Урок "Тематичне оцінювання з розділу "Календарно-обрядові пісні""

Про матеріал
Урок-тематичне оцінювання допоможе виявити рівень знань, умінь та навичок учнів з метою їх корекції; розвиватиме зв'язне мовлення, пам'ять, логічне та образне мислення; виховуватиме почуття патріотизму, любов і повагу до фольклору – духовної спадщини нашого народу.
Перегляд файлу

Урок №6

Тема: Тематичне оцінювання з розділу «Календарно-обрядові пісні».

Мета: виявити рівень знань, умінь та навичок учнів з метою їх корекції; розвивати зв'язне мовлення, пам'ять, логічне та образне мислення; виховувати почуття патріотизму, любов і повагу до фольклору – духовної спадщини нашого народу.

Обладнання: тестові завдання, виставка кращих ілюстрацій, проекти учнів.

Тип уроку: комбінований

                                              Хід уроку

І. Мотивація навчальної діяльності учнів

Повідомлення теми та мети уроку.
ІІ. Основний зміст роботи.

1. Інструктаж до виконання тестових завдань.

Кожному учневі роздаються тестові завдання (час на виконання – 15 хв.)

 

1. Які з названих пісень не належать до календарно-обрядових?

А). колядки;

Б). русальні;

В). жнивні;

Г). поминкові.

2. «Маяло житечко, маяло,

Як у полі стояло,

А тепер не буде маяти,

А буде  в стодолі лежати» - це рядки із пісні…

А). русальної;

Б). колискової;

В). обжинкової;

Г). жнивної.

3. Після якого свята не грають весілля?

А). Дмитра;

Б). Кузьми й Дем'яна;

В). Покрови.

4. Щедрівкою є:

А). «Ой, хто, хто Миколая любить»;

Б). «А в кривого танця»;

В). «Нова радість стала»;

Г). «Добрий вечір тобі, пане господарю».

5. Що таке анафора?

А). рядок чи кілька рядків, що повторюються в кінці кожної строфи або групи строф;

Б). повторення однакових слів чи синтаксичних конструкцій у кінці віршових рядків чи строф;

В). повторення однакових слів або синтаксичних конструкцій на початку віршових рядків чи строф.

6. Яке слово пропущене у цій жнивній пісні?

    Там женчики жали,

    ….       серпи мали.

А). добрії;

Б). золотії;

В). срібнії;

Г). гострії.

7. Пісні на честь приходу весни називали …

А). колядками;

Б). веснянками;

В). щедрівками;

Г). колисковими.

8. Синонім до слова «анафора»

А). єдинопочаток;

Б). гімн;

В). рефрен;

Г). приспів.

9. Як називали веснянки в різних районах України?

А). гаївки;

Б). гагілки;

В). маївки;

Г). жнивні.

10. Яке з цих тверджень правильне?

А). пісня – невеликий віршований твір, покладений на музику;

Б).  пісня – невеликий прозовий твір, покладений на музику;

В). пісня – невеликий віршований твір, який виконувався в останній день жнив;

11. Купальські пісні виконувалися на свято…

А). Івана Купала;

Б). Петра й Павла;

В). Миколая.

12. Пісні зимового циклу:

А). колядки;

Б). русальні;

В). щедрівки;

Г). жнивні.

 

2. Організований збір зошитів.

3. Захист проектів учнями.

Проект «Календарно-обрядові пісні нашої місцевості»

Теми під проектів:

1). Колискові пісні.

2). Пісні літнього циклу.

3) Пісні зимового циклу.

4). Пісні весняного циклу.

ІV. Підсумок уроку.

1. Вправа «Очікування».

Чи справдилися ваші очікування?
V. Домашнє завдання.

Підготувати повідомлення «Улюблені пісні моєї родини».

 

 

 

doc
Додано
16 вересня 2022
Переглядів
616
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку