Урок "Технологічна послідовність обробки кишені з відрізним бочком"

Про матеріал

На уроці теоретичного навчання учні отримують знання з технологічної послідовності обробки кишені з відрізним бочком. В ігровій формі закріплюють попередній матеріал та засвоюють здобуті знання.

Перегляд файлу

ТЕХНОЛОГІЧНА ПОСЛІДОВНІСТЬ ОБРОБКИ КИШЕНІ З ВІДРІЗНИМ БОЧКОМ

Урок теоретичного навчання

На уроці теоретичного навчання учні отримують знання з технологічної послідовності обробки кишені з відрізним бочком. В ігровій формі закріплюють попередній матеріал та засвоюють здобуті знання.

///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

Ірина Романюк, викладач технології виготовлення одягу з професії

 « кравець, закрійник» Київського вищого професійного училища швейного та перукарського мистецтва

 

 Модуль КРВ-3.2.2. Виготовлення штанів.

Тема уроку: «Технологічна послідовність обробки кишені з відрізним бочком».

Навчальна мета: сформувати в учнів знання про технологічну послідовність обробки кишені з відрізним бочком.

 Розвиваюча мета: розвивати самостійне мислення при повторенні та вивченні теми.

Виховна мета: виховувати бажання більше дізнатися про новий матеріал теми.

Тип уроку: комбінований.

Метод проведення уроку: словесний, наочний.

Комплексно-методичне забезпечення уроку:

  •    зразки виробів;
  •    презентація на тему: «Обробка кишені з відрізним бочком»;
  •    роздатковий матеріал: інструкційні карти, технологічна послідовність обробки кишені з відрізним бочком;
  •    картки-завдання.

 


Хід уроку:

  1.   Організаційна частина (2 хв)
  • привітання;
  • перевірка присутніх учнів на уроці (кількість у групі);
  • заповнення графи в журналі (дата, назва теми);
  • повідомлення теми і мети уроку.

 

Акцентую увагу учнів на навчальну мету уроку – сформувати в учнів знання про технологічну послідовність обробки кишені з відрізним бочком.

 

Мотивація

Зараз неможливо уявити швейний виріб без кишень. Вони розташовані як на дитячих, так і на жіночих, чоловічих виробах.

Так  що ж таке кишеня?

Кишеня – це елемент одягу, призначений для перенесення різноманітних речей. На сьогоднішній день кишені стали настільки повсякденним предметом гардероба, що здається, вони були завжди.

Створення кишені приписують ізраїльському кравцю Бені Карману.

Первинним призначенням кишені було створити альтернативу поясу для зберігання грошей. Проте схованку швидко знаходили грабіжники. Винайдення кишені можна порівняти зі своєрідною революцією у сфері виготовлення одягу.

Дуже швидко кишеня стала не лише зручним атрибутом одягу, а й набула  декоративних рис та стала елементом моди. У різні часи мода на кишені змінювалася. Придумували нові форми. Незмінним залишалося одне – кишеня, як деталь одягу, в основному носила  функціональне навантаження. Тобто,  служила для зберігання дрібних речей. Але з часом кишеня стала виконувати не тільки функціональне навантаження, а й бути елементом оздоблення швейних виробів.

 

  1.   Актуалізація опорних знань учнів (10 хв)

 

З’ясування бази знань учнів перед вивченням нової теми за допомогою інтерактивного опитування.

«Золотий ключик»

На панцирі м’якої іграшки у вигляді черепахи за допомогою кравецьких булавок закріплені 10 кольорових фішок (з виворітної сторони шести фішок є літери, а чотири фішок – смайлики), за допомогою яких можна скласти ключове слово.  

Учні по черзі вибирають фішку. Якщо на фішці є літера,  то вони відповідають на питання. Правильна відповідь оцінюється 2 балами, неповна відповідь – 1 балом, відсутність відповіді 0 балів. При наявності смайлика учні пропускають хід.

Перелік питань:

К – Яких правил безпеки праці потрібно дотримуватися під час роботи із праскою?

И – Назвіть деталі крою штанів.

Ш  Назвіть зрізи передньої та задньої половинок штанів.

Е  Дайте визначення термінів «відтягування», «спрасування».

Н – Як виконати ВТО передніх половинок штанів?

Я Як виконати ВТО задніх половинок штанів?

  

Ключове слово «КИШЕНЯ»

 

  1.   Формування нових знань учнів (20 хв)
  •   Викладач знайомить учнів з послідовністю обробки кишені, використовуючи мультимедійну презентацію.
  •   Створити умови для правильного розуміння технологічної послідовності обробки кишені з відрізним бочком на передніх половинках штанів(інструкційно-технологічні картки подані у додатку 1, зразки послідовності обробки кишені подані у додатку 2.
  •   Забезпечити засвоєння нового матеріалу за допомогою роботи з робочими зошитами. Карта попередження дефектів подано у додатку 3.

Кишені з відрізним бочком відрізняються:

  • за способом обробки входу в кишеню;
  • за способом з’єднання відрізного бочка з підкладкою;
  • за способом обробки підкладки кишені.

Кишені з відрізним бочком за способом обробки входу в кишеню можуть бути оброблені:

- суцільновикроєної обшивки входу в кишеню;

- відрізною обшивкою;

   Кишені з відрізним бочком за способом з’єднання відрізного бочка з підкладкою можуть бути:

-  зріз відрізного бочка обметаний та настрочений на підкладку кишені;

-  зріз відрізного бочка настрочений у підгин з закритим зрізом на підкладку кишені;

- зріз відрізного бочка настрочений на підкладку кишені за допомогою плоскошовної машини.    

Кишені з відрізним бочком за способом обробки підкладки кишені можуть бути оброблені:

- з’єднувальним зшивним швом з обметаним зрізом на ребро;

     

 

- з’єднувальним білизняним подвійним швом;

     

 

- обкантовувальним швом.

        

 

  1. Закріплення здобутих знань (10 хв)

Закріплення здобутих знань учнів виконуємо за допомогою гри  «Сплетіть павутинку».

Гра «Сплетіть павутинку» є різновидом індивідуального обговорення, що надає можливість самому відповісти на питання. Мета гри – перевірити знання учнів із різновидів обробки кишень з відрізним бочком. Учням роздаються картки із  завданням (додаток 4). Їхня задача полягає у виборі та доповненні схем правильними відповідями.

Правильна відповідь оцінюється 2 балами, неповна відповідь – 1 балом, відсутність відповіді – 0 балів.

Прийом «Закінчи речення»

Я дізналася(вся)…

Я зрозуміла(в)…

Я зацікавилася(вся)…

Самооцінювання та оцінювання викладачем.

 

5. Підведення підсумків уроку (2 хв)

- відмітити кращих учнів;

- охарактеризувати недоліки в роботі;

- підвести підсумки роботи на уроці та оцінити ступінь досягнення поставленої мети;

- виставити оцінки в журналі з їх коментарем, сума балів – результат роботи учня під час уроку (додаток 5).

 

6. Видача домашнього завдання (2 хв)

Скласти технологічну послідовність обробки кишені з відрізним бочком з відрізною обшивкою лінії входу.

Література:

  1.  Burda. Практика пошиття, м.Київ, ДП «Бурда –Україна», 2018 рік, 248 с., стор. 167-168;
  2.  Білоусова Г.Г., Масловська Л.О. Методи обробки штанів. Навчальний посібник з дисципліни «Технологія швейних виробів» для бакалаврату 6.0918 (легка промисловість). К .: КГУТД. 2002. – 37 с., стор. 8-10.

Оголосити тему наступного уроку.

Організувати прибирання робочих місць.

                                                                                                               Додаток 1

 

 


Додаток 2

Технологічна послідовність виконання операцій

1. Намітити місце розташування кишені з лицьового та виворітного боку, крейдяною лінією. 

7. Настрочити передню половинку штанів на другу частину підкладки кишені в два прийоми (по лінії входу в кишеню та по бічному зрізу).

         

2. З виворітного боку передньої половинки штанів приклеїти підсилювач входу в кишеню.

8. Прокласти оздоблювальну строчку по лінію входу в кишеню.

3. Обметати зрізи штанів на краєобметувальній машині.

9. Припрасувати вхід в кишеню.

4. Обметати зріз відрізного бочка на краєобметувальній машині.

10. Накласти передню половинку штанів на відрізний бочок та закріпити по верхньому та бічному зрізу.

5. Настрочити відрізний бочок на підкладку кишені, відступити від краю деталі на 0.5 мм.

11. З’єднати підкладку кишені з’єднувальним білизняним подвійним швом.

6. Обметати бічний зріз відрізного бочка з підкладкою кишені.

12. Виконати закріпки, які обмежують вхід в кишеню. Припрасувати готову кишеню.

    

 

 

 


Додаток 3

Карта попередження дефектів з теми:

«Технологічна послідовність обробки кишені з відрізним бочком»

Можливі дефекти

Причини виникнення

Способи усунення

Викривлення малюнка тканини на деталях кишені

При розкрою недостатньо приділено уваги напрямку ниток основи та малюнку тканини на деталях кишені

Викроїти відрізний бочок з урахуванням напрямку ниток основи та малюнку

Зрізи деталей кишені нерівні

Прийоми викроювання деталей виконані недбало, не на належному рівні

Уважно підрівняти зрізи, або викроїти нові деталі

Розміри деталей кишені не відповідають ТУ викроювання, не враховано величину припусків на шви

Недостатньо вивчені ТУ викроювання деталей кишені

Після повторного вивчення ТУ викроювання деталей уважно викроїти нові деталі

Намітка лінії входу в кишеню виконана не правильно (не відповідає нахилу  зрізу входу в кишеню підкладки)

Прийми позначення лінії входу в кишеню намітити двома надсічками і крейдяною лінією

Лінію входу в кишеню намітити двома надсічками і крейдяною лінією

Настрочування бочка на нижню частину підкладки кишені не відповідає ТУ

Строчка настрочування бочка виконана нерівно, не дотримано ТУ ширини шва                                                                                                                                                                 

Розпороти строчку настрочування, операцію виконати знову, щоб строчка настрочювання бочка була паралельно його внутрішньому краю, на заданій відстані

На ділянці лінії входу в кишеню послаблена тканина (розтягнута ділянка входу в кишеню

Клейовий пружок змістилась в наслідок порушення ТУ виконання операції, не дотримання температурного режиму ВТО

Клейовий пружок розташувати у притул до лінії входу в кишеню. Приклеїти з невеликим натягом з урахуванням ТУ

Ширина оздоблювальної строчки по краю кишені різна по всій довжині

Оздоблювальна строчка по краю кишені виконана невірно, довжина строчки не відповідає ТУ

Розпороти оздоблювальну строчку; операцію виконати знову, щоб строчка закінчувалась на поперечній розмітці рівня нижньої точки входу в кишеню

Верхній та нижній краї кишені закріплені на відрізному бочку з порушенням

З’єднання передньої половинки штанів з відрізним бочком виконано не дотримуючись ТУ на виконання операції

Строчки операції розпороти та виконати знову, слідкуючи за суміщеннням верхнього краю кишені з надсічкою на відрізному бочку, нижнього – з його бічним зрізом

Припуски шва зшивання частин деталей підкладки кишені нерівні і не дотримані ТУ операції зшивання

Припуски шва зшивання частин деталей підкладки зрізає в результаті виконання операції обметування припусків шва зшивання частин деталей підкладки

Строчку операції зшивання частин деталей підкладки розпороти, виконати знов і обметати, не зрізуючи шари матеріалу підкладки

На ділянці нижнього кінця кишені утворюються зборки, заломи

Довжина надсічки на верхній частині підкладки та відрізного бочка кишені занадто коротка – заломлюються припуски бічного шва

Подовжити надсічку на верхній частині підкладки а відрізному бочку кишені до  1,2-1,5 см, щоб розпрасовані припуски бічного шва лежали вільно

Полиск навколо кишені

Операція ВТО була виконана з лицьової сторони без зволоженого пропрасовувача і недотримуючись температурного режиму

Обробити поверхню вузла парою для ліквідації полиску

 

                                                                                                                                           Додаток 4

Гра «Сплетіть павутинку»

 

Картка-завдання 1

Тема: «Технологічна послідовність обробки кишені з відрізним бочком»

Завдання: Підібрати деталі для обробки даної кишені.

 

     

        1                         2                             3                  4                           5                      6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Картка-завдання 2

Тема: «Технологічна послідовність обробки кишені з відрізним бочком»

Завдання: Підібрати комплект деталей крою до обробки даної кишеню.

 

 

 

 

 

 

 

 

                    1                                           2                                                 3

 


Картка-завдання 3

Тема: «Технологічна послідовність обробки кишені з відрізним бочком»

Завдання: Підібрати способи обробки відрізного бочка та з’єднання його з підкладкою.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

              1                                                                                  2

 

 

 

 

 

                                                                        3

                                                

 

 

     4                                                                                     5


Картка-завдання 4

Тема: «Технологічна послідовність обробки кишені з відрізним бочком»

Завдання: Підібрати способи обробки підкладки кишені.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                        1                             2                                  3

     

4                                     5                               6

 

 

Додаток 5

 

Протокол підсумків уроку

 

№ п/п

Прізвище, імʼя

учня

Оцінка

Загальна оцінка в журнал

За гру «Золотий ключик»

За роботу під час уроку

За гру «Сплети павутину»

1

 

 

 

 

 

2

 

 

 

 

 

3

 

 

 

 

 

4

 

 

 

 

 

5

 

 

 

 

 

6

 

 

 

 

 

7

 

 

 

 

 

8

 

 

 

 

 

9

 

 

 

 

 

10

 

 

 

 

 

11

 

 

 

 

 

12

 

 

 

 

 

13

 

 

 

 

 

14

 

 

 

 

 

15

 

 

 

 

 

16

 

 

 

 

 

17

 

 

 

 

 

18

 

 

 

 

 

19

 

 

 

 

 

20

 

 

 

 

 

21

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Волынцева Светлана
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
doc
Додано
10 січня 2019
Переглядів
3742
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку