Урок-телепередача ВОЛОДИМИР СЕНЦОВСЬКИЙ «БАБУСИН ОНУЧОК»

Про матеріал

Урок -телепередача за темою "Бабусин онучок" Володимира Сенцовського має на меті ознайомити учнів із творчістю українського письменника Володимира Сенцовського; розширити уявлення дітей про добрі вчинки, вчити аналізувати та оцінювати поведінку дійових осіб; викликати бажання наслідувати добрі справи однолітків; закріплювати навички виразного вибіркового читання, вчити знаходити портрет у художньому творі; розвивати мову і мислення школярів; виховувати працелюбність, повагу та любов до старших.

Перегляд файлу

Тема: урок-телепередача ВОЛОДИМИР СЕНЦОВСЬКИЙ «БАБУСИН ОНУЧОК»

Мета. Ознайомити учнів із творчістю українського письменника Володимира Сенцовського; розширити уявлення дітей про добрі вчинки, вчити аналізувати та оцінювати поведінку дійових осіб; викликати бажання наслідувати добрі справи однолітків; закріплювати навички виразного вибіркового читання, вчити знаходити портрет у художньому творі; розвивати мову і мислення школярів; виховувати працелюбність, повагу та любов до старших.

 

Обладнання:  мультимедійний екран, комп’ютер з програмою PowerPoint, презентація до уроку, картки для роботи в групах, сигнальні картки, картки для технології «Обмін думками», мікрофон.

 

ХІД УРОКУ

І. Організаційний момент

Слайд №1

Учитель:

Знову день почався, діти!

Всі зібрались на урок.

Тож пора нам поспішати —

Вже сигнал подав дзвінок.

Вчитель: Сьогодні до нас на урок завітали гості. Давайте з ними привітаємося! Слайд №2

Діти:

Вітаємо вас, наші гості,

У світлій, затишній оселі.

Нехай наш урок для вас буде,

Як пісня – дзвінкий та веселий.

II. Актуалізація опорних знань

  • Діти, відгадайте загадку

Є цей прилад в кожній хаті,
Що це, можете сказати?
Для матусі серіал і футбол для тата
Може скринька ця чудова легко показати!
(Телевізор) Слайд №3

Гра «І добре, і погано». Слайд №4

Наведіть приклади, коли телевізор – це добре, і коли телевізор – це погано.

 

 

 Сьогодні до нашого класу теж завітав цей незвичайний телеві­зор. Він допоможе нам здобути нові знання. Ми побуваємо на різних телестудіях, дізнаємося, чи легко працювати на телебаченні.

III. Оголошення теми та мети уроку

 Давайте прочитаємо програму телепередач на сьогоднішній урок.

 Слайд №5

 

Читають всі разом.

1.Мовна розминка.

2.Привітання ведучими своїх глядачів.

3.«В гостях у Загадки».

4.«Інформація для вас». Зустріч із письменником Володимиром Сенцовським

5. Танцювальна студія.

6.Читацька студія. Оповідання « Бабусин онучок ».

 

  Оголошення завдань уроку. Слайд 6

- Сьогодні ми будемо дізнаватись нове і ділитися інформацією.

- Вчитись виразно читати.

- Працювати в групах і парах.

- Вчитись висловлювати свою думку.

- Отримувати задоволення від уроку.

 

IV. Робота над новим матеріалом

1. Мовна розминка.

 Люди, які працюють на телебаченні у різних студіях, повинні вміти гарно розмовляти. Зараз ми проведемо мовну розминку.

1) Чистомовка. Слайд 7

Ба-ба-ба — старезна верба.

 Бо-бо-бо — безхмарне небо.

Би-би-би — зелені горби.

 Лі-лі-лі — прилетіли журавлі.

Шу-шу-шу — чистомовки я пишу.

Ят-ят-ят — їх пишу для всіх малят.

Ки-ки-ки - промовляють  залюбки.

Ло-ло-ло — щоб чисте мовлення було.

2) Скоромовка. Слайд №8.

Спочатку вчитель, а потім діти самостійно

Бабуся в кіоску забула  авоську.
А внучка Ганнуся відразу гайнула —
Забуту авоську бабусі вернула.

 

А тепер всі хлопчики, а потім дівчатка, а тепер швидко. А може хтось хоче  сам?

Молодці, ви добре вмієте працювати разом.

 

2.Привітання ведучих зі своїми глядачами (з-екрана телевізора).

Робота в группах. Слайд 9

 

Клас об'єднується у три групи (за рядами). Кожна група отримує деформований текст. Із його речень складає привітання

телеглядачам, обирає своїх ведучих.

Деформований текст

 

І група

Доброго — вчора, сьогодні, щодня.

Хай не псується годинник на вежі.

Доброго ранку! Доброго дня!

Хай на землі буде все, як належить.

 

II група

Всіх вас сьогодні я щиро вітаю.

Дощик — як дощик, діти — як діти.

Кожному дому щастя бажаю,

Сонце — як сонце, літо — як літо,

 

III група

Кожна людинка, тваринка, звірок.

Хай веселиться вся їхня рідня.

Хай завітає до нас на урок

Хай усміхаються діти щодня,

 

Текст привітання

 

І група

Доброго ранку! Доброго дня!

Доброго — вчора, сьогодні, щодня...

Хай не псується годинник на вежі,

Хай на землі буде все, як належить. Слайд 10

II група

Сонце — як сонце, літо —,як літо,

 Дощик — як дощик, діти — як діти.

 Кожному дому щастя бажаю,

Всіх вас сьогодні я щиро вітаю. Слайд 11

 

III група

Хай усміхаються діти щодня,

Хай веселиться вся їхня рідня,

Хай завітає до нас на урок

 Кожна людинка, тваринка, звірок. Слайд 12

 

Впоралися, молодці. Визначення кращих ведучих. Оцінювання їхніх привітань урахуванням міміки, інтонації, виразності, правильності читання.

 

3.Передача «В гостях у Загадки».

Слайд 13

 

 Діти, дома ви готували загадки про родину. Сьогодні ви маєте змогу загадати їх нашим телеглядачам.

 (Діти загадують загадки.)

 

Ніжна, лагідна і мила,

На цей світ нас народила.

Я до неї пригорнуся,

Це ріднесенька… (матуся)

 

Хто усіх нас захищає

 Матінці допомагає?

 З ним нічого не боюсь,

Здогадались? Це… (татусь)

 

Ще рідня у мене є!

Всім питання задає,

І вертлява, й невеличка,

Моя люба це … (сестричка)

 

З ним ніколи не сварюся

 Іграшками поділюся.

 Буду з ним дружити, грати.

Познайомтесь, це мій … (братик)

 

Сивий, мудрий і поважний.

Заклопотаний, відважний.

Всього я в житті навчусь,

Бо зі мною мій … (дідусь)

 

 

 А тепер відгадайте мою загадку.

   Ще голубонька рідненька –

Добра, мила і старенька.

Я ніколи не журюся,

Бо у мене є … (бабуся) Слайд 14

Діти, а як ви називаєте своїх бабусь. А ви побажаєте своїх бабусь?

4.Розповідь учителя.

—Діти, Повага до старших − основа кожної сім’ї. До старшого покоління потрібно звертатися за порадою, мудрим словом. У них великий життєвий досвід. Тож бережіть своїх бабусь, дідусів та й усіх літніх людей довкола вас. Не забувайте сказати їм лагідне слово, пригорнути, подати руку допомоги.

 

5.Робота в інформаційній студії.

А ми з вами потрапляємо в інформаційну студію.

Слайд 15

 Сьогодні ми з вами будемо читати оповідання «БАБУСИН ОНУЧОК» , а написав його ВОЛОДИМИР СЕНЦОВСЬКИЙ.

Слайд 16

Дидактична гра «Проектанти»

Про письменника  розповідають учні, які приготу­вали дома повідомлення.

1-й учень. Народився Володи́мир Іва́нович Сенцовський 22 липня 1952 року, у селі Носелівка Борзнянського району Чернігівської області.

2-й учень. Член Національної спілки письменників і Національної спілки журналістів України.

3-й учень. Викладав рідне слово в сільській школі, понад 30 років працював у журналістиці.

4-й учень. Вірші й оповідання почав друкувати ще студентом. Перша книжка Володимира Сенцовського побачила світ у видавництві «Веселка» 1983 року й називалася «Хлоп'ята з тополиної вулиці».

 

5. Танцювальна студія.

А зараз ми трішки відпочинемо.

Фізхвилинка «Ми любимо читати». (Ролик.)

 

6. Читацька студія.

Ми з вами тепер знаходимося в читацькій студії.

1) Розчитка.

Слайд 17

Робота зі складовими таблицями (радісно,питаємо-відповідаємо,сумно, здивовано,голосно)

Читання пірамідок Слайд 18

1 пірамідка – хитро,

2 пірамідка – злякано,

1 пірамідка – гордо,

2 пірамідка – весело.

А зараз відкрийте підручник, прочитайте назву. А як ви гадаєте, чому так названо оповідання?

І так, я вам читаю оповідання, а ви уважно слухаєте, щоб потім дати відповідь на запитання: про кого йдеться в оповіданні. Може якісь невідомі слова будуть зустрічатися

 

2) Читання оповідання  « Бабусин онучок». . Слайд 20

 

Дітки, а чи все вам зрозуміло?

2) Словникова робота

Рундук Слайд 21

Сіни Слайд 22

Пелена Слайд 23

Молодці, з невідомими словами ми розібралися. А тепер перевіримо,чи уважно ви мене слухали?

Слайд 24

1. Цей твір — це ...

а) казка; б) оповідання.

2. Обірвати вишні Андрійка послала …

а) мати; б) сестра.

3. Андрійко мав обірвати...

а) груші;

б) вишні.

4.Бабуся жила…

а) з родиною; б) сама.

5. Бабуся мала...

а) онука; б) онучку.

6. Бабуся була...

а) турботливою;

б) байдужою.

Уважніше слухай

 

5) Робота над твором.


- Читання «Ланцюжком».

1.Для чого Андрійкоприйшов до бабусі?

2. Про що розпитував бабу Степу.

3. Знайдіть у тексті опис бабусі.

 

У вас на партах є завдання. Розгляньте його уважно. Вам із сусідом по парті треба із поданих слів утворити словосполучення.  Діти працюють на картках.

 

 

 

 

Живе

Руки

Полотняна

Роздає

Обмурзаний

Сиве

Тремтять

Торбина

Самотньо

Вишнями 

Волосся

Гостинці

 

Віта, а тобі окреме завдання.

 

А тепер перевіримо, які  словосполучення у вас утворилися.

 

Гра « День і ніч». Слайд 25

 

IV . Підсумок уроку. Слайд 30

Ми з вами вивчили оповідання…

Яким   був Андрійко?
Хто автор оповідання?
Чого навчає оповідання?

 

V. Домашнє завдання (на вибір)
• переказувати,

• читати по ролях.
 

 

 

Молодці, ми гарно з вами сьогодні попрацювали, оціночки я виставлю в щоденники на наступній перерві.

 

doc
Додано
13 січня 2019
Переглядів
1071
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку