, витік, дельта, джерело

                                        Завдання команді № 2

3. Байкал, Дніпро, Чад, Вікторія

4. Водоспад, паводок, повінь

                                           Завдання команді № 3

5. Канал, ставок, озеро, водосховище

6. Ладозьке, Червоне, Онезьке, Каспійське

Причал № 5   «Мандрівка по карті»

                                          Завдання команді № 1

Показати на карті обєкти: Мексиканська затока, Гавайські острови, Баренцове море, Червоне море, річка Дунай

                                         Завдання команді № 2

Показати на карті обєкти: Гвінейська затока, острів Мадагаскар, Берингова протока, Чорне море, річка Янцзи

                                         Завдання команді № 3

Показати на карті обєкти: Біскайська затока, течія Гольфстрим, Берингове море, річка Ніл, водоспад Анхель

Учитель зарубіжної літератури.

Причал № 6 «Літературний»

Завдання команді № 1

Питання :

1) Про що йдеться в поезії?

2) Які ресурси моря згадує автор?

3) Про яке багатство океану у вірші не згадується?

 

Що ми шукаємо в морі?

Люди промовили так:

  • Чайок! – сміється фотограф.
  • Рибу ! – гукає рибак.

Вчитель поглянув на карту:

  • Море нам кисень дає !

Лікар на це запитання

Мовив: - Курорти там є.

Тихо  зітхає художник:

  • Я цю красу не збагну !

Хлопчик, прижмуривши очі,

Раптом сказав: - Дивину!...

                                 А. Соколовський

Завдання команді № 2

Питання :

  1. Про які проблеми охорони гідросфери йдеться у вірші ?
  2. Як впливає людина на водні об’єкти ?
  3. Які  заходи потрібні для того, щоб зберегти води гідросфери для інших поколінь ?

Що це з річкою ? Вона                         Всі отрутохімікати

Непривітна і сумна…                           Постікали в мою воду,

Ти ж була колись глибока,                  Зіпсували мою вроду.

Швидкоплинна, світлоока,                  Вже течу між болотами,

Чом же стала каламутна,                     Заросла очеретами,

Чом хлюпочуть хвилі смутно?            Зникла риба, навіть раки

- Як мені не сумувати?                        Поховались, небораки.

Завдання команді № 3

Питання :

  1. Який водний об’єкт описує автор вірша?
  2. Який природний процес «заховано» в поезії?
  3. Покажіть схематично дію цього процесу в природі?

Обмива  він дні і ночі

Береги материків,

І заклично  світять очі

Прибережних маяків.

В шторми – гонить хвиль отари,

Перекрутить все довкіл,

Позбира грозові хмари

І пошле на суходіл.

З них дощу земля напється,

І дерева, і зело.

З них наповниться, заб’ється

З – під коріння джерело.

Так, те саме, від якого

Починалась путь сюди,

Дивовижне вічне коло

Є цілющої води.

І нема йому початку,

І нема йому кінця,…..

                               Т. Коломієць

                         Причал № 6 «Загадки»

          Завдання  команді № 1

  1. Не вода і не суходіл, на човні не пропливеш, ногами не підеш.
  2. У воді родиться, а води боїться.

 

          Завдання  команді № 2

  1. Без ніг, а біжить, без рук, а рукава має.
  2. У слові зміна невеличка, а з пори року буде річка.

 

           Завдання  команді № 3

  1. Навкруги вода, а з питвом біда.

     Хто знає, де це буває?

  1. Ні у вогні не горить, ні у воді не тоне?

 

                Причал № 7 «Поетичний»
Завдання командам: заповнити пропуски у віршах.
1. Щоб утворити в небі (___________________),
      І впасти з (___________) на ниви
      Як сніг, як (________________), як злива.
      Знов перейти у (____________)
      І повернутися в хмару,
      І впасти з (____________) на ниви
     Як сніг, як (____________), як злива.
      Цей шлях, що вона робить,
      І зветься (____________________).
2. Є води лікувальні,
    І звуться – (_________________),
    А поблизу вулканів
    Джерела б’ють (____________________).
     Беруться прісні (_____________)
     З (___________), озер і льоду.

ІV. Підсумування балів.

Капітани команд опрацьовують оціночні листи, виявляючи кількість балів, яку отримав кожний член команди.

 

V. Рефлексія. Прийом «Три обличчя»

- З яким настроєм ви йдете з уроку? Чому?

VІ. Домашнє завдання:

1.Знайти вірші та загадки про воду, обєкти гідросфери.

2.Скласти кросворд «Гідросфера».

3.Зробити презентацію.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Оціночний лист

 

 

Список

команди

«Рекорди

природи»

(9 балів)

«Крос-

ворд»

(10 балів)

«Логічний

ряд»

(2 бали)

«Що зайве?»

(2 бали)

«Мандрівка

по карті»

(5 балів)

«Літера-

турний»

(3 бали)

«Загад-

ки»

(2 бали)

«Поетич

ний»

(7 балів,

4 бали)

Набрано балів командою

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
Пов’язані теми
Географія, Розробки уроків
Додано
10 травня 2019
Переглядів
1139
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку