Урок Толерантності з фізичної культури у 5 класі
з урахуванням категорії дітей із затримкою психічного розвитку
Тема уроку: Ведення м’яча у різний спосіб
Мета уроку: Виховання правильного ставлення до свого здоров’я, підвищення функціональних можливостей учнів першої і другої груп, активізація пізнавального інтересу до уроків фізичної культури
Завдання уроку:
1. Закріпити техніку ведення м’яча різними способами
2. Сприяти розвитку швидкості, спритності, координації рухів під час виконання естафет
3. Виховувати відчуття толерантності, колективізму моральних та вольових якостей, взаємодопомоги
Тип уроку: навчально – тренувальний з використанням мультимедійного обладнання
Міжгалузевий зв'язок з видами спорту: легка атлетика, лижна підготовка, хокей
Місце проведення: спортивна зала
Інвентар: баскетбольні м’ячі, інвентар для рухливих естафет, мультимедійне обладнання
№ |
Зміст уроку |
Дозування |
Організаційно-методичні вказівки |
1. Організаційна частина - 2 хвилини |
|||
1 |
Шикування: привітання, повідомлення завдань уроку. Вимірювання ЧСС за 10 секунд |
1 хв
|
В 1 шеренгу
Перевірити готовність до уроку |
2 |
Стройові вправи: повороти – ліворуч, праворуч, кругом, перешикування з однієї шеренги в дві, та з двох в одну |
1 хв
|
Розрахунок на «перший» та «другий» |
2. Підготовча частина – 10 хвилин |
|||
1 |
Комплекс вправ для формування правильної постави та профілактика плоскостопості - звичайним кроком (ідучи взяти м’ячі ) - на носках (м’яч вгору) - на п’ятках (м’яч за голову) - на зовнішній частині ступні (м’яч до грудей) - на внутрішній частині ступні (м’яч до грудей) |
2 хв
15 м 15 м 15 м 15 м
15 м |
В колону по 1, дистанція – довжина витягнутих уперед рук з м’ячем; Стежити за положенням правильної постанови Під музичний супровід |
2 |
ЗРВ вправи у русі:
- м’яч угору - в.п. - м’яч уперед - в.п. 2. В.П. – м’яч перед грудьми - нахил кистей вправо - нахил кистей вліво 3.В.П. – м’яч перед грудьми 1-8 колові оберти кистей навколо м’яча. 4. В.П. – перед собою в правій - перекинути м’яч у ліву - те саме в іншу сторону 5. В.П. – м’яч уперед 1-8 нахили тулуба уперед, м’яч униз
6. В.П. – м’яч уперед - поворот тулуба в сторону ноги що крокує
- те саме в іншу сторону 7. Ходьба у напівприсіді 8. Ходьба у присіді 9. Стрибки В.П. – м’яч перед грудьми 1-8 – стрибки у присіді 1-4 - правим боком уперед 5-8 – лівим боком уперед 10. Біг - звичайний, м’яч перед грудьми - приставним кроком правим боком уперед - приставним кроком лівим боком уперед 11. Ходьба з поновленням дихання Вимірювання ЧСС за 10 сек Перешикування з колони по 1 в колону по 2, потім в 2 шеренги |
4-6 разів
4-6 разів
4-6 разів
4-6 разів
15 с
15 с
10 м 10 м
20 с 10 с 10 с
10 с
30 с 30 с 30 с |
В колону по одному дотримуватися дистанції під час руху стежити за поставою. Нахил в сторону ноги, що крокує Під музичний супровід
На кожен крок, ноги в колінах не згибати, м’ячем торкатися ступнів ніг
Дотримуватися дистанції
Дотримуватися дистанції Дотримуватися стійки баскетболіста Темп повільний |
|
|||
1 |
Загально-розвивальні вправи на спритність
В.П. – О.С. 1-8 колові оберти м’яча навколо голови праворуч 9 – 16 – те саме ліворуч
9-16 те саме ліворуч
1-8 колові оберти м’яча під ногою праворуч 9-16 те саме ліворуч
9-16 те саме ліворуч
Оберти м’яча під ногою «вісімкою» |
4 хв
1 раз
1 раз
1 раз
1 раз
1 раз
1 раз |
Під музичний супровід
Особливі учні виконують вправи, усі останні повторюють за ними
Не нахилятися вперед
Спину тримати рівно
|
2 |
