Математика
2 клас
Тема. Таблиця множення числа 8. Порівняння виразів. Розв’язування задач.
Мета: Формування ключових компетентностей : вміння вчитися –організовувати своє робоче місце, планувати свої дії ;доводити роботу до кінця; загальнокультурної – дотримуватися норм мовленнєвої культури, зв’язно висловлюватися в контексті змісту; соціальної – проектувати стратегії своєї поведінки з урахуванням інтересів та потреб інших, продуктивно співпрацювати з різними партнерами в групі; громадянської– усвідомлення своєї належності до різних елементів природного, етносоціального й соціально-культурного середовищ; здоров’язбережувальної- володіти навичками особистої гігієни і самообслуговування; предметних компетентностей- ознайомити учнів з таблицею множення числа 8; навчати складання задач за малюнком і схемою; вдосконалювати навички розв'язання задач дією множення; закріплювати знання таблиці множення і ділення чисел; формувати вміння знаходити значення виразів, у яких двічі повторюється та сама буква; розвивати логічне мислення, увагу; виховувати дбайливе ставлення до природи.
Обладнання: таблиця множення числа 8, картки з ілюстраціями предметів.
Тип уроку: засвоєння нових знань, умінь та навичок.
Хід уроку
Пролунав уже дзвінок,
Починається урок.
Працюватиме старанно,
Щоб почути у кінці,
Що у нашім другім класі
Діти – просто молодці!.
ІІ. Актуалізація опорних знань, умінь і навичок.
7 · 2 = 6 · 4 = 4 · 5 =
7 · 5 = 6 · 6 = 5 · 8 =
7 · 4 = 6 · 8 = 4 · 8 =
7 · 8 = 6 · 5 = 5 · 3 =
7 · 9 = 6 · 3 = 4 · 9 =
7 · 6 = 6 · 9 = 5 · 7 =
7 · 7 = 6 · 7 = 4 · 6 =
У неділю на пустирі
Ми квітник зробили.
6 рядів гарних троянд
Тут ми посадили.
Скільки їх усього.
Якщо в кожнім ряді 5 кущів було? (30)
Півник на город пішов
10 черв’ячків знайшов.
Половину проковтнув,
Скільки – навіть не збагнув.
Ви йому допоможіть:
Скільки з’їв він, підкажіть. (5)
На столі 4 миски.
В кожній з них по 3 сосиски.
Скільки всіх сосисок там
Знати хочеться котам. (12)
6 метеликів летіли.
Парами спочити сіли.
На скількох ромашках
Спали ці комашки? (3)
На гілках вербички
23 синички.
8 з них – запам’ятай,
Полетіли десь у гай.
А назад вернулось 3.
Скільки стало, говори. (23 – 8 + 3 = 18)
Діти записують у зошиті число, класна робота.
Установіть закономірність і запишіть числа вставляючи пропущені.
12; 34; …; …; 100.
Відповіді: 4, 7, 5, 51, 8, 42, 6, 63, 42, 6.
ІІІ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОТІ УЧНІВ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
ІV. Вивчення нового матеріалу.
Фронтальне опитування. Метод «Мікрофон»
Вивчення нового матеріалу.
Читання таблиці множення числа 8 ланцюжком.
За допомогою дітей , вчитель записує відповіді у таблицю на дошці.
Гра «Подорож до країни Уявляндії».
«Уявіть собі!»:
1 - Буратіно
2 – лебідь
3 - верблюд
4 - стілець
5 - яблуко
6 - чайник
7 - прапорець
8 - окуляри
9 - кит фонтан
0 – бублик
8*2=16 Лебідь(2) окуляри(8) одягнув, Буратіно(1) чайника(6) забув.
8*3=24 Верблюд(3) окуляри(8) одягнув, лебідь(2) стільчика(4) забув.
8*4=32 На стільці(4) висіли окуляри(8), верблюд(3) з лебедем(2) їх шукали.
8*5=40 Яблуко(5) з окулярами(8) скакало, стільця(4) з бубликом(0) впіймало.
8*6=48 Окуляри(8) біля чайника(6) лежали, стільчика(4) окуляри(8) шукали.
8*7=56 Прапорець(7) і окуляри(8), яблуко(5) з чайником(6) чекали.
8*8=64 Окуляри(8) з окулярами(8), називали чайника(6) з стільцем(4) гавами.
8*9=72 Окуляри(8) кит(9) вдягнув, прапорець(7) у лебедя(2) смикнув.
Рухлива фізкультхвилинка
Обчислення прикладів з коментуванням.
8 · (40 – 34) = 8 · ( 40 – 34) = 8 · (40 – 34) = 48
Письмове виконання номера 889 з опорою на таблицю множення.
Коментоване виконання номера 890 з опорою на таблицю множення.
Розв’язання задачі номер 891 (с.141)
Білочка розклала горішки по 8 штук на дві купки. Скільки горішків було у білочки? (відтворюємо задачу наочно біля дошки, після цього один учень записує розв’язання за закритою дошкою інші самостійно. Перевірка записів.)
Завдання 892 (с. 141)
Завдання виконують в парах:
Запис у зошитах.
Задача номер 893 (коментовано).
Одна сторона прямокутника 8 см, а друга – у 2 рази більша. Знайди периметр прямокутника.
а = 8 см
b – ?, у 2 рази більше
Р -?
Р = а + а +b +b
Р = 8 + 8 + 16 + 16 = 48 (см)
Усне розв’язування задачі номер 894.
Фізкультхвилинка для очей.
V. Узагальнення і систематизація знань, умінь, навичок
Щоб приготувати суміш для укладення цегли, взяли 7 кг цементу, а піску – на 14 кг більше. У скільки разів цементу взяли менше, ніж піску?
Цементу – 7 кг
Піску – ?, на 14 кг більше
У скільки разів менше цементу , ніж піску?
Розбір задачі.
Випишіть неправильні рівності, обчисліть їх (запис на дошці).
65 – 3 = 35 35 : (5 + 2)= 5
21 – 5 = 16 20 – 6 : 2 =1 7
90 – 9 = 99 35 : 5 – 2 = 5
60 – 3 = 67 1 + 7 – 7 = 51
100 – 0 = 10 14 : 2 – 7 = 0
Перевірка виписаного.
VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ
- Що нового дізналися на уроці? ( Склали і вивчили таблицю множення числа 8).
-Для чого ми це робили? (Щоб швидко рахувати і раціонально використовувати час на уроці.)
-Що допомогло вам швидко запам'ятати таблицю?
-Який настрій у вас після уроку?
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Розкажіть батькам небувалі історії окулярів.