Практична робота 2
План-конспект уроку географії з використанням моделі викладання «Пряме викладання»
Клас:7
Тема уроку:Тихий океан.
Мета: вивчити основні характеристики Тихого океану як найбільшого океану Землі,його значення для людства.
Завдання:вивчати характеристику Тихого океану:площа,географічне положення,солоність,температура води, глибини - середня і максимальні, рельєф дна, властивості вод,характер розподілу океанічних течій і їх вплив на температуру води і клімат узбережних ділянок,кліматичні особливості океану,циркуляцію повітря над океаном, ресурси;
розвивати образне і логічне мислення, зв’язне мовлення, пам’ять, увагу, вміння висловлювати свої думки,географічні компетентності;
виховувати загальну культуру,прагнення до вивчення географії, грамотність(назви географічних об’єктів), самостійність,охайність(робота з контурними картами)
Обладнання:стінна карта «Світ» ,атласи,підручники,ілюстративний матеріал, роздаткові картки.
Тип уроку:вивчення нового матеріалу.
План і перебіг уроку:
Етап уроку |
Діяльність учителя |
Діяльність учнів |
Організаційний момент |
Привітання,мобілізація уваги учнів Інформаційна «хвилинка:«Природничі новини» |
Привітання Короткі повідомлення учнів |
Актуалізація опорних знань і вмінь |
Повторення вивченого: Завдання і запитання(повторення матеріалу курсу географії 6 класу про Світовий океан ) |
Фронтальне усне опитування(біля стінної карти) |
Мотивація навчальної та пізнавальної діяльності |
Повідомлення «Цікаві факти:Тихий океан» Прийом «Асоціативний кущ» - «Океан»
Тема,завдання,очікувані результати |
Розповідь учителя
Фронтальна бесіда,робота на картках Постановка задач перед учнями,орієнтація |
Вивчення нового матеріалу |
1.Загальні відомості про Тихий океан,його географічне положення 2.Історія дослідження та освоєння Завдання:прочитати відповідний пункт параграфа,знайти відповіді на запитання: - які народи ще у 12 ст. освоїли Тихий океан? - які мандрівники зображені на ілюстраціях параграфу?Який внесок внесли кожен з них у дослідження Тихого океану? 3.Характеристика Тихого океану: прийом «Географічна лабораторія» *солоність, *температура води, *глибини: середня,максимальні, *рельєф дна, *властивості вод, *характер розподілу океанічних течій, їх вплив на температуру води і клімат узбережних ділянок, *кліматичні особливості океану, *циркуляція повітря над океаном, *ресурси океану; Практична робота:позначення географіч- них об’єктів Тихого океану |
Розповідь учителя, робота з картою:стінна+атлас
Самостійна фронтальна робота з текстом Індивідуальне усне опитування, робота з картами атласу,стінною картою
Робота в діадах - самостійна «пошукова» робота: підготувати повідомлення за «своїми» пунктами характеристики, повідомлення учнів
Практична робота з контур ними картами під керівництвом учителя |
Узагальнення, систематизація,закріплення вивченого матеріалу на творчому рівні |
1.Прийом «Бліцопитування»
Учні роблять висновки |
Фронтальне усне опитування
Індивідуальне усне опитування |
Домашнє завдання |
Опрацювати параграф підручника Відповідати на запитання параграфа Виконати творче завдання:кросворд «Тихий океан» |
|
Підсумки уроку |
Бесіда Що ви вже знаєте?Що ви вже вмієте? |
співбесіда |