Урок. Тема " Перевірка знань і вмінь. Обчислення значень виразів та розв’язування задач."

Про матеріал
Узагальнюючий урок математики на тему:" Перевірка знань і вмінь. Обчислення значень виразів та розв’язування задач."
Перегляд файлу

 

УРОК МАТЕМАТИКИ В 1 КЛАСІ

УРОК № 129

ТЕМА:  Перевірка знань і вмінь. Обчислення значень виразів та розв’язування задач.

МЕТА:    Закріпити, узагальнити вивчений матеріал; удосконалювати вміння та навички розв’язувати приклади, задачі; розвивати обчислювальні вміння, логічне мислення, творчі здібності; виховувати цілеспрямованість, наполегливість.

ХІД УРОКУ:

І. Організація класу. Вступне слово вчителя.

    - Дзвінко дзвоник продзвенів,

    розпочати урок велів. 

ІІ. Мотивація навчальної діяльності. Створення ситуації успіху.

- Діти, сьогодні до нас на урок математики завітали гості. Вони хочуть побачити, які працьовиті і старанні учні у першому класі. Привітаймо їх.

Діти:           Добрий день ВСІМ!

ІІІ. Постановка навчальної задачі.

Вчитель: Сьогодні ми перевіримо, як ви засвоїли вивчений матеріал протягом року, як ви вмієте додавати та віднімати в межах 100, як навчилися розв’язувати задачі. Покажемо, що ми вміємо робити?

Наш девіз: Міркуємо швидко!

                   Відповідаємо – правильно!

                   Лічимо – точно!

                   Пишемо гарно!

Але перш ніж розпочати роботу оберіть собі те обличчя, яке відповідає вашому зараз настрою. Вибрали. Отже, до роботи.

C:\Documents and Settings\Администратор\Рабочий стол\Новая папка\HA08mXKuVV0.jpgC:\Documents and Settings\Администратор\Рабочий стол\Новая папка\cMUYvaqbAsE.jpgC:\Documents and Settings\Администратор\Рабочий стол\Новая папка\I8l3psvP2Lw.jpgC:\Documents and Settings\Администратор\Рабочий стол\Новая папка\onhydFB32EM (1).jpg

ІV. Розв’язання навчальної задачі.

  1.  Усна лічба.

C:\Documents and Settings\Администратор\Рабочий стол\Новая папка\IMG_20140512_0007.jpg

Починаємо нашу подорож літаком. В його віконцях ми бачимо числа.

  • Прочитайте числа.
  • Скажіть, які цифри використали для їх запису?
  • Пригадайте, як правильно пишуться ці цифри. Давайте їх пропишемо у повітрі.

C:\Documents and Settings\Администратор\Рабочий стол\Новая папка\km-72_.jpg

  • Яке число найменше?
  • Яке число найбільше?
  1. Каліграфічна хвилинка.
  • Зараз каліграфічно, охайно, правильно пропишемо по одному рядочку найменше число та найбільше.

4, 88

  1. Гра.

Наш літак сів на галявині з чарівними квітами. В серединці кожної квітки мешкають числа. Пограємо в гру ”Назви сусіда числа”. (усно)

C:\Documents and Settings\Администратор\Рабочий стол\Новая папка\IMG_20140512_0005.jpg

ІV. Розвиток математичних знань.

  1. Гра ”Чарівний ланцюжок”. (письмово, ланцюжком один учень біля дошки інші працюють в зошиті)
  • Нашу подорож ми продовжимо на ракеті та пограємо в гру. 

C:\Documents and Settings\Администратор\Рабочий стол\Новая папка\IMG_20140512_0006.jpg

  1. Гра ”Не помилюся”.
  • З ракети ми пересіли на вертоліт. Летимо в небі та бачимо чарівні хмаринки на яких мешкають числа. І пограємо в гру ”Не помилюся”. Вам потрібно сказати скільки десятків і скільки одиниць має кожне з чисел на хмаринці. (усно)

C:\Documents and Settings\Администратор\Рабочий стол\Новая папка\IMG_20140512_0008.jpg

  1. Гра ”Хто швидше”. (самостійно на картках, після виконання взаємоперевірка).
  • Зараз пограємо в гру ”Хто швидше” і попрацюємо з картками. Але перш ніж приступити до роботи давайте пригадаємо:

*Скільки сантиметрів в 1 метрі; (100 см)

* Скільки сантиметрів в 1 дециметрі;   (10 см)

*Скільки дециметрів в 1 метрі.     (10 см)

C:\Documents and Settings\Администратор\Рабочий стол\Новая папка\IMG_20140512_0015.jpg                    C:\Documents and Settings\Администратор\Рабочий стол\Новая папка\IMG_20140512_0017.jpg

 

  1. Фізкультхвилинка

1.Розбудило сонечко нас з тобою,

 Повело нас сонечко за собою.

 Хлопчики, дівчатка – я і ти,

 Робимо зарядку: раз, два, три!

 Раз, два, три! Раз, два, три!

 Робимо зарядку: раз, два, три!

 2.Ручками до сонечка потягнулись,

 Весело всі сонечку усміхнулись.

 Плещемо в долоні я і ти:

 Прокидайтесь, соні! Раз, два, три!

 Раз, два, три! Раз, два, три!

 Прокидайтесь, соні! Раз, два, три!

 3.Повернулись вліво, потім – вправо.

 Хто ще так несміло робить вправи?

 Більш не позіхаємо я і ти,

 Весело стрибаємо: раз, два, три!

 Раз, два, три! Раз, два, три!

 Весело стрибаємо: раз, два, три!

 Раз, два, три! Раз, два, три!

 Робимо зарядку я і ти!

Вчитель:

  • Трішки діти відпочили????

    А тепер за парти сіли.

  1. Вчитель. Ой, діти, що я знайшла. Це лист від пані Задачі

( показую великий конверт, читаю).

    Приїхати не можу. Захворіла. Розвяжіть, будь ласка, мої задачки. Допоможіть одужати.              

                                                                       Ваша пані Задача.

  • Допоможемо Задачі?

(Розв’язування задач за варіантами.  1 учень від кожного варіанту біля доки, інші в зошиті)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  1. Гра ”Закінч речення”.
  • За задачею №3 накреслити другий відрізок. (12 см)

Але перш ніж його накреслити пограємо в гру ”Закінч речення”.

  • Відрізок креслимо за допомогою…. (лінійки та олівця)
  • Початок відрізка це ….. (нуль)
  • Відрізок має початок і …. (кінець)
  • Кінці відрізка позначаємо ….. (точками)
  1. Фізкультхвилинка
  2.  Ребуси.
  • Діти, наша пані задача з листом вам відправила і чарівну скриньку. Але щоб її відчинити нам потрібно підібрати код. А кодом є ребуси.

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Відкриваємо чарівну скриньку і дістаємо медальки на яких написано ”Молодець”, ”За активність на уроці”, ”За правильну відповідь”.

V. Рефлексія.

Вчитель: Підійшов до кінця урок.

- Чи задоволені ви сьогоднішнім уроком?  Чи задоволені ви своєю працею?

- Яке почуття у вас викликав цей урок? Оберіть знову обличчя, яке відповідає вашому тепер настрою. Чи змінилося воно, якщо так то чому?

- Що найбільше зацікавило вас? Що вам сподобалося найбільше?

 - Коли вам було найважче?

- Спасибі вам за урок, успіхів вам.

 

docx
Додано
22 лютого 2020
Переглядів
907
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку