Тема. Що належить до живої природи?
Мета: розповісти учням, що належить до живої природи; вчити називати об’єкти живої природи; розвивати пізнавальну активність учнів; виховувати інтерес до пізнання природи.
ХІД УРОКУ
І. Організаційний момент
ІІ. Повідомлення теми і мети уроку
— Які загадки про живу природу ви знаєте?
Загадка
В лісі він без сумки ходить
Яблука й гриби знаходить.
Спина – голки. Очі – намистинки.
Хто це там біля ялинки?
(Їжак)
Удень спить, уночі літає й перехожих лякає.(Сова)
— Сьогодні на уроці ви дізнаєтесь, що належить до живої природи.
III. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу
1. Робота за підручником
— Роздивіться фотографії
— Як назвати зображене на них одним словом?
— Назвіть рослини, зображені на фотографіях.
— Де ви їх бачили?
Робота в парах
— Розкажіть про свої улюблені рослини.
— Як вони називаються?
— Який мають вигляд?
— Де зростають?
— Де ви їх бачили?
Гра»Склади картину»
— Роздивіться фотографії
— Як назвати зображене на них одним словом?
— Назвіть тварин, зображених на фотографіях.
Робота в групах
— Розкажіть про своїх улюблених тварин.
— Як вони називаються?
— Який мають вигляд?
— Де живуть?
— Поміркуйте, чим схожі рослини і тварини?
— Рослини і тварини належать до живої природи.
— До якої природи належать люди? '
— Люди є частиною живої природи.
Гра-змагання між хлопчиками і дівчатками.
— Хто назве більше об’єктів, що належать до живої природи зображених на малюнку?
Робота над загадками
• У теплий дощик народився,
Парасолькою накрився. (Гриб)
• Стоїть хлопчик під пеньком Накрив голову брильком. (Гриб)
— До якої природи належить відгадка?
IV. Узагальнення й систематизація отриманих знань
3. Тестування
— Людина виростила багатий урожай пшениці. Пшениця — це об’єкт природи чи виріб людини? (Пшениця — частина живої природи.)
— Який виріб колись був частиною живої природи?
а) Цегляний будинок;
б) лляний рушник;
в) глиняний кухоль;
г) сталевий ніж.
(Лляний рушник спочатку був рослиною.)
V. Підсумок уроку