Урок-тренінг
Фізичні вправи і загартовування
Мета: формувати у дітей поняття про значення рухового режиму для здоров’я людини, переконати, що рух – це життя; вчити різноманітним вправам для щоденного виконання, методам профілактики й способам зміцнення здоров’я. Створити на уроці - тренінгу дружню атмосферу, формувати навички комунікації і групової роботи.
Результати навчання
Наприкінці заняття учні мають уміти:
Обладнання і матеріали
Що підготувати заздалегідь
Принести малюнки «Ми дружимо із фізкультурою і спортом»
Орієнтовний план тренінгу
Стартові завдання |
2 хв |
Інформаційне повідомлення |
2 хв |
Інтерактивні вправи |
5 хв |
Практична робота |
2 хв |
Руханка |
2 хв |
Конкурс малюнків |
6 хв |
Робота в групах |
6 хв |
Практична робота |
6 хв |
Підсумкове завдання |
4 хв |
ХІД УРОКУ-ТРЕНІНГУ
І. Стартові завдання (повторити попередній матеріал і перейти до нового)
Гра «Червоне-зелене»
- Перевіримо за допомогою сигнальних карток, як ви засвоїли вивчені на попередньому уроці правла харчування. Якщо повідомлення неправильне, покажіть червону картку, якщо правильне – зелену.
* Від їжі залежить ріст і розвиток людини.
*Добре пережована їжа йде на користь.
*Недоїдання корисне для здоров’я.
*Переїдання корисне для здоров’я.
*Що більше вживати солодощів, то краще.
*Необхідно ретельно пережовувати їжу, перш ніж ковтнути.
2. Назвати тему і завдання уроку.
- Ви вже знаєте, що дотримання особистої гігієни, правильне харчування, режим дня – усе це підґрунтя міцного здоров’я. Але для того щоб бути здоровим, людині ще потрібно виконувати різні фізичні вправи і загартовуватись. У людей, що мало рухаються, погіршується робота всіх органів людини. Рух – природна потреба дитячого організму. Ученими доведено, що для хлопчиків і дівчаток шестирічного віку денною нормою є 11-12 тисяч рухів. Така кількість рухів можлива, якщо діти роблять ранкову гімнастику, фізкультпаузи, відвідують уроки фізкультури, беруть участь у рухливих іграх на перервах, відпочивають на свіжому повітрі, загартовуються.
ІІ. Основна частина
Діти передають м’ячик (за бажанням), промовляючи при цьому як вони люблять відпочивати.
1)Вихідне положення – основна стійка.
На раз, два: руки зімкнуті у вигляді кільця, підняти вгору, встати на носки і потягнутися, вдихнути.
На три-чотири: руки зімкнуті у вигляді кільця, опустити, видихнути.
2)Вихідне положення – стійка «Ноги нарізно, руки на поясі».
На раз: повернути тулуб вправо, праву руку відвести вбік долонею вгору.
На два: вихідне положення.
На три, чотири: те ж саме ліворуч. Ступні від підлоги не відривати.
3)Вихідне положення – стійка «Носки разом».
На раз, два: глибоко присісти, коліна разом.
На три, чотири: повернутися у вихідне положення, вдихнути.
4)Вихідне положення – стійка «Ноги нарізно, руки на поясі».
На раз, два: нахилитися вліво, ліву руку вниз, видихнути, повернутися у вихідне положення, вдихнути.
На три, чотири: так само – праворуч.
5)Вихідне положення – основна стійка.
На раз: підняти руки вгору, плеснути долонями над головою, вдихнути.
На два: опустити руки вниз, плеснути долонями за ногами, видихнути.
На три, чотири: повернутися у вихідне положення.
6)Вихідне положення – упор «Стоячи на колінах».
На раз – чотири: повертаючи тулуб і голову вправо, підняти праву руку вгору, вдихнути, повернутися у вихідне положення, видихнути.
На п’ять – вісім: так само – ліворуч.
7)Вихідне положення – лягти на спину, руки уздовж тулуба.
На раз, два: зігнути ліву ногу, повернутися у вихідне положення.
На три, чотири: так само – правою ногою, дихати рівномірно.
8)Вихідне положення – ходьба з високим підніманням стегна.
5. Конкурс малюнків «Ми дружимо із фізкультурою і спортом»
(Учні розповідають про малюнки, які підготували вдома).
Вчитель говорить, а діти виконують дії:
А курчата наші всі
Ходять босі по росі.
Я гадав – нечемні діти
Можуть ніжки застудити.
І прибіг сказати бабці,
Щоб купила курям капці.
А бабуся:
-Любий внуку,
Ти затям таку науку:
По росі, де трави й квіти,
Дуже корисно ходити.
Вчись і ти, як ці курчата,
Свої ніжки гартувати.
Читання вірша вчителем і аналіз
- Що запропонував хлопчик купити курчатам?
- Що порадила хлопчикові бабуся?
- Що б порадили ви хлопчикові?
9. Руханка- інсценізація «Ми – каченята» (діти одягають на голови шапочки каченят і імітують їх рухи)
Один, два – усі пірнають.
(руки з’єднують у замок над головою, імітують пірнання)
Три, чотири – виринають.
(виконують колові рухи руками, імітують виринання)
П’ять, шість на воді
Кріпнуть крильця молоді.
(імітують рухи крил)
Сім, вісім – що є сили
Всі до берега поплили.
(виконують плавальні рухи)
Дев’ять, десять – обтрусились, покрутились.
(обтрушуються, кружляють на місці)
І розбіглись хто куди.
(розбігаються)
10.Розфарбовування малюнків.
- Розфарбувати малюнки, на яких діти загартовуються, виконують фізичні вправи:
ІІІ. Підсумкове завдання