Урок з курсу «Я пізнаю світ»
в 3- А класі
за програмою «Інтелект України»
Тема : Що ми знаєм про тварин?
Мета : підсумувати й закріпити навчальні одиниці про групи тварин, істотні ознаки тварин різних груп та особливості будови, поділ на види за способом живлення.
За допомогою різних форм роботи, розширювати уявлення дітей про різноманітність та унікальність тваринного світу нашої планети ; розвивати спостережливість, увагу, пам’ять, допитливість. Вміння виокремлювати головне, аналізувати, робити висновки.
Виховувати прагнення до пізнання нового, любов до навчання; розуміння того, який цікавий і унікальний світ нас оточує, і як потрібно його берегти.
Обладнання : зошит ЯПС 23й тиждень ( за програмою «Інтелект України», відео « Пісня про тварин», відеорелакс
« Спів пташок», відеоруханка для фізкультхвилинки, таймер, відео «Нейробіка», відео про китів, ілюстрації для роботи в групах; картки , «Манускрипт», літачки – для хвилинки цікавинок; торбинка та іграшки для гри; плакат і маркер для малювання.
Хід уроку :
1. Організаційний момент. Мотивація навчальної діяльності
( Повідомлення теми, мети уроку. Ознайомлення з видами завдань, виконуючи які і буде реалізовано мету уроку : закріпити вивчені навчальні одиниці про тваринний світ нашої Батьківщини. Розширювати уявлення про різноманітність та унікальність тваринного світу нашої планети )
2. Актуалізація навчальної діяльності
А) Виконання «Пісеньки про тварин» ( яку діти дуже полюбили).
Б) Завдання «Бліц» ( робота в зошиті . Виконання завдань на повторення теми « Тваринний світ моєї Батьківщини» :
* устав пропущене в реченні:
Тварини – це організми, які активно ________
( рухаються) та споживають ______________(готові) органічні речовини. Вони не здатні до __________
( фотосинтезу). Усі організми дихають. Поглинають з повітря _______ (кисень ) і видихають ________
( вуглекислий газ).
* установи відповідність ( орган дихання ссавців – легені, а риб – зябра).
* упиши пропущене в схемі :
Тварини за способом живлення є ___________ ( хижі),
____________ ( травоїдні), _________ ( всеїдні).
* попрацюй з таблицею « Будова тіла».
- Напиши назви груп тварин, яким притаманна зазначена будова.
( Завдання «Бліц» виконується з таймером – 4 хв)
( Після завершення часу, виділеного для письмового виконання завдань «Бліцу», вчитель проводить усне опитування:
- Хто такі тварин?
- Яких ми знаємо тварин за способом живлення?
- Яка група тварин не має шиї? )
ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА
- Вже стомились?
Саме час дружно відпочити
і веселу руханку в гості запросити!
( Руханка з тваринами)
3. Основна частина. (Виконання завдань, направлених на реалізацію теми та мети уроку)
А) Робота в групах ( кожна команда отримує набір зображень тварин, яких потрібно описати : назва тварини, група, спосіб харчування).
Б) Гра «Чарівна торбинка» ( у формі гри продовжуємо повторювати навчальні одиниці про групи тварин, спосіб їх живлення та істотні ознаки кожної групи)
ХВИЛИНКА РЕЛАКСУ
( Слухаємо спів птахів України)
- Спів яких пташок ви почули?
- Які істотні ознаки має група птахів?
- Як розмножуються птахи?
- Яку користь приносять екології?
В) «Хвилинка мовознавця» ( за допомогою інтегрованих завдань, закріплюємо знання не лише про тваринний світ, а й вивчені навчальні одиниці з рідної української мови).
- Прочитайте речення. Знайдіть прикметник найвищого ступеня порівняння. Позначте в ньому префікс і суфікси.
Г) «Хвилинка математики» ( « Нейробіка» - хвилинка- тренінг для пам’яті і уваги)
Г) « Хвилинка цікавинок» ( За допомогою завдань в ігровій формі, спонукати дітей більше читати, пізнавати нову інформацію про тваринний світ нашої планети, його унікальність та різноманіття).
Д) Хвилинка малювання ( завдання, яке включає в себе не лише зміну навчальної діяльності, а й розвиваючу
функцію : уміння зосереджуватись, планувати, контролювати)
4. Підсумок уроку
- Підсумуємо нашу роботу на уроці. Якою була мета нашого уроку? Чи досягли ми цієї мети? Що найбільше запам’яталося? Який висновок зробите для себе після нашого уроку?
- Чи спонукатимуть вас наші цікавинки, щоб ви і надалі пізнавали прекрасний світ тварин?