Перегляд відеоматеріалу з техніки ведення м’яча Закріплення техніки ведення м’яча
Ведення м’яча правою рукою
ведення м’яча лівою рукою
Ведення м’яча правою рукою навкруги правої ноги
а – приставним кроком лівим боком уперед, правою рукою б – приставним кроком правим боком уперед, лівою рукою в – спиною уперед г – прискорення
Вимірювання ЧСС |
3 хв
7 хв 1 раз
1 раз
15 с
15 с
20 м
20 м
2 х 20 м 30 с 30 с |
Зосередити увагу на екрані
Вправи виконують особливі учні після демонстрації вчителя (апробовують дистанцію), після чого за ними повторюють усі останні учні. Під музичний супровід
Через середину залу в колону по двоє, дотримуватись дистанції Темп повільний
За 6 с. х 10 |
3 |
Виконання естафет Загадка 1 З гірки котиться клубком Великий білий сніговий (КОМ) Естафета «Катання снігових грудок» Учні стоять в колону по 1 с баскетбольними м’ячами в руках. За командою «Руш!» капітани команд (особливі учні) починають котити б\б м’яч «змійкою» між кеглями. Коли вони добігають до орієнтира, кидають м’яч в корзину обома руками від плеча, повертаються назад бігом, перетинають лінію старту, стають біля колони і підтримують свїх гравців. Рух починають наступні учні, але рухаються туди і назад навприсядки Загадка 2 Щоби стати здоровим, спритним Усім потрібні тренування Ключка й шайба все ОК, Називаюсь я …(Хокей) Естафета «Хокей» Учні стоять в колоні по одному. За командою «Руш!» Перші учні (капітани) починають вести гімнастичною палицею, яку тримають обома руками, пластикове кільце до фішки і назад, потім передють естафету наступним гравцям. Вони в свою чергу тримають палицю однією рукою
Загадка 3 В чистому полі у берізки На снігу видно полоски Підійшла лисиця ближче Тут пробігли чиїсь (Лижі) Естафета «Лижі» Учні стоять в колоні по одному. За командою «Руш!» капітани одягають тапки і рухаються одно кроковим поперемінним кроком до орієнтиру, обходять його і повертається до команди. Наступні гравці вдягають тапки і рухаються в одну сторону на одній, а назад повертаються на іншій нозі. При цьому капітані підбадьорюють своїх гравців і піднімають руку вгору, коли останній гравець повернувся до команди
Підбиття підсумків естафет
Перешикування в одне коло
|
30 с
3 хв
30 с
3 хв
30 с
3 хв
1 хв |
Перед початком естафет особливі учні відгадують загадки в яких відповіді є назвою естафет, і ці учні стають капітанами команд
Підчас підсумку враховується і кількість влучень
Особливі учні (капітани команд) відгадують загадки в яких відповіді є назвою естафет
Особливі учні (капітани команд) відгадують загадки в яких відповіді є назвою естафет
Виграє команда, яка виконувала завдання без помилок та дотримувалась правил змагання
Естафети відбуваються не на переможця, а на кращий час і номінації капітанів: Найспритніший, Найшвидший, Найкмітливіший
Під музичний супровід |
|
|||
1 |
Вимірювання ЧСС |
15 с |
Звернути увагу на учнів з підвищеною ЧСС. У нормі 120-150 уд/хв |
2 |
Капітани команд (особливі учні) за підказками вчителя проводять хвилинку релаксації для усіх учасників заходу: «Ласкаво світить сонце. Хвилі набігають на берег моря. Ви відчуваєте тепло, радість і спокій»
|
3 хв |
Покласти руки на плечі один одному, заплющити очі, слухаємо шум моря, відтворений на мультимедіа |
3 |
Підсумки заняття |
30 с |
Відмітити, що усі капітани справилися з поставленими завданнями дуже добре згуртували свою команду |
4 |
Домашнє завдання: Присідання зі зміною ніг, руки за голову
|
30 с |
Хлопці – 2 х 15 Дівчата – 2 х 10 щодня |
5 |
Організований вихід із залу |
15 с |
В колону по одному |