Урок ТЕМА: Встановлення зв'язку слів у реченні. Складання речень за поданими схемами

Про матеріал

ТЕМА:Встановлення зв'язку слів у реченні. Складання речень за поданими схемами

МЕТА:закріпити вміння учнів визначати основу речення та встановлювати зв'язки між словами в реченні; розвивати вміння поширювати речення словами і словосполу­ченнями, складати речення за поданими схемами; збагачувати словниковий запас учнів; виховувати культуру писемного мовлення.

Перегляд файлу

С. ОЛЕКСАНДРІВКА

 

 

 

 

 

 

 

Відкритий урок з української мови у 4 – А класі на тему:

 

 

Встановлення зв'язку слів у реченні. Складання  речень за поданими схемами

 

 

Проведено 11 жовтня 20017 р.

 

 

Старший вчитель

Педоренко Марія Михайлівна

 

ТЕМА:  Встановлення зв'язку слів у реченні. Складання  речень за поданими схемами

МЕТА: закріпити вміння учнів визначати основу речення та встановлювати зв'язки між словами в реченні; розвивати вміння поширювати речення словами і словосполу­ченнями, складати речення за поданими схемами; збагачувати словниковий запас учнів; виховувати культуру писемного мовлення.

ОБЛАДНАННЯ: компютер, телевізор, відео, картки, таблиці, схеми.

ХІД УРОКУ

  1.     ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
  2.   АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
  1.   Перевірка домашнього завдання (вправа57, с. 31)
  •          Зачитайте списані речення.
  •          Які головні члени ви підкреслили в кожному реченні.

Фронтальна перевірка звукових моделей, які склали учні до виділених слів

  •         Чому в слові зів'ялі різна кількість звуків і букв, а у слові кучеряві — од­накова?
  1.   Каліграфічна хвилинка

Дд дд до по об ба ач че єн ння

  •          Прочитайте і запишіть каліграфічно.

  •          Доберіть до поданого слова: синоніми (до зустрічі, бувай); антоніми (привіт).
  •         Складіть з поданим словом речення, різні за метою висловлювання та ін­тонацією.

3.   Фронтальне опитування

http://svitppt.com.ua/images/36/35819/770/img20.jpg

 

  •          З чого складається наше мовлення? (З речень)
  •          З чого складаються речення? (Зі слів)
  •          Що є граматичною основою речення?
  •         Які члени речення, крім головних, ви знаєте? (Другорядні члени ре­чення)

http://present5.com/presentforday2/20161123/hala%D1%96mova_yu.%D0%86._21_grupa..ppt_images/hala%D1%96mova_yu.%D0%86._21_grupa..ppt_3.jpg

  1. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ

  •         Сьогодні на уроці ми будемо поширювати речення за допомогою друго­рядних членів речення; складати речення за поданими схемами; встановлю­вати зв'язки між словами в реченні.
  1. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1.   Колективна робота. Вправа 58 (с. 32)

Учні читають текст та розмірковують над першим завданням до вправи. (Слід змінити форму слова, поданого у дужках.)

Коментоване списування третього абзацу

  •         За допомогою чого можуть зв'язуватися слова? (За допомогою за­кінчення)
  •          Які слова автор уживає у переносному значенні?
  •          Підкресліть їх.
  1.   Коментоване виконання вправи 59 [с. 32)

—• Прочитайте виразно текст.

  •         Про що йдеться у другому завданні вправи?
  •         Учні на дошці записують словосполучення та за допомогою питань уста­новлюють зв'язок між словами.

Підказочка. Дивись на зразок, поданий у підручнику.

  •         Назвіть словосполучення, у яких слова зв'язані між собою тільки за до­помогою закінчень.

 

  1.   Фізкультхвилинка

  1.   УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ОТРИМАНИХ ЗНАНЬ
  1.   Самостійна робота. Вправа 60 (с. 32-33)

Перевірка виконаної роботи

  •         Які букви ви вставили у пропущених словах?
  •         Правопис яких слів ви змогли перевірити за допомогою правила?
  •         Правопис яких слів можна перевірити тільки за словником?
  1.   Установлення зв'язку між словами у реченні
  •         Прочитайте останнє речення вправи 60.
  •         Визначте тип речення за метою висловлювання та інтонацією.
  •         Установіть зв'язок між членами цього речення.

http://svitppt.com.ua/images/12/11931/960/img9.jpg

Висновок. Слова в реченні зв'язують між собою за допомогою питань.

  1.   Складання речень за поданими схемами. Вправа 61 [с.ЗЗ)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

http://svitppt.com.ua/images/12/11931/770/img4.jpg

 

 

 

 

 

http://svitppt.com.ua/images/12/11931/770/img9.jpg

 

http://present5.com/presentforday2/20161123/hala%D1%96mova_yu.%D0%86._21_grupa..ppt_images/hala%D1%96mova_yu.%D0%86._21_grupa..ppt_6.jpg

http://present5.com/presentforday2/20161123/hala%D1%96mova_yu.%D0%86._21_grupa..ppt_images/hala%D1%96mova_yu.%D0%86._21_grupa..ppt_10.jpg

  •         Які члени речення залежать від підмета? На які питання вони відпові­дають?
  •         Які члени речення залежать від присудка? На які питання вони відпові­дають?
  •         Запишіть складені речення.
  1.   Гра «Розсипанка»

 З поданих слів складіть речення.

 

 

http://images.myshared.ru/17/1134818/slide_13.jpg

 

 

 

 

Підкресліть словосполучення, в яких слова зв'язані між собою за допо­могою закінчень.

Міркуйте так. У словосполученні жовтим листям слова зв'язані за до­помогою закінчення -им.

  1.   Робота в парах. Вправа 62 (с. 33)

Самостійне читання тексту учнями

  •          А що ви знаєте про бабине літо? Розкажіть про це своєму однокласнику.
  1. ПІДСУМОК УРОКУ
  •          Що нового дізналися на уроці?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

http://svitppt.com.ua/images/12/11931/960/img5.jpg

 

 

  •          Під час виконання яких завдань зазнали труднощів?
  •          З якою метою ми поширюємо речення словами і словосполученнями?

 

 

http://zadacha.uanet.biz/uploads/00/81/00811fec49ef1f12b6e4abb4d88e2412/zvjazok-mizh-slovami-v-rechenni.jpg

 

 

 

 

 

https://fs00.infourok.ru/images/doc/161/185699/img19.jpg

 

 

  1. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Вправа 62 (2), с. 3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
Додано
25 березня 2018
Переглядів
4456
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку