Урок Тема тижня "Осiнь"

Про матеріал
Тема тижня. Осінь Тема дня. Чому осінь називають щедрою? Тема уроку. Мелодії осінніх місяців Мета: ⦁ збагатити знання учнів про сезонні зміни в живій та неживій природі восени; ⦁ навчати висловлювати свою думку, активно слухати в умовах усного спілкування, взаємодіяти з однокласниками та батьками; ⦁ формувати емоційно-ціннісне ставлення до природи; розвивати творчі здібності дітей; ⦁ виховувати дбайливе ставлення до навколишнього середовища, любов до рідного краю.
Перегляд файлу

Тинненська ЗОШ I-III ст.

Тема тижня

«Осінь»

Тема інтегрованого заняття

«Чому осінь називають щедрою?»

                                                                               

 

 

 

       Коток Леся Степанівна

вчителя початкових класів Тинненської ЗОШ І-ІІІ ст.

2020

 

 

 

 

 

 

 

Тема тижня. Осінь

Тема дня. Чому осінь називають щедрою?

Тема уроку. Мелодії осінніх місяців

Мета:

  •  збагатити знання учнів про сезонні зміни в живій та неживій природі восени;
  • навчати висловлювати свою думку, активно слухати в умовах усного спілкування, взаємодіяти з однокласниками та батьками;
  •    формувати емоційно-ціннісне ставлення до природи; розвивати творчі здібності дітей;
  •     виховувати дбайливе ставлення до навколишнього середовища, любов до рідного краю.

 

Обладнання: ілюстрації до теми «Осінь»; різнокольорове осіннє листя

(штучне); картини осінніх дерев; малюнки краплинок дощу; презентація до уроку; повітряні кульки; дари осені (овочі, фрукти, гриби); елементи костюмів овочів, фруктів тощо.

 

 

з/п

Приклади навчальної діяльності

Очікувані результати учнів

Індекс конкретного очікуваного результату

І.

Ранкова зустріч «Компліменти від осені»

3 увагою сприймає усні репліки учителя й однокласників (вітання) й доречно реагує на усну інформацію

2МОВ 1.1-1

 

Використовує голос і невербальні засоби спілкування (міміку, жести, рухи) для презентування свого образу в процесі сюжетно-рольової гри

2МОВ1.7-3

ІІ.

Вправа «Відгадай...». Декламування учнями віршів про осінні овочі та фрукти

Читає вголос або подумки різні тексти (вірші, народні й літературні казки) залежно від мети читання

2МОВ 2.2-2

Виділяє голосом ключові слова, фрази у власному мовленні

2МОВ 1.4-2

ІІІ.

Виконання пісні «Осіння пора»

Співає вокальні вправи, дитячі пісні (зокрема, музичний фольклор) у відповідному настрої, характері

2МИ01.1-1

Дотримує правил співу (постава, дихання, інтонація)

2МИ0 1.1-2

ІV.

Вправа «Листяна гірлянда». Збирання гірлянди з листочків, на яких написано прислів'я, приказки і прикмети осені

Уживає відповідну до ситуації лексику і невербальні засоби

 

2МОВ1.7-1

Сприймає монологічне висловлення й використовує усну інформацію з конкретною метою

2 МОВ 1.1-2

V.

Танок «Осіннє листя»

Дотримує безпечної поведінки під час виконання фізичних танцювальних вправ

 

2ФІО 3.2-1

Рухається в ритмі та темпі музики, узгоджує свої рухи з музичним супроводом

2МИО 1.1-13

VІ.

Гра «Упізнай місяць».

На підставі відгаданих загадок знайти відмінності між осінніми місяцями

Висловлює свої думки і почуття

2МОВ2.5-5

Добирає приклади на підтвердження своєї думки

2ГІ06.1-3

Уважно вислуховує думку співрозмовника, висловлює свою думку, шануючи гідність інших

2ГІО 7.2-3

VІІ.

