1клас
Тема. Число 8. Цифра 8. Склад числа 8.
Мета уроку: Познайомити учнів з числом і цифрою 8.
Повторити і закріпити навички рахунку в межах 7.
Розвивати логічне мислення, мову, творчі здібності за допомогою мнемотехнічних прийомів.
Збагачувати знання про навколишній світ.
Виховувати пізнавальний інтерес до предмету математики.
Ключові компетентності :
Спілкування державною мовою.
Математична компетентність.
Уміння навчатися впродовж життя.
Тип уроку: урок засвоєння нових знань.
ХІД УРОКУ
I Організаційний момент.
Вчитель.
– Встаньте, діти, усміхніться
І до сонця потягніться,
До сусіда поверніться,
Один одному всміхніться.
Гостей наших привітаймо
І навчання починаймо.
ІІ. Створення позитивно-сприятливого мікроклімату на уроці. Мотивація навчальної діяльності. відсутня мотивація
Працюватиме старанно,
Щоб почути у кінці,
Що у нашім 1 класі
Учні просто молодці!
IІI Актуалізація опорних знань учнів.
Усний рахунок
Повторення складу числа 7.
IV. Оголошення теми, мети уроку
. 1. Створення проблемної ситуації.
IV Засвоєння нового навчального матеріалу, виробка навчальних умінь і навичок, формування емоційно-ціннісних орієнтацій.
1.Пояснення вчителя
- Діти, будь ласка , подивіться на дошку. Що зображено на малюнку?
2. Хвилинка каліграфії.
- Починаємо чаклувати…
Вісімку, як два писати.
Біля нижньої лінії хвостик назад закругляємо
І обидва кінці дуже вправно з’єднаємо.
Пошук закономірності і продовження написання цифр.
Весела руханка - імітація тримання керма в автомобілі.
Їхати – означає робити кругові рухи, збільшувати швидкість - означає прискорити їх.
3 Вивчення історії цифрообразів складу числа 8 (на основі мнемотренажера « Казкова історія»)
- На щастя , поруч на зеленому лузі гралися наші казкові герої. Вони побачили пошкоджену Машину та вирішили їй допомогти. Ремонт Машини – складна справа. Спочатку треба знайти пошкодження. Цим знялися Яблучко і Лисичка (це 5 і 3). Потім Ластівка принесла в Чайнику водички, щоб охолодити пошкоджений мотор (це образ цифр 2 і 6). На останок прийшов Олівець з Молотком, він полагодив мотор, покрутив колеса, і Машина одужала.
- Дякую вам, мої любі рятівники ! – сказала Машина – Давайте я вас підвезу додому.
Друзі сіли у Машину , і вона відвезла їх до двох Будиночків. ( це дві цифри 4)
Вірш
Зупинилася Машина – їхати не може.
Що робити , як рушити , хто їй допоможе?
Ось шукають , що зламалось , Яблучко й Лисиця,
Принесла у Чайнику Ластівка водиці.
Молотком наш Олівець все відремонтує:
Що зламалось, відкрутилось, що свистить пару?
А зробивши добру справу, справжні, добрі друзі
Відпочинуть в двох Будинках, що стоять на лузі.
V.Закріплення вивченого матеріалу
1 Питання для розвитку логічного мислення:
- Чому Машину швидко відремонтували?
- Чому друзі прийшли полагодити Машину?
- Що ти вмієш лагодити чи ремонтувати?
- Склад, якого числа ми сьогодні вивчаємо?
2 Робота в зошиті – розмальовці «Числа та їх таємниці»
Розмальовка кольоровими олівцями сюжетного малюнку за даною темою.
3. Використання мнемотренажеру « Лото складу числа».
4 . Фронтальна перевірка.
VІІ. Підсумок уроку.
Оцініть свою роботу на уроці за допомогою смайлика