Тема. Складання і розв'язування задач за малюнками.
Мета. Продовжити роботу над формуванням поняття «задача». Закріпити знання учнів про структурні елементи задачі . Вчити розв’язувати задачі на основі аналізу життєвих ситуацій за малюнками. Вправляти учнів у каліграфічному написанні цифр;
Розвивати спостережливість, пам’ять, мислення, математичне мовлення, кмітливість;
Виховувати любов до навчальної праці, цікавість до знань, дружні стосунки.
Обладнання: каса цифр, букв, предметні малюнки, сніжинки (витинанки)
Хід уроку
Продзвенів уже дзвінок –
Починається урок.
В казку вирушим сьогодні,
Перешкоди всі пройдем.
А хто буде сумувати –
Із собою не візьмем.
А щоб потрапити у світ казки чарівної, потрібно активно працювати на уроці: рахувати, додавати, віднімати і складати задачі за малюнками
а) Дидактично – пазлова гра « Склади слово»
Якщо ви правильно вирахуєте приклади і розташуєте цифри у порядку зростання, то вийде слово
1 +1 7 + 3 8 – 0 10 – 5
З А М И
2, 5, 8, 10
Молодці! Правильно виконали приклади. У нас вийшло слово ЗИМА.
б) Усний рахунок « Гра в сніжки»
Стаємо в коло. Кидаємо кульку в руки товаришу називаючи склад числа 10, 8. Наступне число до числа 7, попереднє число до числа 5, яке число на 1 більше від числа 6?
в) Каліграфічна хвилинка
«Гра» Заблукало число»
Щоб почати писати, потрібно числову доріжку розгадати
1 * 3 4 5 * 7 8 * 10 ( вставили 2, 6, 9)
Написання ряду чисел від 1 до 10
Спочатку зробимо пальчикову зарядку:
Пальчик, пальчик, де ти був?
Я з цим братом в ліс ходив.
А з цим братом борщ варив.
А з цим кашки скуштував.
А з найменшим заспівав.
Обміняйтеся зошитами. Виберіть найкращу цифру і намалюйте їй на голові сніжинку.
Пригадайте з яких структурних елементів складається задача?
(Умова, запитання, розв’язання, відповідь)
а)Складання задачі за малюнком( усно) на екрані слайд
б) Руханка
5.Закріплення вивченого матеріалу
а) Робота з підручником
б) Робота в зошиті
в) Робота з геометричним матеріалом
г) Гра « Так чи ні»
- 5 пальців на руці? ( так)
- 2 вогники у світлофора? (ні)
- Тиждень має 7 днів? ( так)
- У трикутника 4 сторони ( ні)
Ці сніжинки – веселинки не сидять без діла, а відрізок ось такий, ви накресліть вміло. Накреслити відрізок на 8 см
Молодці! Ви сьогодні справжні – чарівниці, бо дуже багато працювали на уроці. Яке завдання для вас було цікаве на уроці?. А яке було найважче?