Робота в групах. Міні-проект, виготовлення картини-триптиха «Мелодії осінніх місяців»

Розпізнає зміни в неживій та живій природі

2ПРО 3.1-2

Малює графічними матеріалами, фарбами

2МИО 1.1-5

Працює з папером, ліпить з пластичних матеріалів

2МИО 1.1-6

Дотримує правил техніки безпеки

2МИО 1.1-9

Не боїться презентувати результати своєї діяльності

2МИО 3.1-2

VІІІ.

Сюжетно-рольова гра «Зустріч Хмаринки і Краплинки»

Вправляється над інтонацією мовлення, чіткістю дикції, виразністю міміки і жесту, перевтілюючись у відповідних персонажів

2МИО 1.1-11

Використовує голос і невербальні засоби спілкування (міміку, жести, рухи) для імпровізованого відтворення діалогу

 

2МОВ 1.7-3

IX.

Рухливі ігри:

«Осінній волейбол», «Збери картоплю», «Перетягування канату», «Борщ і компот»,

«їстівні та отруйні гриби»

Грає в рухливі ігри та бере участь в естафетах

2ФІ01.3-1

Погоджується з рішенням команди

2СЗО 4.4-7

Дотримує безпечної поведінки під час виконання фізичних танцювальних вправ

2ФІО 3.2-1

X.

Підсумок уроку.

Гра «Музичні листочки»

Грає в рухливі ігри

2ФІО 1.3-1

Визначає, що дає природа людині

2ГІО 2.2-2

Уважно вислуховує думку співрозмовника, висловлює свою думку, шануючи гідність інших

2ГІО 7.2-3

XІ.

Рефлексія. Обмін враженнями

Ділиться своїми почуттями та емоціями від прослуханого та побаченого

2 МОВ 2.3-1

Розповідає про те, що його/її вразило, схвилювало

2 СЗО 4.5-5

Співає вокальні вправи дитячої пісні у відповідному настрої (характері)

2МИ01.1-1

 

 

ХІД УРОКУ

І. РАНКОВА ЗУСТРІЧ «КОМПЛІМЕНТИ ВІД ОСЕНІ»

       1. Привітання для створення позитивного

настрою з елементами бесіди

Учитель

                У нас сьогодні гарне свято!

Гостей зібралось тут багато.

Ану ж, на них ви подивіться

І весело їм усміхніться!

Добрий день усім! —

І дорослим, і малим!

Свято Осені сьогодні

Вам сподобається всім!

- Прощання з осінню — це гарне свято. Осінь у нашому регіоні надзвичайно красива. Вона здатна налаштувати на ліричний лад і створити романтичний настрій. Ми сьогодні будемо перемагати осінню нудьгу, що може здолати будь-кого, зробимо свято веселим і по-справжньому незабутнім.

  •   Ви чуєте? Це тихі кроки Осені, яка прийшла попрощатися з нами. Вона вже тут!

Заходить Осінь (дівчинка у костюмі осені), обсипає

дітей і батьків штучним осіннім листям.

Осінь

Добрий день, мої шановні!

Діти, пані та панове!

Нині знов із вами я.

Осінь — ось моє ім’я!

Восени земля прекрасна!

Як завжди, прийшла я вчасно.

І у селах, і в містах —

Всюди осінь золота!

Учитель. Діти, сьогодні наша «ранкова зустріч» відрізняється від попередніх, бо вона об’єднала знання, набуті на останніх тематичних тижнях.

  •    Бесіда
  •   Якою була тема попереднього тижня? («Мода ».)
  •    Ви готували костюми до уроку. Зараз презентуєте їх перед однокласниками. (Діти показують костюми, маски, капелюшки і розповідають, чим вразив або захопив їх цей образ. Наприклад, дівчинка у костюмі Калини: «У мене костюм калини, цей кущ росте у бабусі під вікном. Люди здавна кажуть, що без верби і калини нема України. Ось я як Чого ви дотримували, готуючи костюм? (Правил моди.)
  •   Які правила ви запам’ятали? (Відповіді дітей.)

ІІ. ВПРАВА «ВІДГАДАЙ!»

Учням класу пропонують відгадати овоч чи фрукт за допомогою віршів, що декламують діти. Наприклад:

            1. Поряд зі мною краплинка іде,

Квіти осінні в руках вам несе.

У глечик збирає ранкову росу,

Уміло вплітає жоржини в косу.

З сонцем вітається

І до дерев всміхається...

            2.Подивіться ж усі:

Ніби в золоті гілки!

Всюди осінь походила,

Листя все позолотила.

Фарбу вилила свою

На берізку у гаю.

             3.І калини, що у лісі,

Також стали золотисті.

                Завітала осінь в Україну,

                Одягла в червоне намисто калину.

             4.Лист торкнула — диво стало:

                 Помаранчевим, багряним

                 Ясно-жовтим став весь ліс,

Як не віриш — подивись...

  •    ВИКОНАННЯ ПІСНІ «ОСІННЯ ПОРА»

ІУ.ВПРАВА «ЛИСТЯНА ГІРЛЯНДА»

Збирання гірлянди зі штучного листя, на якому написано прислів’я і приказки, прикмети осені. Діти з власного досвіду доповнюють гірлянду фольклорними висловами.

Учитель. Ось погляньте, яке листя розсипалось по дошці. Воно ввібрало у себе всі осінні кольори!

  •   Якими є кольори осені?
  •   Але ці листочки не прості, а чарівні. На них вона написала основні свої прикмети, прислів’я, приказки. Я пропоную вам зібрати і прочитати їх.
  •   Які прикмети осені вам відомі?
  •   Які прислів’я та приказки ви знаєте?

 Осінь

                 А ось ще, у руках моїх, погляньте,

                Із листя різнобарвного гірлянда.

До всього ж танцівниця я завзята...

Танок листочків подаруйте нам малята!

У. ТАНОК «ОСІННЄ ЛИСТЯ»

Наприкінці діти дарують батькам різнокольорові листочки з вітанням.

УІ. ГРА «УПІЗНАЙ МІСЯЦЬ»

Дітям пропонують відгадати загадки. На підставі відгаданих загадок вони знаходять відмінності між осінніми місяцями.

Осінь

Я до вас не сама прийшла,

Діточок своїх привела, їх за описом впізнайте,

Як їх звати, відгадайте!

  • Знаю всі стежки довкола,

Що ведуть малят до школи.

Вчасно птахам нагадаю,

Хто у вирій відлітає.

Як його звуть? (Вересень.)

Надягає корону з написом вересень.

Учитель. Скільки складів у слові ве-ре- сень?

  • Груші, яблука зірвала,

У комори заховала.

Проситься гарбуз до хати,

Щоб під ліжком зимувати.

В лісі виросли опеньки,

Довгоногі і тоненькі.

На деревах листя жовкне.

В двері стука місяць... (жовтень).

Учитель. Скільки складів у слові жов- тень?

  • Капа з неба, дахів, стріх

Дощ холодний, перший сніг.

Погорів без листя сад.

Що за місяць?.. (Листопад).

Учитель. Скільки складів у слові лис -то –пад?

  •    Порівняйте кількість складів у словах листопад і жовтень. Складіть за допомогою роздавального матеріалу приклад на порівняння.

Ось, діти, які ви молодці!

Всі загадки відгадали,

Назви місяців пізнали.

Ще раз хором повторіть,

Назви місяців скажіть:

Перший місяць — вересень!

Другий місяць — жовтень!

Третій місяць — листопад!

  •      РОБОТА В ГРУПАХ

►► Міні-проект. Виготовлення картини-триптиха «Мелодії осінніх місяців»

  •    Попрацюймо в групах! Пригадаймо правила роботи в групах.

Проектне завдання:

  • згадати сезонні зміни в природі восени, що ви досліджували;
  • разом з батьками, використовуючи різні матеріали, створити макет картини-триптиха для оформлення кабінету до свята і презентувати свою роботу.
  •        СЮЖЕТНО-РОЛЬОВА ГРА «ЗУСТРІЧ ХМАРИНКИ І КРАПЛИНКИ»

Учитель. Діти, подякуймо Осені та її дітям за ту красу, що вони нам подарували, за щедрі осінні дари, за рясний листопад. А ви знаєте, чому важливий осінній листопад? (Відповіді дітей.)

  •    Так, осінній листопад надзвичайно важливий у житті природи, бо опале листя є добривом та запобігає замерзанню коренів дерев і кущів. А що ще є важливим для росту рослин? (Дощик.)
  •   Спробуймо створити образ Хмаринки і Краплинки! (Можна використати відповідні маски.) Уявіть, що на лісовій галявині зустрілися Хмаринка і Краплинка. Подумайте, про що могли вони поговорити між собою. Прослухайте діалог між Хмаринкою та Краплинкою і поясніть, чим корисний осінній дощ.
  •   Привіт, Хмаринко!
  •   Привіт, Краплинко!
  •   Чого не на небі? Чому сумуєш?
  •   Сьогодні на землі у дітей свято «Прощання з Осінню».
  •   Я бачила, що там зібралося багато поважних гостей. Вони вірші читають, танцюють, співають і багато чого знають. Ходімо до них...
  •    Що ти, Хмаринко! Вони такі розумні, кмітливі. Без них не було б природи! А що я?
  •    Що ти, Краплинко! Не було б тебе, то не дозріли б овочі на городі, не раділи б люди врожаю фруктів у садках!
  •   Так, тато Дощ щодня випускав нас гуляти на землю.
  •   Ходімо разом!

Підходять до дітей, які їх підтримують, і пояснюють важливість осіннього дощу в природі.

  •    РУХЛИВІ ІГРИ
  •   «Осінній волейбол»

Дві команди перекидають листя (різнокольорові повітряні кульки) через уявну огорожу. Виграє команда, у якої залишиться менше кульок.

  •    «Збери картоплю»

Діти об’єднуються в групи, перший учасник добігає до кошика і викладає («садить») картоплю. Наступний — збирає. І так за чергою. Перемагає група, яка впорається першою. Гру можна почати словами:

Фрукти. Овочі. Насіння.

Хто ж цього не знає?

Навесні город садили,

Восени врожай збирали.

Подивіться-но, малята,

Урожай такий багатий.

А коли вже зібрано врожай,

Іще заможнішим став рідний край.

  •    «Перетягування каната»

Діти у костюмах овочів та фруктів об’єднуються у дві команди та змагаються. Розпочати гру можна віршиками та фразами, що презентують обраний дитиною костюм певного овоча чи фрукта.

Ми закликаємо усіх вас побувати

На ярмарку веселому у нас.

  • Я перший про себе хочу нагадати,

Бо я дуже важливий.

Маю жовтий вусок,

Запашний колосок.

Буде з мене мука Й паляниця м’яка.

Хто я? (Колосок.)

  • Печуть мене, смажать і варять, їдять і дуже хвалять. (Картопля.)
  • Сидить хлопчинка в семи кожушинках, Хто його роздягає, той сльози проливає. (Цибуля.)
  • Довгий і зелений,

Добрий і солоний,

Добрий і сирий,

Хто я такий? (Огірок.)

  • Хто пелюсточку свою Влітку прикриває

І по двадцять хустин На голівці має? (Капуста.)

  • На городі виріс дужий,

Круглий дуже і байдужий До червоних помідорів і До капусти і квасолі.

Хто цей гордий карапуз?

Здогадалися?.. (Гарбуз.)

  • В полі хороше мені,

Зеленітинавесні

 

              Чим же я не молодець,

Маю диво-корінець.

Все про нього дбаю,

Цукор відкладаю. (Буряк.)

  • Без рук, без ніг,

А в’ється, як батіг. (Квасоля.)

  • Народжуюсь я з квітки.

Мене люблять дітки.

Заліза в мені багато,

Рум’яне і хрустке.

Ану, скажіть, малята,

То що ж я таке? (Яблуко.)

  • Зелені сережки
  • На гіллі висіли,

На сонечку підсмажились

 І почервоніли. (Вишні.)

  • Чи то жовта, чи то синя

Соковита господиня. (Слива.)

  • Зелений чуб, червоний бік,

Смачний із нього чавлять сік. (Помідор.)

  • На дереві я народився,

В кожусі розрісся і на землю впав. (Горіх.)

Вручає дарунки від осіннього врожаю — горішки.

                Щоб здоровим, сильним стати,

Треба овочі всі знати.

І без винятку усі

Любити і вживати.

                Що овочі корисні, всі знають —

І дорослі, і малі.

Дарує яблука.

  •    «Борщ і компот»

Один із батьків тримає в руках макітру з написом «Борщ», інший — з написом «Компот». Діти в костюмах овочів і фруктів під музику біжать до певної макітри. Гра завершується міркуванням та висновками дітей, з чого готують борщ та компот.

  •    «їстівні та отруйні гриби»

Діти об’єднуються у три команди. Кожна команда отримує по кошику. На підлозі розкладено в довільному порядку вирізані з паперу їстівні та отруйні гриби. Гравці під музичний супровід збирають тільки їстівні гриби, а батьки перевіряють кошики. Перемагає та команда, у кошику якої немає отруйних грибів.

  •   Восени в лісі багато грибів, але збирати їх можна тільки з дорослими. Робити це слід обережно.

Погляньте на галявину! Скільки тут виросло грибів! Тут і маслючки, й опеньки, і лисички і, навіть, мухомори. Послухаймо їхню розмову.

1. Я — гриб-боровик,

Маскуватися звик.

Мусиш ліс обійти,

Щоб мене знайти.

2.Ми — лисички, жовті личка,

                   Ростом зовсім невеличкі.

                   Не червиві, дуже чисті,

    Не ховаємося в листі.

    Хто на слід наш потрапляє,

                   Повен кошик назбирає.

3.А я — мухомор, я — людомор,

                                     Червоний, наче помідор.

                      Кашкет цяцькований, розлогий,

                     А сам стрункий і довгоногий.

4.Скільки, Мухоморе, не хвались, а наші діти знають, які гриби їстівні, а які — отруйні, тому ніколи тебе не покладуть до кошика.

  • ПІДСУМОК УРОКУ

►► Гра «Музичні листочки»

Діти під музику передають осіннє (штучне) листя із завданням. Коли музика зупиняється, то та дитина, у руках якої залишився листочок, дає відповідь на запитання. Наприклад:

  •    Чим важливий осінній листопад для природи?
  •   Які назви їстівних грибів ви знаєте?
  •    Назвіть страви, що можна приготувати з осінніх овочів (фруктів) тощо.
  •    РЕФЛЕКСІЯ

►► Обмін враженнями

Учитель. Ось і добіг завершення наш урок.

           Дозвольте сьогодні усім побажати

           Багато хороших і сонячних літ.

Так будьте ж здорові і будьте багаті!

Хай діти радіють у батьківській хаті.

Нехай розквітають лани і оселі.

Так будьте щасливі і будьте веселі!

  •    Осінь залишає подарунки для вас, а ви скажіть їй добрі слова та висловіть свої враження від зустрічі з нею.

Виконання пісні-руханки Н. Май «Дощик».

  •   Дякую за співпрацю!

 

 

 

Додатки до уроку

 

 

 

 

 

                                                                                      

docx
Додав(-ла)
Коток Леся
Додано
28 вересня 2020
Переглядів
1027
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку