Урок «Таблиця множення числа 6»

Про матеріал
Всі ми по-різному сприймаємо отриману інформацію, і діти - не виняток. До того ж, не тільки сприймаємо, а й запам'ятовуємо, а також відтворюємо в пам'яті. Ми змушені підібрати найефективніший і найшвидчий спосіб, що допоможе дитині вивчити таблицю множення за максимально короткі терміни.
Перегляд файлу

 

Тема уроку: Таблиця множення числа шість

Мета уроку : Вивчити випадки табличного множення числа 6;відтворити принцип і правила множення; демонструвати правильне застосування табличних випадків множення на число 6 при розв’язуванні виразів і задач.Ррозвинути увагу і мислення  учнів з теми; формувати вміння  застосувати здобуті   знання  до розв’язування задач, обчислювальні навички, логічне мислення, культуру математичного мовлення.
Виховувати інтерес до математики
Обладнання: Картки-завдання, аркуші паперу, трафарети геометричних фігур,підручник

Література:

1.Богданович М.В, Лисенко Р.П. Математика: Підручник для 2кл.-К.:Генеза,2012-с.109-110
                                                               Хід уроку

І.Організація учнів до уроку

Ось дзвінок нам дав сигнал,

Працювати час настав,

Тож і ми часу не гаймо,

Працювати починаймо.

-Добрий день!

ІІ.Контроль та корекція знань, умінь, навичок.

1.Перевірка домашнього завданя.

Виконання учнями виконаних завдань  718,719.

-Ми сьогодні з вами на математичній галявині збиратимемо гриби.Збирайте лише ті гриби на яких записані числа з відповідями домашніх прикладів. 
C:\Users\Администратор\Desktop\0a340c05941c095b6c5332bfd844d0c6.gif C:\Users\Администратор\Desktop\0a340c05941c095b6c5332bfd844d0c6.gif  C:\Users\Администратор\Desktop\0a340c05941c095b6c5332bfd844d0c6.gifC:\Users\Администратор\Desktop\0a340c05941c095b6c5332bfd844d0c6.gif C:\Users\Администратор\Desktop\0a340c05941c095b6c5332bfd844d0c6.gif

 

 

C:\Users\Администратор\Desktop\0a340c05941c095b6c5332bfd844d0c6.gifC:\Users\Администратор\Desktop\0a340c05941c095b6c5332bfd844d0c6.gif C:\Users\Администратор\Desktop\0a340c05941c095b6c5332bfd844d0c6.gifC:\Users\Администратор\Desktop\0a340c05941c095b6c5332bfd844d0c6.gifC:\Users\Администратор\Desktop\0a340c05941c095b6c5332bfd844d0c6.gifC:\Users\Администратор\Desktop\0a340c05941c095b6c5332bfd844d0c6.gif

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Вчитель знімає гриби з правильними відповідями, а учні називають приклади яким відповідає дана відповідь .Вчитель кладе гриби у кошик.

15+6=21                   5*4=20

21+24=45                 3*8=24

45-36=9                    9:3=3

24-19=5                    20-5=15

2.Розв’язування задачі

На одній тарілці було 12 помідорів, а на другій 9. За сніданком діти з’їли 8 помідорів.Скільки помідорів залишилося?Розв’яжи задачу різними способами.

(Написання на дошці: 12 помідорів і 9 помідорів)

-А тепер слухайте уважно запитання:

1спосіб

а) Скільки помідорів було на двох тарілках разом перед сніданком?

(12+9=21)

б)А скільки їх стало після сніданку?

(21-8=13)

То скільки залишилось помідорів?(13)

2спосіб

Розвязування задачі  за  допомогою виразу

(12+9)-8=13

-Отже що ми отримали знайшовши суму чисел(12+9)

(Скільки було разом помідорів перед сніданком)

-То ж скільки їх залишилося після обіду?

(21-8=13)

 

ІІІ. Опрацювання нового матеріалу

 

1.Оголошення теми і мети уроку

-Сьогодні на уроці ми вивчатимемо таблицю  множення числа  6. Будемо розв’язувати приклади і задачі ,  які  включають  множення числа 6.Також будем складати вирази і знаходити їх значення.

2.Підготовка до вивчення нового матеріалу.

Діти уважно подивіться на №720 що нас запитують в умові?

30

5+5+5+5+5+5 =  

 

24

 

6+6+6+6=     

-Діти а що ми  можемо зробити щоб полекшити собі завдання ,щоб не додавати стільки разів?

(Ми можемо помножити число5 на 6 ,бо його взято 6 разів ,і так само 6 на 4 )

Правильно

Але коли ми будемо множити число 6*7=42 тоді що нам показує число 7?

(Число 7 показує скільки разів взято число 6)

-А як ми можемо перевірити правильність виконанняцього прикладу?

(Нам потрібно число шість додавати  сім разів )

Отже 6+6+6+6+6+6+6=42

Так дітки ви правильно

 

3.Вивчення нового матеріалу(Складання таблички множення на 6)

 

Було шість метеликів (демонстрація картинки) , але тут прилетіли ще шість(демонстрація картинки)  скільки їх стало?

6+6=12

-так ,але для  зручності що ми можемо зробити?

(Помножити)

6*2=12, бо два рази прилітало по шість метеликів

Виставляємо ще шість метеликів і запитуємо як одержати наступний добуток з попереднього.

6+6+6=  18                                      6*3=18

 

6+6+6+6=  24                                 6*4=24

 

6+6+6+6+6=  30                             6*5=30

 

6+6+6+6+6+6=  36                          6*6=36

 

6+6+6+6+6+6=  42                           6*7=42

 

6+6+6+6+6+6+6+6=  48                   6*8=48

 

6+6+6+6+6+6+6+6+6=  54           6*9=54

 

-А зараз ми перевіримо як ви справились із засвоєнням таблиці множення розв’язавши приклади, хто обчислить першим піднімає руку.

6*8+23=  71

50-6*5=  80

9*6-9*5= 99

6*2:3=  4

 

4.Фізкульт хвилинка

Раз - підняти руки вгору, нахиляння тулуба вперед, торкаючись

Два - нагнутися додолу. руками підлоги

Не згинайте, діти, ноги,

Як торкаєтесь підлоги.

Три, чотири - прямо стати,

Будем знову починати.

Руки - в боки, нахиляння тулуба вперед-назад, вправо-

Нахились вперед, вліво

Нахились назад

І направо, і наліво,

Щоб нічого не боліло.

Раз, два, три, чотири - стрибки на місці

Набираємося сили.

Нахилились, повернулись,

До товариша всміхнулись.

 

5.Первинне закріплення

1.А зараз уважно послухайте задачу(№724)

У коробці було 5 рядів кубиків, по 6 у кожному ряді.Скільки кубиків було у коробці?

На дошці малює вчитель схему

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

-То скільки є рядів?(5)

-І по скільки кубиків в кожному?(По шість кубиків)

Отже ,діти, що ми маємо зробити ,щоб дізнатись скільки було кубиків в коробці?

(Нам потрібно 5*6, бо є п’ять рядів і в кожному по  шість кубиків)

-То скільки кубиків в коробці?

( 30, бо  5*6=30 )

2.Розв’язування задачі№725

Учень вирізав з паперу 4 квадрати ,6 кругів,а трикутників – у 3рази більше,ніж кругів.Скільки всього многокутників вирізав учень?

http://do.gendocs.ru/pars_docs/tw_refs/21/20583/20583_html_m4d6678fa.gif

 

А зараз за допомогою скороченого запису пробуємо розвязати задачу

-Що нас запитується в задачі?

(Скільки  всіх многокутників вирізав учень?)

-А ми можемо це дізнатись з умови задачі?

(нам потрібно перше знайти скільки учень вирізав трикутників)

-Що ми маємо зробити щоб дізнатись?

(6*3=18 трикутників)

-Чи нам зараз відомо все в задачі(Ні)

 -З цих даних ми можемо знайти загальну кількість многокутників?

(Так для цього нам потрібно додати кількість всіх фігур

4+6+18=28 фігур   учень вирізав разом)

Запишемо відповідь: учень вирізав 28 многокутників

6.Динамічна пауза

 

Читали, писали, за всім слідкували.

І очі дітей втомлені стали.

 Їм слід відпочити. Тож зробим зарядку.

Сідайте зручніше й усе по порядку: 

Очі закрили. Ви бачите ніч?

Відкрили, закрили, ще раз повторили.

Тепер подивіться то вправо, то вліво,

Вгору та вниз. Ще раз повторімо.

Дивіться, малята, на вежу із хмар,

А гляньте, на носі не всівся комар?

І знову очима ведіть вправо, вліво. 

Усі відпочили? Берімось за діло.
 

 

 

 

ІV.Формування умінь і навичок

 

Обчислити значення виразів, якщо а=8.

-Отже що ви будете робити з виразами?

(Підставляти замість а цифру 8)

6

10

 

3

а+6-а=                                           а:4+а=                                       (а+7):5=

 

V. Підсумок уроку

-Що ми вивчали на уроці?(Табличку множення числа 6)

Давайте  ще раз повторимо її

6*2=12                        6*3=18

6*4=24                        6*5=30                        

6*6=36                        6*7=42

6*8=48                        6*9=54

 

VІ. Домашнє завдання

С.110№728

6*2-12=0

6*3+12=30

60-6*4=36

30+6*5=60

6*6+6*7=78

6*9-6*8=6

С.210№729

Скласти задачі за схемами

1 задача

У відрі і у каструлі було 14 літрів води,якщо у каструлі було 4 л. води ,то скільки води було у відрі?

(14-4=10 л. води у відрі)

2 задача

 У відрі і у каністрі було 10 літрів води,якщо у каністрі було 6 л. води ,то скільки води було у відрі?

(10-6=4л. води було у відрі)

docx
Додано
29 січня 2019
Переглядів
1636
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку